Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Objava fotografij v glasilu Lovec

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto Objava fotografij v glasilu Lovec

    Objava fotografij v glasilu Lovec

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Kaj menite o tej temi, zdi se mi nepošteno in neresno, zakaj v glasilu lovec ne objavljajo več fotografij slovenskih fotografov, predvsem lovcev, saj je nenazadnje to lovski časopis. Na forumu imamo kar nekaj dobrih avtorjev, ki pa nimajo možnosti objave, saj lovska zveza kupuje slike od priznanih fotografov iz tujine, ki z našim lovstvom nemalokrat nimajo nič skupnega. Že res, da so fotografije velikokrat tehnično popolne, vendar pa zajemajo divjad, ki ne živi v naravnih habitatih temveč v oborah in rezervatih.!!

    Zato menim, da bi si morali izboriti večjo avtonomijo v glasilu Lovec!!

  3. #3
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Shadow lepo in prav ,da te skrbi za naše glasilo Lovec vendar če dobro pomisliš,je velik dosežek že to,da je naš Bobi poleg dveh svetovnih lovskih organizacij edini ,ki krasi naslovno stran LZS. No to je bil izredno velik korak naprej in ga vsaj jaz poiztovetujem z uradnim priznanjem LZS kot partnerja našemu forumu. Ali si si ti to lahko zamislil pred pol leta?? Takrat so nam v našem glasilu Lovec odrekli objavo reklame ker so se počutili ogrožene in so v nas videli konkurenco. Tudi člankov ki so jih pisali Forumaši niso objavljali če je bilo v njih zaslutiti le kanček neposlušnosti bivšemu vodstvu LZS. Danes je drugače in z povezavo na naše strani je možno pogledati vse od galerije do takšnih ali pa drugačnih člankov. Torej tudi fotke naših članov so vidne za vse ki si to želijo.Dejstvo pa je,da si zaenkrat forum-lov še ne more privoščiti honoriranja prispevkov in tako tudi fotografije ostajajo nagrajene samo z občudovanjem članov ki si jih ogledajo. Verjamem pa,da bo prišel tudi čas ko bo to urejeno in vsem v veselje bo delo nagrajeno tudi materijalno. No zaenkrat pa kot sem omenil že prej svoje prispevke poklanjamo vsem ki jih to zanima in vsaj jaz pri tem čutim veselje in zadovoljstvo.
    In da res je kar trdiš ,imamo izredno bogato in precej kvalitetno galerijo posnetkov in video posnetkov ki nezadržno raste in se bogati na račun entuzijastov kot smo vsi ki svoje prispevke poklanjamo za dobrobit nas vseh in mogoče še koga.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #4

    Privzeto

    Jaz se pa popolnoma strinjam s Shadowom! In če bi LZS hotela slike sedaj bi jim jih jest prov arogantno in mastno zaračunal in to prav iz razloga da bi jim dal lekcijo! Madona slike na naslovnicah Lovca so zmerej ene in iste,vsako leto,brez izjeme! Ja kam pa to paše!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5

    Privzeto

    Dolgin ,saj vse plačamo pri čalanarini,tudi tiste ene in iste z drugo letnico na prvi strani!

  6. #6
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ...Takrat so nam v našem glasilu Lovec odrekli objavo reklame ker so se počutili ogrožene in so v nas videli konkurenco. Tudi člankov ki so jih pisali Forumaši niso objavljali če je bilo v njih zaslutiti le kanček neposlušnosti bivšemu vodstvu LZS. Danes je drugače ...
    Na tole se pa moram oglasiti.
    Vodstvo LZS ni uredniški odbor Lovca. In ker uredniškemu odboru tokratno vodstvo, tako kot prejšnje, z izjemo vmesnega virtualnega, pušča avtonomijo, le ti sami odločajo kaj se objavi.
    Tako še vedno ni objavljen moj prispevek o Slovenskih lovcih in internetu, kljub temu da zajema celotno tematiko vključno s spletnimi stranmi LZS in Lisjaka in se ne posveča zgolj našim stranem.

    Sam osebno pripisujem to dejstvo istim vzrokom iz katerih se isti ljudje otepajo izvajanja sklepov Upravnega odbora LZS in urejanja spletnih strani LZS. Dokaze o tem lahko preberete v dokumentih.

    Vesel bi bil, če bi me postavili na laž in bom v naslednjem lovcu članek prebral in se bo začelo premikati tudi tu. Do sedaj sem to že v nekaj izdajah čakal zamanj. Pa ne bi rekel, če bi bil članek eden od množice podobnih.

    Zato tudi drugih kakovostnih premikov pri uredniškem odboru ne pričakujem, še sploh, ker vedno pogosteje opažam, da se nekritično brez dodatnih obrazložitev objavljajo članki, pozivi k poslušnosti in nekritičnem sprejemanju direktiv. Zadnja cvetka je iz področja kinologije.

    Torej Veper, ne moreva začeti s "Takrat", temveč s "Še vedno". Žal.

    LP

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    In da se v isti maniri povrnem bolj k naslovni temi.
    V Slovenskem lovstvu poteka natečaj za lepe lovske fotografije. A ni iz strani trenutnega uredniškega odbora Lovca. Pač pa zelo blizu področja, kjer domuje bivši, od preteklega virtualnega vodstva odstavljeni urednik Lovca. Ne bi se čudil, če bi kot fotograf, avtor knjige o lovski fotografiji in ljubitelj narave imel kaj zraven.

  8. #8
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Uf si me pa dobro okregal šefeNo jaz še vedno vidim napredek ,se pa strinjam,da bo potrebno preprosto povprašati na uredništvo lovca zakaj je tako in seveda ravno tako postaviti isto vprašanje tudi vodstvu LZS. Torej na delo
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Preden se zažene vik in krik, je treba vedeti, da je eno objaviti dobro, tehnično brezhibno sliko na spletu v velikosti 800x600 pik, drugo pa natisniti sliko A4 formata, ki mora imeti 3000x2000 pik ali več.
    Verjamem, da se nekaj fotografij da najti tudi med Slovenskimi naravoslovnimi fotografi.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Springer kolk pa je slik v lovcu 3000*2000?? Malo poglej kakšne so slike tujcev in npr. Marka Masterla,...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •