Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 13 od 13

Tema: Nočni daljnogled Yukon

  1. #11

    Privzeto

    sem se zmotil, stane 159eur.

  2. #12

    Privzeto

    Dvogled v prvi objavi je za opazovanje divjadi neuporaben, ker je digitalen. Res, da se dobro vidi, vendar pa za delovanje nujno potrebuje IR osvetlitev, kar žival prestraši. Nočnogledi pri lovu niso prepovedani, če se jih uporablja samo za opazovanje. Prepovedani so samo tisti, ki se jih lahko montira na puško.
    Bolj kot je tema lepše se vidi bi držalo če imaš vklopljeno IR osvetlitev, ki pa jo divjad zazna. Ker pa je lov dovoljen samo ko je luna, je nočnogled primeren ker v pasivnem načinu delovanja, torej brez dodatne IR osvetlitve, še vedno ojača tisto svetlobo, ki jo dobi-od lune. Če je na nekem terenu neka divjad, se jo z nočnogledom takoj vidi kot črne pike (sploh pa prašiče) na zelenem ozadju, podobno kot bi tako divjad prej zagledal ko je sneg in vidiš takoj črne pike.
    Uporaben je tudi za boljšo ocenitev in če ti pomaga da si bolj prepričan, da res streljaš pravega prašiča, ni v tem nič slabega.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  3. #13

    Privzeto

    jaz imam nočni daljnogled dedal, pa moram rečt da je super in mi ni žal denarja...
    stal je slabih 2500 eur...
    dobil pa sem ga pred 3. leti iz amerike..priporočam

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •