Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 188

Tema: Recepti in ostalo

  1. #31
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Jazbec

    Lp!

    Malenkost!

    Zakaj pa ne bi šel na gačenje in v golaž? Če poznaš preparatorja ti ga lepo izkoži in vrne meso. Sčistiš ga pa lahko na licu mesta, ker ga preparator prereže ravno tam, kot ti, če ga čistiš. Tako, da združi prijetno s koristnim, tojest nagačena trofeja za dušo in golaž za telo. He, he, he...

    Lovski zdravo
    Janez L
    Last edited by JANEZ L; 5. December 2008 at 16:45.
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  2. #32
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Ker ta tema zajema ostalo in se tiče kulinarike bi povprešal eno bolj delikatno vprašanje. Zakaj se določene živali pečejo, ne da bi jim predhodno očistili drobovino. Verjetno se to pozan na okusu, me pa zanima če kdo ve kako?
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto Golaž improvizacija na ajnfoh

    Torej... Lepša polovica Grizlijevega dueta je čez prvomajske pobegnila na dopust, jaz pa sem bil, zaradi končanja nujnih projektov v službi, obsojen, da ostanem doma, in si torej ta teden tudi sam kuham, če hočem dobro jest...

    Že med vikendom sem doma vzel s skrinje dva lepa kosa divjega pujska (že lani uplenjen, cca 35 kilski). Ko sta se odtalila, sem ju dal v paco (olivno olje, malo brinovih jagod, dve vejici rožmarina, timijan, poper v zrnu, domač cvičk), v hladilnik za dva dni. Včeraj pa sem meso razkosal za golaž (par medaljončkov iz ribice sem sicer takoj popekel za štiri minute in ham - lačen vendar ne morem kuhat)

    Nasekljal sem malo manj čebule kot je bilo mesa, ker je golaž sicer presladek za moj okus in še vetrovi me ubijajo naslednji dan (okolico pa še bolj), če je preveč čebule. Pražil sem na majhnem ognju na olivnem olju, pokrito, v masivni, široki kozici, da se je lepo razpustila. Dodatki so bili čista improvizacija, kar je pač premogel hladilnik. Tako sem čebuli dodal dva na majhne kockice narezana korenčka (rdeč in rumen) in en gomolj peteršilja. Potem sem dodal sesekljan česen ter meso in pokril, da je spustilo tekočino. Po cca tričetrt ure sem premešal in malo posolil, dodal nepekočo mleto papriko, sesekljan olupljen paradižnik, lovorjev list, malce timijana, tri brinove jagode ter deci pa pol cvička. Na majhnem ognju se je golaž kuhal še dobre tri ure, vmes sem dolival tekočino za željeno gostoto, solil in popral po okusu. V zgoščevanje z moko ali drobtinami ne verjamem.

    Danes sem požrl cel pisker, bil je enkraten golaž :-)
    Last edited by Brlogar; 30. April 2009 at 00:40.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Če nočeš ubijati okolice uporabi več lovora.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Če nočeš ubijati okolice uporabi več lovora.
    A to nuca? Hvala za nasvet :-)

  6. #36

    Privzeto

    V soboto bom kuhal srnin golaž, zanima me koliko mesa potrebujem za pribljižno 30 ljudi in v kakšnem razmerju naj dodam govedino, če slučajno ne bo dovolj divjačine??

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Normativ

    Če kuhaš za lovce vzemi 20 dkg na osebo, če pa za civile bo 15 dkg dovolj. Govedine naj bo čim manj, paziti pa moraš na čas kuhanja glede na govedino, če je meso srnjadi od enoletne živali

  8. #38
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Golaž za 30 ljudi...

    Lp!

    Za 30 ljudi boš potreboval enega telesno krepkega srnjaka. Moj nasvet je, da vse kosti, ki ti ostanejo po "auslezvanju" lepo razžagaš in dodaš golažu. Uporabi tudi toliko čebule, kot je mesa in kosti. Ostalo pa ne bom ponavljal. Proti koncu kuhe dodaj ene tri žlice brusnične marmelade, kot piko na i! Pa nič govedine.

    Lovski zdravo
    Janez L
    Last edited by JANEZ L; 17. June 2009 at 09:06.
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #39

    Privzeto

    Mesa je 8 kg, tako da mislim, da bo dovolj, čebule je nabavljene 10 kg, začimbe že tudi komaj čakajo, da jih dodam, tako da upam da bo jutri uspelo :icon_:

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mesa imej volumsko toliko kot čebule. Kosti pa jaz nebi dajal notri, ker noben ne mara, da mu ropota po zobeh. Naj bo samo čisto meso.

Stran 4 od 19 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •