Stran 14 od 19 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 188

Tema: Recepti in ostalo

  1. #131
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Zdaj pa zadost čvekanja pa slike in recepte gor....že dva dni ni bilo nič....
    Marko Gorše, Nadlesk

  2. #132

    Privzeto

    In zgodi se po Krpanovi volji:

    Mesno zelenjavna enolončnica-čorba (kotlovina za prazne vreče - trebuhe). Poleg domač črn kruh.



    Mešanica svinjske zarebrnice in telečji (jelenjad) medaljoni v lastnem zosu z testeninskimi mošnjički, polnjenimi z dimljenim sirim, poleg prija solatica iz kitajskega zelja in krompirja, seveda z dobrim domačim jabolčnim kisim v objemu bučnega olja.. Vse skupaj požegnano z refoškom.


    In še: zimske breskvice...

    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  3. #133
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Kosilce...

    Lp!

    Takole...osnova za rižoto nared, sedajle še riž dodam in še solato naredim...

    Povezava 10417

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  4. #134

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ma kaj je to repete, ker je nekam majhna porcija? Pri nas si to naložimo, da čez krožnik leze.

    Samo kaj sem sprožil s temi racami mojimi. Mljask mljask.
    :icon_: Si krožnik bašemo sproti iz glavne posode. Se nam zdi, da smo bolj "kulturni" če si damo manj, pa potem 2x vzamemo repete.

    Domača hrana:
    Pečeno kislo zelje in krvavica...

    Vzamemo pol kg zelja in 20 dag slanine... Posodo namažemo z zaseko in nanjo položimo prvo plast slanine... zelje za 5 minut zavremo v vodi in ga dobro odcedimo, v še vročem raztopimo žlico zaseke... To zelje potem v prvi plasti položimo na slanino, na zelje položimo še eno plast slanine, na njo pa že eno plast zelja. V kozici raztopimo še eno žlico zaseke, da dobimo "zabelo" in še vročo prelijemo po vrhu zelja... Na vse to prilijemo še približno 1dcl belega suhega vina. Vse skupaj damo v pečico in pečemo približno 20 minut, da zgoraj dobimo porumenelo skorjico... Krvavico pečemo 30-45 minut pri 180 stopinjah v masti :icon_: Končne slike nimam, ker je bila velika sila vse skupaj zbasati v želodec in sem pozabil
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #135

    Privzeto

    Današnje komplet kosilo "na hitro"...

    Glavna jed:

    Filejčke (česar koli) posolimo in popopramo, na eni strani malo pomokamo, na drugi strani pa na tanko premažemo z gorčico...

    Vzamemo brstični ohrovt in ga približno 10 minut kuhamo v soljeni vodi... svežega lahko manj kot 10 minut, jaz sem uporabil zamrznjenega...

    V ogretem olju poljubno dolgo popečemo filejčke z obeh strani in jih vzamemo iz posode ter damo na toplo.

    V to isto olje od zrezkov damo pokuhan brstični ohrovt in ga rahlo popečemo s vseh strani. Ko je popečen damo noter 2 veliki žlici kisle smetane in nariban sir (parmezan ali kateri drug sir), vse skupaj približno 10 minut pražimo... na krožnik damo filejčke, zraven pa brstični ohrovt v smetana-sirni omaki.

    Juha:

    V drugi posodi popražimo čebulo in ji dodamo na drobno narezan strok česna... Vzel sem kar zamrznjeno mešanico zelenjave iz skrinje in jo dodal v praženo čebulo s česnom, ter vse skupaj na rahlem ognju pražil še približno 10 minut. Dolil sem pol litra vode, dodal žličko paradižnikove mezge, žličko sladke mlete paprike, jušno kocko in počakal da zavre, ko je zavrelo sem dolil še približno pol litra vode, solil in popral po okusu in vse skupaj kuhal 20 minut...

    Evo pa je bilo zelo okusno kosilo kuhano v dobre pol ure... Da uravnotežimo sile vse zdrave zelenjave, ki smo jo pojedli v obroku, po končanem kosilu vse skupaj poplaknemo s primerno ohlajenim pivom
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #136
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

  7. #137
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Talking Kosilce...

    Lp!

    Fileji smuča z zelenjavo...

    Povezava 10484

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #138

    Privzeto

    Danes pa sem se odločil sprobat vrečke za pečenje v pečici. In sem notri v njo nabasal 2 kosa reber s kožo (začinjene samo s soljo in poprom), krompir narezan na četrtine, korenček, strok česna prerezan na pol, dodal par kapljic olja in malo rdečega vina, ter vse skupaj zaprl, par krat po vrhu prebodel in porinil v pečico na 180 stopinj. Na vse skup sem pozabil za približno 1 uro in 15 minut, na kar sem zadevo odprl in pomazal :icon_:

    Za enkrat zelo zadovoljen s to vrečko, saj je vse v njej bilo zelo okusno, ni treba nič zalivat in obračat, kar pa je najbolj važno - pečica se ne more umazati!
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #139

  10. #140
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Privzeto Dobrote...

    Lp!

    Gangi! A nisva, enkrat o eni dieti debatirala...? A je to, to!?

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 14 od 19 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •