Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 50

Tema: Lapua Naturalis

  1. #1

    Privzeto Lapua Naturalis

    Pozdravljeni.

    Upam da nisem zgrešil kakega prispevka, kjer bi bilo napisanega kaj o tej krogli.
    Če sem naj me kdo popravi.

    Ali jo kdo uporablja in kako se mu obnese??
    Po podatkih iz katalogov naj bi bila precej vredu. Seveda si nisem mogel kaj in sem kupil škatlo nabojev v kalibru 8x57IS. Lansko leto so ta kaliber prenehali izdelovati v proizvodnji.
    Nisem še preizkusil v praksi, ker čakam na montažo za daljnogled, me pa firbec matra, pa se malo oglasite tisti ki jagate z njo.

    Lp

  2. #2

    Privzeto

    A je noben ne uporablja al kva???

  3. #3

    Privzeto

    Ja! Tkole je! Jelenjad ti bo malo potekla,vse ostalo pa bo tam kjer jo boš zadel oziroma najdlje 20 metrov! Jaz sem jo sicer preizkusil samo v cal .308,še to samo 5 krogel,od tega 3 na tarčo 2 na divjad! Na enem kosu,srnin mladič, ni bilo skoraj nobenih poškodb,prašič je bil pa zadet v plečko in je (kot z vsako kroglo) bila tudi poškodba temu primerna,oba pa sta obležala v ognju! Ima jo pa en moj žlahtnik (tudi v kal. 308), ki pa pravi da ni boljše krogle za pogone in za odstrel gamsa in muflonarije! Torej "trše" divjadi in pa na pogonih,kjer so tudi včasih zadetki malo vprašljivi!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4

    Privzeto

    Kroglo sem želel nabaviti pa so mi jo nekateri odsvetovali ker je baje kar nekaj krogel z enakim učikom in cenovno ugodenjše in pa da Naturalis baje ni toliko natančna. Več izkušenj pa nimam zato prej nisem nič pisal v tej temi.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5

    Privzeto

    Kroglo sem želel nabaviti pa so mi jo nekateri odsvetovali ker je baje kar nekaj krogel z enakim učikom in cenovno ugodenjše in pa da Naturalis baje ni toliko natančna. Več izkušenj pa nimam zato prej nisem nič pisal v tej temi.
    Točno tako je tudi moje mnenje! Meni je sicer nesla fino,ampak sej na .308 itak nese skoraj vse kar ji daš!Res pa je,da po 5 strelih ne moreš soditi krogle,saj jo moraš preizkusiti v različnih pogojih in situacijah!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6

    Privzeto

    Ja nč.
    Dolginu pa Gangesu hvala za info.
    Bo treba probat potem bomo pa videli. Če ne prej proti koncu leta napišem kaj v tej temi.

    Lp

  7. #7

    Privzeto

    Evo, ta prvi komad z Naturalisom.
    Slikan je tako kot je po strelu obležal, da ne bo kakšnih pripomb ker leži na levi.

    Sicer se ne vidi ne vem kaj lahko pa povem da je obležal v ognju, poškodbe tkiva minimalne, podpludb ni, edino drobovje je bilo razlito po trebušni votlini, ker je bil streljan rahlo v špico.

    Je pa itak tako da šele po nekaj deset uplenjenih komadih divjadi dobiš realno sliko.

  8. #8

    Privzeto

    Sam imam karabin strasser rs 05 v cal. 8*57js.Z tem kalibrom jagam eno leto uporabljam pa kroglo naturalis. Z njo sem lansko leto odstrelil 16 kom. d. prasica teze od 12kg do 90kg vsi prasici so ostali v radiju 30m razen enega pujsa priblizno 300m strel v "zajca".Prestrel je bil pri vseh, krvna sled pa obilna. Pri dp ni prihajalo do potpludb je pa krogla napravila precejsnjo zmesnjavo v trupu.Pri sami srnjadi je pa stvar malo drugacna.Srnjad je ostajala v ognju (verjetno zaradi kalibra) samo prblem je nastajal ker so bili zmeraj razliti vampi tudi pri solskih strelih. Vtem letu bi rad preizkusil kaksno novo kroglo, mislil sem na triple x shock (barnes) v tezi 11.7g, prosim za komentar!!!
    Kar se pa tice same puske(bral prejsnje prispevke) nimam pripomb. Dosedaj nisem se imel boljsega karabina. R93 sem namrec prodal ker se po mojem misljenju ne more primerjat z srasserjem

  9. #9

    Privzeto

    se opravicujem odstrelil 11kom. srnjadi tako da je slika kar realna

  10. #10

    Privzeto

    Ob priliki sem poslikal delo krogle natuuralis v kalibru 8x57IS 11,7g na 17kg srnjaku.
    Pri strelu skozi zadnji del plečeta skozi srce potpludb ni bilo.

    izstrel
    Povezava 4356
    vstrel
    Povezava 4357
    prestrel
    Povezava 4358

    Lp

Stran 1 od 5 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •