Stran 12 od 12 PrvaPrva ... 289101112
Rezultati 111 do 117 od 117

Tema: Obore v naših krajih

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Brežice
    Prispevki
    119

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Taxus lep posnetek!
    Ti isti prašički so jeseni tarče na pogonih ali pa čakanjuVerjetno se strinjaš da to nima nobene povezave z lovom in lovstvom
    Seveda se strinjam. Posnetek je z tereneskih vaj, ki jih imamo na faksu. Koliko se spomnem je to obora Stari log.

  2. #112

    Privzeto

    dobro juto,

    Na tem forumu sem bolj osamljen iz strani "oborarjev" :)))

    Te živali, ki jo imamo v oborah se zakonsko tretirajo kot DIVJAD, pa če vam je prav ali ne. Predpis o oborah je čisto jasen.
    Tudi glede odstrela in vet. pregleda ni kar tako po domače. Če želimo prodati meso moramo imeti izpit za usmrtitev živali, veterinar mora pregledati/oceniti žival pred strelom, po strelu je običajen postopek pregleda in šele nato se ga pripravi za prodajo ali klavnico. Sedaj so v Sloveniji registrirani dve klavnici.
    V obori je pač žival navajena na prisotnost človeka, ker skrbimo zanjo. Ker ne zbeži tako hitro, ker vas gleda...., je potem ta odstrel tako nehuman?!!

    Z oborami se pa ne zasluži nič, ker je že v osnovi postavitev visoka investicija in tudi samo meso nima prave cene. Pač pa moramo kakšen kos prodati, da dobimo povrnjene stroške hrane, popravil ograje, menjave samcev,... Meni osebno pomenijo jeleni samo sprostitev.

  3. #113
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hojla Zasavc !!

    Si pa zgodaj za mašincoNo jaz sem šel včeraj na jago danes sem se pa vrnil in sem bil tudi zgoden vendar sem si privoščil malo dremeža pred mašinco.

    Poglej nihče te ne obsoja ,da delaš kaj nezakonitega ali pa proti živalim. Dejstvo je ,da večina živali v oborah živi kar dobro dokler živi ,predvsem če ne poznajo svobodnega življenja iz mladosti je to tako. V tej debati želimo samo razjasniti in utrditi pojem divjad in ugotoviti ,da se ta izraz v oborah izrablja za živali ,ki nikakor ne morejo biti divjad (smo že napisali zakaj) . Logično pa je ,da si želimo čim manj obor ,če pa že naj bi bile to obore namenjene kasnejšemu izpustu v naravo. No kakor koli že so plusi in minusi in iz vidika lovcev pač vidimo več minusov ,ki pa so žal legalni in se jih zaenkrat ne da spremeniti v plus. B.D.V. 1/13 Nove Zelandije je obora saj je otok predeljen z ograjo kjer uzgajajo ogromne jelene naprimer 250 cic je tam običajno. Ne veljajo pa trofeje za lovske in jih tudi ni moč videti na lovskih razstavah,če pa že so izven konkurence.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #114

    Privzeto

    imam majhne otroke pa zgodaj vstajamo

    Se strinjam s tabo v vsem, tudi sam zelo popiz.... ko se moram izogibati mrežam, el. pastirjem,....
    moram pa še enkrat poudariti, da so obore večinoma za veselje, sprostitev.
    Če bi vedel koliko ur sem med jeleni, poznam vsakega posebej - potem ga je pa že res težko ustreliti

  5. #115
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Vprašanje za Zasavca (ali koga drugega, ki ima oboro).

    Ali se površina obore tudi upošteva pri dodelitvi subvencij v kmetijstvu? Ali se pri izračunu obremenitve zemljišča živali iz obore upošteva skupaj z drugimi živalmi na kmetiji, ali posebej? Ker živali v obori niso evidentirane (oštevilčene), je tudi kontrola vprašljiva, saj je vedno nekaj živali nekje skritih.
    lp

  6. #116
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    [QUOTE=zasavc;11340]dobro juto,



    Če je pri tebi vse urejeno, mislim pa da ni, ti pa povem, da pri večini ni, ker mora še iziti predpis o oborah in pristojni samo mencajo......

  7. #117

    Privzeto

    Površina na kateri je obora se upošteva pri dodelitvi subvencij, pred leti se je poleg ostalih živali upoštevala tudi divjad gojena v oborah. Mislim, da so bili 4 jeleni za enega goveda ??? Sedaj pa divjadi več ne upoštevajo pri subvencijah - upam, da se ne motim .

    Sam imam lokacijsko dovoljenje, ki po sedanjih predpisih popolnoma zadostuje za moje pogoje. Bolj se zakomplicira , če je površina večja od 5 hektarjev. Potem potrebuješ gradbeno dovoljenje, dovoljenje od LD, gozdne, .....

Stran 12 od 12 PrvaPrva ... 289101112

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •