Stran 2 od 19 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 188

Tema: Recepti in ostalo

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kuharski tečaj

    Lp!

    Detel sem čisti samouk. Imam veliko veselja s kuho, tako, da rad probavam in kdaj mi tudi kaj uspe. Veselje s kuho imamo po očetovi strani v genih, tako, da je vse še bolj enostavno.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Talking Janez, pašteto bi!

    Janez bi te prosil kot kulinaričnmega mojstra in gurmana da nam malo poweš okoli teh račjih paštetk ki si jih omenjal pod temo ptice... samo še 1 mesec pa par dni pa jih napadem, tko da bi biu vesel vsake informacije!

    lep pozdrav damijan

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Račja pašteta

    Lp!

    Brakir identično kot sem zapisal za fazanjo pašteto le namesto fazana uporabi raco, le juhice jaz ne bi popapcal s tako slastjo kot fazanje. Pašteta sama je odlična!!! Dodaj le malo več Rame.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #14

    Privzeto

    Ker imam interesente za srnin golaž me zanima kakšen dober recept?

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Srnin golaž

    Lp!

    No kar dolgo sem čakal, da ti bi kdo drug odgovoril in zapisal recept. Ti ga z manjšo zamudo jaz.

    Starejši kos srnjadi pustimo, da v koži dozori pri temperaturi od 2oC do 4oC, Zoreti pustimo 5 do 7 dni. Nato izkožimo in ločimo meso od kosti le rebra pustimo s kostmi. Meso narežemo na za oreh velike koščke, rebra pa razsekamo na približno 4 cm dolžine in po dve rebri skupaj. Tudi kosti lahko razrežemo na takšne kose. Meso kvasimo od 3 do 5 dni. Za kvašo rabimo: barvni poper, ostro papriko, rožmarin, baziliko, šetraj, timijan, marajon, peteršilj, drobnjak, brinove jagode, česen, ingver, muškatni orešček, malo curyja in čili. Koliko začimb damo je stvar okusa! Ko meso začinimo ga pokapamo z sokom limete in dodamo malo balzamičnega kisa (rdečega). NE SOLIMO!!! Vse skupaj še enkrat pre gnetemo in zalijemo z olivnim oljem. Postavimo v hladilnik. Na dan D meso odcedimo in zbrišemo. Na svinjski masti koške mesa in reber popecimo, da dobijo lepo barvo. Nato jih vzamemo ven in damo pražiti na drobno sesekljano čebulo. Čebule naj bo vsaj toliko kot mesa. Čebulo posolimo, da se lepše razpusti. Najprej dodamo gobe (poljubne) in jih malo popražimo, dodamo meso, rebra in nekaj olupljenih na kocke narezanih paradižnikov in narezane sladke feferone ali rdeče paprike. Vse skupaj še malo pražimo in zalijemo z manjšo količino jušne osnove, ki smo jo skuhali iz srninih kosti ter dosolimo po okusu. Golaž kuhamo dokler meso ni mehko in voljno. Lahko dodamo malo paradižnikovega koncentrata ni pa nujno. Ko golaž postrežemo dodamo za dekoracijo in boljši okus kislo smetano in sesekljan svež peteršilj. Zraven postrežemo kruhove cmoke, polento zabeljeno s panceto ali pražen krompir s hrenom.

    Pa dober tek!

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #16

    Privzeto Jazbec

    Zdravo,

    Janez L mene pa zanima, če imaš mogoče kakšen recept za jazbeca, ker si enkrat omenil na forumu, da boš napisal kako ga ti pripraviš. Pa bi bil zelo vesel, če bi to napisal. Se ne mudi tko, ko boš imel čas.

    Lep pozdrav

  7. #17

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    No kar dolgo sem čakal, da ti bi kdo drug odgovoril in zapisal recept. Ti ga z manjšo zamudo jaz.

    Starejši kos srnjadi pustimo, da v koži dozori pri temperaturi od 2oC do 4oC, Zoreti pustimo 5 do 7 dni. Nato izkožimo in ločimo meso od kosti le rebra pustimo s kostmi. Meso narežemo na za oreh velike koščke, rebra pa razsekamo na približno 4 cm dolžine in po dve rebri skupaj. Tudi kosti lahko razrežemo na takšne kose. Meso kvasimo od 3 do 5 dni. Za kvašo rabimo: barvni poper, ostro papriko, rožmarin, baziliko, šetraj, timijan, marajon, peteršilj, drobnjak, brinove jagode, česen, ingver, muškatni orešček, malo curyja in čili. Koliko začimb damo je stvar okusa! Ko meso začinimo ga pokapamo z sokom limete in dodamo malo balzamičnega kisa (rdečega). NE SOLIMO!!! Vse skupaj še enkrat pre gnetemo in zalijemo z olivnim oljem. Postavimo v hladilnik. Na dan D meso odcedimo in zbrišemo. Na svinjski masti koške mesa in reber popecimo, da dobijo lepo barvo. Nato jih vzamemo ven in damo pražiti na drobno sesekljano čebulo. Čebule naj bo vsaj toliko kot mesa. Čebulo posolimo, da se lepše razpusti. Najprej dodamo gobe (poljubne) in jih malo popražimo, dodamo meso, rebra in nekaj olupljenih na kocke narezanih paradižnikov in narezane sladke feferone ali rdeče paprike. Vse skupaj še malo pražimo in zalijemo z manjšo količino jušne osnove, ki smo jo skuhali iz srninih kosti ter dosolimo po okusu. Golaž kuhamo dokler meso ni mehko in voljno. Lahko dodamo malo paradižnikovega koncentrata ni pa nujno. Ko golaž postrežemo dodamo za dekoracijo in boljši okus kislo smetano in sesekljan svež peteršilj. Zraven postrežemo kruhove cmoke, polento zabeljeno s panceto ali pražen krompir s hrenom.

    Pa dober tek!

    Lovski zdravo
    Janez L
    Starejši kos srnjadi pustimo, da v koži dozori pri temperaturi od 2oC do 4oC, Zoreti pustimo 5 do 7 dni.

    Janez,tukaj pa te je verjetno ujel kuharski"škrat"

    lp

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Jazbec + škrat

    Lp!

    Meho drugi teden, ker počasi zapuščam kraj tlake in me do ponedeljka ni.

    Poleg kuharskega me je ujel tudi tiskarski škrat, samo se zgodi. Mislim, da je vsem razumljivo, kaj sem hotel povedati, zatorej stavka ne bom spreminjal, ne popravljal.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Janez, moram dodati, da je zelo v redu, da komad vsaj prvih 12 ur pustimo izven hladilnika (na okol 15-18 stopinj), kar si seveda poleti ne moremo privoščiti, razen v kaki hladni kantini. S tem, ko ga damo takoj v hladilnik blokiramo koristne procese fermentacije mesa. In ker je že naslednji dan v skrinji jemo "usnje".

  10. #20

    Privzeto meso

    mene pa zanima kako obdelate meso takoj ko divjad izkozite in razrezete na manjse kose? meso dam takoj v zmrzovalnik (ce ga ne bom rabil takoj) ali ga pustim nekaj ur ali dni v hladilniku?
    kaj pa pozimi?
    eden mi je reku da pusti plen kar v prikolici za nekaj dni in ga potem izkozi in zreze...?
    lp

Stran 2 od 19 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •