Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 117

Tema: Obore v naših krajih

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Poglej si video pod fotolov 17.6.- Nautillus .

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Mene je samo zanimalo če je res taka obora 330 ha v zasebni lasti in še nisem dobil odgovora. Me ne zanima telefonska, ne naslov, samo zanima me če res lahko nekdo ogradi 330ha, tebi nič, meni nič.

    Lovski zdravo
    Janez L
    Obora ni velika 330 ha,ampak nekajkrat manj

  3. #23

    Privzeto

    živjo
    No če je to res le zadoščanje klavskih užitkov, kaj je potem lov na fazane v beltincih a boste rekli da je to lov,pa vem da gre marsikdo tudi s tega foruma v beltince na fazane. Na enga bozga fazana pade toliko strelov da ga kar premetava po zraku.
    lp

  4. #24

    Privzeto

    Po drugi strani pa so obore uzakonjene,lahko se izvaja tudi lov z lokom!
    Ne da podpiram to,ampak tako pač je! Mi gre pa na k....... ko majo ludje na stene pribite ogromne roge jelenov in damjakov! bullshit!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #25

    Privzeto

    Ker sem odpru temo,niti pomislil nisem na lov v obori,ampak sem hotel dobiti določene informacije ,kateri lastnik jih ima,se pa ni šlo v vezi z lovom.Da se bi pa tako razpisali pa niti mislil nisem,ima pa lahko vsak svoje mnenje,sicer še enkrat tema ni bila mišljena v tem smislu kot se je razvila.
    lp

  6. #26
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Ker sem odpru temo,niti pomislil nisem na lov v obori,ampak ...
    Brez panike Zajček! Saj zato sem pa spremenil naslov in izbrisal konkretne podatke. Da pa ne bi smela na tem forumu potekati debata o oborah pri nas, pa verjetno ne misliš, kajne?

  7. #27
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Da bomo vedeli kaj je po črki zakona in naprej debatirali kaj je sprejemljivo, kaj nem kaj bi bilo mogoče dobro spremeniti itd.:

    50. člen
    (divjad v oborah)
    (1) Glede na velikost in namen se obore za divjad delijo na:
    – obore za rejo divjadi, ki merijo najmanj 0,5 ha in največ 30 ha;
    – obore s posebnim namenom, s površino manjšo od 30 ha, ki so namenjene preučevanju, karanteni in vzreji divjadi za izpuščanje v prosto naravo in podobno;
    – lovne obore, ki so razglašene za gozd s posebnim namenom in pri katerih je poudarjena lovna funkcija, ter merijo najmanj 200 ha.
    (2) Za postavitev vseh obor iz prejšnjega odstavka je treba pridobiti dovoljenje v skladu s predpisi o varstvu okolja in urejanju prostora.
    (3) Reja divjadi v oborah se izvaja v skladu s predpisi o živinoreji in veterini.
    (4) Obore za rejo divjadi in obore s posebnim namenom so izločene iz lovne površine ter zanje ne veljajo določbe tega zakona glede načrtovanja in upravljanja z divjadjo. Lovne obore so posebna enota v lovišču s posebnim namenom ter se upravljanje z divjadjo v njih načrtuje ločeno.
    (5) V oborah ni dovoljeno zadrževati tistih tujerodnih vrst divjadi, ki bi lahko v primeru pobega iz obore spremenile genski sklad populacij domorodnih vrst divjadi. V oborah za rejo divjadi ni dovoljeno zadrževati domorodnih vrst divjadi.
    (6) Pred izpustom v oboro mora divjad prebiti določen čas v karanteni pod veterinarskim nadzorom. Zdravstveno stanje divjadi v obori je potrebno ugotavljati najmanj enkrat letno. O poginu divjadi v obori mora lastnik oziroma lastnica (v nadaljnjem besedilu: lastnik) oziroma imetnik oziroma imetnica (v nadaljnjem besedilu: imetnik) obore takoj obvestiti pristojno veterinarsko službo.
    (7) Lastnik oziroma imetnik obore je dolžan nadzorovati in vzdrževati ograjo obore tako, da preprečuje prehod oziroma pobeg divjadi iz obore v naravo. Za škodo, ki jo povzroči iz obore pobegla divjad, je odgovoren lastnik oziroma imetnik obore ne glede na krivdo.
    (8) O pobegu divjadi iz obore mora lastnik oziroma imetnik obore takoj obvestiti Zavod, lovsko inšpekcijo in upravljavce lovišč in lovišč s posebnim namenom. Lastnik oziroma imetnik obore mora pobeglo divjadi ujeti v osmih dneh od dneva, ko je bil pobeg ugotovljen, sicer se pobegla divjad šteje za prosto živečo divjad. O nadaljnjem ravnanju s pobeglo divjadjo odloča Zavod v skladu s strokovnimi usmeritvami iz načrtov lovsko upravljavskih območij in v dogovoru z upravljavci ter lovsko inšpekcijo.

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Le slabiči, ki niso lovci in nikoli ne bodo, lovijo v oborah. Dobro, da jih je malo. Vsekakor je lok bolj primeren, ker ni poka a tudi tega ne podpiram, ker žival dolgo umira.

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Le slabiči, ki niso lovci in nikoli ne bodo, lovijo v oborah. Dobro, da jih je malo. Vsekakor je lok bolj primeren, ker ni poka a tudi tega ne podpiram, ker žival dolgo umira.

    Detel, to, da žival dolgo umira sploh ni res! Če bi malo pobrskal po internetu, bi vedel, da obstaja precej vrst puščic, ki se ob zadetku razširijo kot kugla (na princip pritiska) in živali porežejo precej žil in ostalih organov! Tako da nekej na pamet govort je brezveze - prej se prepričej!

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ni na pamet, ker gledam filme.

Stran 3 od 12 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •