Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 117

Tema: Obore v naših krajih

  1. #51
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    ..., vendar smo vsi smeli imeti le palice, gonili pa smo osmim Nemcem.

    Mislim, da bomo počasi dobili realno sliko sedanjosti v oborah in s tem v LPN.
    Ve kdo povedati kaj v utemeljen zagovor?

  2. #52

    Privzeto

    Ja, smo že tam, narod hlapcev ...

  3. #53

    Privzeto

    zdravo,
    jaz imam oboro in moram letno ustreliti do 25 kos. Sem pa kar vesel, če mi kakšen pomaga pa še zaslužim pri tem. Letno mi ustrelijo po nekaj kosov in tisti, ki ste že kdaj streljali v obori veste, da tudi ni tako preprosto.

  4. #54

    Privzeto

    vprašaj jih če gredo in jim povej da je obora velika 200ha in da lahko vsak odstreli jelena nad 185točk in merjasca 6+
    nato pa objavi število lovcev ki bodo takšen lov odpovedali.seveda jim povej da je lov brezplačen!!
    potem boš dobil bol realno sliko
    malo za šalo malo za res
    E Pumpa,tukej si pa zadel čisto 10tko! Tudi najbolj hrabri bi se tukaj po.....li na svoje principe!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #55
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    vprašaj jih če gredo in jim povej da je obora velika 200ha in da lahko vsak odstreli jelena nad 185točk in merjasca 6+
    nato pa objavi število lovcev ki bodo takšen lov odpovedali ...
    Razmere v oborah niso naravne, tako da se tudi trofeje ne morejo primerjati z naravnimi. V oborah lahko gojijo le zaprto populacijo, katero poskušajo držati v najboljši kondiciji s prehransko ponudbo, veterinarsko oskrbo, dodajanjem sveže krvi ipd.
    Vendar še tako dobro mišljeno in izvedeno angažiranje ne more nadomestiti matere narave. Kolikor mi je znano, naj bi bile obore, tiste v LPN namenjene za raziskave in izpuščanje v prostost, torej poskus pomoči človeka naravi, ne pa tako kot je menda kar pogosto sedaj, za vzrejo prestižnih trofej in mesa, povrhu pa še krvavi šport.
    Če so obore v lasti države (ZGS) take kot sem opisal, torej vzreja klavne živali s postavljaškimi trofejami, trdim da je njihov namen zgrešen in slab zgled, vsem, ki se bodo in se že pojavljajo sedaj na podlagi zgreženih členov novega lovskega zakona, ki dejansko obore postavlja kot živinorejski objekt.

    Zelo rad bi tu prebral širok in argumentiran odgovor nekoga, ki situacijo dobro pozna in bi nam, ki tega področja "lovstva" ne poznamo, razjasnil obzorja.
    Kajti informacije, ki jih je trenutno moč zaslediti, niso vzpodbudne.

  6. #56
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    E Pumpa,tukej si pa zadel čisto 10tko! Tudi najbolj hrabri bi se tukaj po.....li na svoje principe!

    lp
    Ni rečeno. Mogoče pa bi se nekateri zagledali v ogledalu in si premislili.
    Tako kot trdim, da merjasec ustreljen z nočno namerilno napravo v temi ni enakovreden tistemu, ki ga po dolgih čakanjih in nejasnih situacijah upleni lovec brez raznih umetnih lun, tudi trofeja iz obore ne seže do kolen slabemu in zanimivemu primerku iz narave.

    Se pa tu vidi nekaj, kar trdim ves čas. Kult trofeje in lovski turizem morata iz modernega lovsta oditi! Potem tudi ne bi bilo več potreb po oborah o kakršnih slišimo in podjarmljanja lovski skrbi za naravo denarnim interesom posestnikov!

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Meso divjadi pa delimo mimoidočim.

  8. #58

    Privzeto

    Zr7,maš čisto prav! Jaz sigurno ne bi šel,pa ne da sem neki moralist al pa nekej,samo se mi pač ne dopade mesarjenje!
    Jest samo pravim,da tudi kakšen tukej ki se širokousti in moralizira najbrž nebi postal s povešeno puško ob pogledu na "zastonj zlatega jelena",pa čeprav iz ograje,sej nebo noben vedel!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #59
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Meso divjadi pa delimo mimoidočim.
    Meso divjadi?

    Hja, tu pa pridemo do prioritet.
    Kaj je tisto pomembnejše in kaj je stransko.
    Če nam je pomembnejši prihodek od prodaje divjačine in lovskega turizma, potem se nehajmo delati lepe in povejmo da smo mesarji, ki se od običajnih mesarjev razlikujemo še v tem, da z veseljem preganjamo živali po gozdu in pokamo po njih, samo da pridemo do tistih kosti on rogov. Naravovarstvo imamo pa samo na jeziku, da farbamo lahkoverno javnost.

    Če pa smo to, za kar se deklariramo, torej varuhi prostoživečih živali in njihovih habitatov, potem pa se zavedajmo, da je lov sestavni del varstva, meso pa stranski proizvod naše dejavnosti, ki s prodajo poskrbi za izboljšanje habitatov in oskrbo živali. Pač to kar ves čas deklariramo, da zaslužek od divjačine vračamo nazaj naravi.

    Seveda se tisti graditelji domov in organizatorji proslav, ki vse to financirajo iz denarja od divjadi v tej drugi varianti ne bodo in ne bodo hoteli videti.
    Jaz sem že odločen v kateri se vidim. In te strani tudi, saj so zrasle iz nje!


    Delitve divjačine v nobenem primeru ni!

  10. #60
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Prvo nazaj k oboram. Vsaj meni se zdi nemoralno loviti divjad v okolju, kjer ti ne more pobegnit. Verjetno nikče od vas (Upam vsaj, da je tako) ne bi streljal privezanega zlatega jelena, obora je pa pač enako kot malo daljša vrv. Če veš, da je noter zlat jelen se ti praktično ne more skrti in to bi naj bil lov.


    Sam sem morda toliko mlad, da mi trofeje ne pomenijo dosti oziroma skoraj nič, se pa zelo zavedam ostalih plati lova. In zaradi tega zame lov v obori ni lov, ampak pač en korak naprej od mesarjenja. Saj govedo bi po teh kriterijih tudi lahko streljali na ograjenih pašnikih namesto vozili v klavnico.


    Dejstvo je, da če bomo želeli lovci opravljati naravovarstveno vlogo v družbi, potem se bo morala naša miselnost malo spremeniti in bomo morali pred vsakim strelom več misliti zakaj ravno ta komad in ne samo kako bodo njegovi rogi izgledali na steni.

Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •