http://lov.mojforum.si/lov-about383.html

Citat kurare je objavil:
Na linku si lahko ogledate kratko reportažo o tečaju I.B.E.P., ki je potekal na Mašunu.

http://dpll.si/news.php?show=16

Lep pozdrav!

Janez
Citat lisjak28 je objavil:
Zanimivo. Ko sem si ogledoval reportažo s tečaja se mi porajajo nekatera vprašanja.
1.Ali na tečaju obravnavate samo anatomijo živali ali so zavjeti tudi vedenjski vzorci, habitat posamezne vrste.
2. Katere živalske vrste obravnavate?
3. Ali so tarče na praktičnem preizkusu v naravni velikosti? Ko sem gledal sliko losa, se mi zdi ta nekoliko premajhen :wink:
4. Kako velik je v povprečju vitalni predel na tarčah. Nekje sem namreč prebral, da je v Franciji testni krog za pridobitev licence 30 cm na razdalji 25 m.

Lep pozdrav in veliko uspeha v prihodnje
Citat kurare je objavil:
lisjak28,
1.Obravnavamo anatomijo divjadi ob tem pa tudi situacije, ki zajemajo različne položaje telesa divjadi ter vedenje divjadi v katerih je možen etičen strel z lovsko puščico. obravnavamo tudi tehnike sledenja po krvni sledi,...
2.Obravnavamo vso lovno divjad in nekatere vrste nelovnih sesalcev in ptic npr. divja mačka, vidra, ruševec, divji petelin, habitati divjadi so omenjeni tudi znotraj predavanja o ekologiji divjadi,...Seveda obravnavamo samo res tiste glavne značilnosti posamezne divjadi.
3.Los na tarči je manjši, evropski los, je uradna tarča švedske lovske zveze. Švedi imajo veliko losov in jih tudi uplenijo več 10.000 vsako leto.

I.B.E.P. tečaj je tečaj namenjen izključno temi lova z lokom. Je bolj "praktičen" tečaj za izvajanje dejanskega lova z lokom. Tečaj I.B.E.P. traja 2 dni, predvideva se, da so slušatelji že prej izprašani lovci z opravljenim lovskim izpitom Lovske Zveze Slovenije oz. da imajo vsaj nekaj znanja o divjadi. Tečaj I.B.E.P'. ne more iz lokostrelca, ki ni še nikoli lovil, napraviti lovca z lokom (poda pa osnove), še manj pa mu dati takšno izobrazbo kot jo poda uradni tečaj za nove lovce Lovske Zveze Slovenije.

Če te zanima lov (z lokom ali puško, vseeno) in divjad ti na prvem mestu priporočam, da se včlaniš v kako lovsko družino.

Lep pozdrav!

Janez
Citat kurare je objavil:
4. vitalni predel na tarči je dejanski vitalni predel tiste vrste divjadi, tarče so v naravni velikosti in imajo jasno označeno anatomsko sliko.

To ni 3D tekmovanje.

Lep pozdrav!

Janez
Citat lisjak28 je objavil:
Janez, hvala!

Še eno vprašanje. Obravnavate tudi življenje v naravi ( orientacija, PP, preživetje v naravi....). Ali te stvari preizkusite tudi v praksi?
Citat kurare je objavil:
Obravnavamo zgolj osnove.

Lep pozdrav!

Janez