Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 117

Tema: Obore v naših krajih

  1. #91
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Me prav zanima kako razporejate,ker dobro vemo kje se divjad zadržuje in tam se večinoma jaga. Naša ld je velika 3800 ha od tega se pogoni izvajajo na recimo 1500 ha. In to vem da ni samo pri nas tako ampak tudi drugje kjer sem bil v gosteh. Dvakrat sem bil v eni izmed ld in dvakrat smo lovili v istem koncu potem mi je pa še kolega povedal da so tudi naslednjič lovili tam. Torej kaj sledi iz tega divjad je preganjana od oktobra do januarja,če imamo tudi prašiče.In je prav isto preganjana v obori kot v naravi. Kar se pa tiče zakonov pa itak vemo kje so pri nas v k....
    lp

    Ti veš za tvoje lovišče, jaz pa za moje in ne nabijaj skoz nekaj v tri dni.

  2. #92

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ti veš za tvoje lovišče, jaz pa za moje in ne nabijaj skoz nekaj v tri dni.
    saj ni samo v naši ld tako enako je v sosednjih ld-jih in nič ne nabijam v tri dni ker tako je. Bi pa moralo bit drugače.
    lp

  3. #93

    Privzeto

    Citat jvpv je objavil: Pokaži objave
    Da se še sam oglasin v tej temi. Obore me ne motijo dokler so v njej neavtohtone vrste divjadi in predvsem v številu živali, ki jih obora prenese. Se pravi, toliko živali na Ha, da bo dovolj paše, vode, sence, kritja...
    Se strinjam, tudi sam sem mnenja da so v oborah lahko neavtohtone vrste divjadi, seveda v primernem številu in tudi sam vsako leto na prošnjo znanca odstrelim kakšen kos v njegovi obori, sem pa proti lovnim oboram kjer imajo avtohtono divjad in streljajo za evrčke ali lastni užitek. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  4. #94
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    kadar bo ta oseba vegeterijanec potem pa le čez mesarje in lovce,
    a misliš da solati pa ni v veselje , da raste!

  5. #95

    Privzeto

    Seveda ji je boga solatka,ko jo polži jejo.Barabe sluzaste.

  6. #96

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    To ne pomeni, da lovci v svojih okoljih nismo dolžni opozarjati na napake in poskušati urediti reči tako, da bo prav za divjad!
    Zato obstaja tudi ta forum in zato je odprta tudi ta tema o oborah. Težiti moramo k urejanju zadev in ne opravičevati naša slaba dejanja s "češ, saj vsi tako počno".

    Torej, naprej o oborah!
    Če bi sam delal po načelu dobrega gospodarjenja z divjadjo kot lovci bi verjetno prav kmalu imel prazno oboro !!!

  7. #97
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Tema je pod "Splošno in resno...(brez čveka)...."

    Prosim, da se tega držimo in ohranimo debato na ravni. Verjetno še koga poleg mene zanima kakšno je stanje z oborami in ne potrebujemo duhovičenja o solati ipd.

    Hvala!

    Admin

  8. #98
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat zasavc je objavil: Pokaži objave
    Če bi sam delal po načelu dobrega gospodarjenja z divjadjo kot lovci bi verjetno prav kmalu imel prazno oboro !!!
    Zasavc, ne razumem dobro, kaj si želel povedati.

    Lahko malo bolj jasno?

    LP

  9. #99

    Privzeto

    Želim povedati, da v obori skrbno izbiramo/ pustimo najbolj kvalitetno divjad, ki ima potomce. Vsi potomci so še boljše kvalitete in tudi velikost, kvaliteta mesa, trofeje so temu primerne.

    sam sem že precej časa lovec in me moti že nekaj časa to, da nestrokovno potrdimo plan odstrela in pokamo skoraj vse kar "pride pred puško" samo da dosežemo plan !!!
    Pri nas v LD smo s kvaliteto trofej srnjadi padli na zelo nizko raven, pa čeprav čakamo sedaj z odstrelom kapitalnih srnjakov do avgusta. Divji prašiči so pri nas prehodni ampak, da samo pomoli rivec čez mejo - pok. Verjetno bodo težko postali stalni..... Opss zdej sem pa mal zašel s to debato.

    Rejci divjadi imamo tudi svoje društvo ( www.obore.si) in je članov že 145, ki redno z izobraževanji glede reje, odstrela, veterine, gozdarstva , kmetijstva boljšamo kvaliteto obor.

  10. #100
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sem proti pogonom v oborah. Upam, da bo kmalu vse to uredil kak pameten zakon, če ne pa bomo kaj sprožili.!!!

Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •