Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Objava fotografij v glasilu Lovec

  1. #11

    Privzeto

    3000 x 2000 pik ni težko zagotoviti. Imeti moraš senzor z najmanj 6mil. točk, vendar ne smeš fotke rezat. Novi fotiči imajo po več kot 10mil. točk, tako da tudi z izrezom še zmeraj dobiš tistih 6 mil.
    Sam nisem nek fotograf, pa mi jih je uspelo nekaj prodat na internetu in verjamem da bi bile uporabne tudi za v Lovca.

  2. #12

    Privzeto

    Ne vem,rabite toliko pikslov za velike panoje delati ali kaj!

  3. #13

    Privzeto

    Tudi meni se zdi, da tako visoke resolucije niso potrebne. Sam sem prisoten pri izdelavi, kvalitetnih prodajnih katalogov. Naprimer slike v različnih propagandnih časopisih zadošča 700kb - 1000 kb. Seveda so te slike slabse kvalitete. Mi v podjetju potrebujemo slike od 2,5 M dalje in seveda katalogi so vrhunski. Mnenja sem, da pri revijah zadošča zlata sredina od 4-5 M.

    lp

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Fantje vem kaj pomeni resolucija 3000*2000, pa vseeno hvala:icon_:! Springer je dejal, da morajo biti take vendar je samo naslovnica taka. Poglejte druge slike so cropane, pa fitane na precej manše velikosti, pa še vedno niso ostre, itd..!

  5. #15

    Privzeto

    V prvi številki e-fotografije je Matjaž Intihar dejal:" niso važni pixli ampak
    kvaliteta senzorja!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •