Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: KVAŠA(PACA) za divjačino

  1. #1

    Privzeto KVAŠA(PACA) za divjačino

    zanima me kako kvašiti divjačinsko meso....KAKO DOLGO ? , KATERE ZAČIMBE ?,
    Lp

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat VETER Z URŠLE je objavil: Pokaži objave
    zanima me kako kvašiti divjačinsko meso....KAKO DOLGO ? , KATERE ZAČIMBE ?,
    Lp
    Za pujseka čisto enostavno po dovolj dolgem odležanju v hladilnici uporabim Kotany začimbe za divjačino, ki jih v razmerju 1:1 zmešam z njihovo začimbo za svinjsko pečenko. Malo tudi posolim. Ko je meso premešano s tem, dodam še gorčico, grobo zmlet barvni poper, stolčene brinove jagode, včasih tudi narezano čebulo in česen. Včasih samo česen v prahu. Vse skupaj zložim v posodo in zalijem z deviškim olivnim oljem. To pacam še kakšen dan, potlej pa v pečico ali v vrečke in v skrinjo. To pakiranje v skrinjo se mi bolje obnese, kot da bi šele odmrznjeno meso za?injal.

    Simpl as pasuly

    Zaenkrat so še vedno vse zmazali do konca. Za malico za drugi dan moram vedno kakšen kos zmakniti že prej. Običajno je tudi problem s pomanjkanjem kruha za mazanje pekača.

  3. #3

    Privzeto

    ZR7 nanjlepša hvala za nasavet,
    kako pa pripraviš meso(srna,gams,jelen) za golaž ???

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kvaša za meska

    Lp!

    Mljack, to pa je tema, mljack, bom še jaz en nasvet zapisal...

    Primirno dolgo uležano meso damo v posodo, najboljša glinena. Začinimo z naslednjimi začimbami, po okusu: marajon, peteršilj, bazilika, timijan, šetraj, brinove jagode, mlet črni poper, drobljen mešani poper (rdeč, bel, zelen), rožmarin, česen, vse skupaj pokapamo s rdečim balzamičnim kisom, sokom ene limete ali limone in vse lepo zalijemo z olivnim oljem. Nikoli ne solimo, ker sol potegne vodo iz mesa in postane pusto! Vse skupaj postavimo v hladilnik od pet do sedem dni. Edino kar naredimo vsak dan enkrat ali dvakrat meso obrnemo. Po okusu lahko vse skupaj premažemo z gorčico. To je hladna kvaša.
    Sledi še recept za toplo samo je pravkar prišel hišni šef in me nagnal od računalnika.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kvaša za divjačino

    Lp!

    Evo mene nazaj, to je tema, ki se ji je vredno posvetiti mljack.

    Pri hladni kvaši sem pozabil zapisati, da lahko začinimo tudi z drobnjakom, muškatnim oreškom, žefraniko, origanom, sladko ali ostro papriko.

    Topla kvaša je nekaj drugega. Začimbe naj bodo iste kot pri hladni, razen gorčice. Tu čez meso dodate še narezano čebulo, korenje, kolerabo, cvetačo in še kakšno zelenjavo (lahko zelnat list). Vse skupaj prelijemo s toplo jušno osnovo, ne vrelo in pustimo stati, da se ohladi. Nato damo posodo z kvašenim mesom v hladilnik in pustimo do tri dni.

    Kako spečemo na hitro ali počasi je stvar okusa posameznika in kosa mesa. Sam vedno spečem tako, da je meso še rdeče, ne surovo in ne preveč pečeno. Sočno mora biti. Solite tik pred peko ali med peko.

    Ko boste svojo izbranko presenetili z večerjo, kot prilogo postrezite omako iz petih sirov s plemenito plesnijo (gorgonzola...), ter zelenjavno prilogo (paprika (rdeča, zelena, rumena, oranžna), sladki feferoni, rdeč in rumen paradižnik, čebula. Vso zelenjavo zdušite začinite po okusu in na koncu dodajte kislo smetano. Zraven postrezite krompir v oblicah ali pečen krompir. Ne morete zgrešiti.

    Sam vse pečem na olivnem olju ali česnovem maslu, ako pečete na tem maslu vam ni treba soliti, ker je že samo maslo dosti slano.

    Pa dober tek.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Trojane
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Ne morem da ne bi dodal.

    Jaz sem načeloma nasprotnik kvaš predvsem pri divjačini ker se mi zdi, da s tem poskušaš izničiti arome ki jih ima divjačinsko meso. Vedno vztrajam pri tem da se divjačina ne kvaši. In vsi moji golaži do sedaj so bili nekvašeni pa mislim da so bili do sedaj kar užitni. Saj menda konzumiramo divjačino, ki ima svoje arome. Ne jih uničevat z namakanjem in podobnim.

    JanezL poskusi tole:

    Vzemi file hrbtenice srninega mladiča ali pa tudi gamsovega. Vse skupaj nareži na medaljončke. Posoli samo z nekaj zrni grobe soli in rahlo popopraj. V ponvi segrej olivno olje in vanj natrgaj sveži rožmarin. Medaljončke popeči v tem olivnem olju in to zelo na hitro, tako de je stroga sredina medaljončka rahlo rozkasta. Zraven postrezi breskvo ali pa hruško iz kompota, za piko na i pa kozarček traminca, če si bolj sladkosned pa rumenega muškata iz kake sončne prleške lege.

    Če te te divjačinske arome ki se tu razvijejo ne prepirčajo potem si pa izgubljen!

    Dober tek grem jest
    Last edited by zverina; 13. June 2008 at 21:57.
    Der Jäger, der nicht säuft,
    Der Hund, der nicht läuft,
    Und das Mädchen, das nicht stille hält -
    Das sind die drei größten Wunder der Welt!

  7. #7

    Wink njamnjammmm

    VETER,kaj pravis na Janezov recept?Ne morem se premagat,da ti ob tem nebi dodala se svoj nasvet.(itak tole nav noben drug brou k midva ) Če bos kdaj osvajal punco in v zeljenem nebos uspesen je zadnaja in edina moznost,da jo povabis ali si povabilo pridobis in ji po Janezovem receptu pripravis vecirjo.Povem ti,uspeh je zagotovjlen,je ni ki je nebi s tem ocaru ,to drzi in traja,traja, je huj ko droga.Pa lep pozdrav!

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kvaša za divjačino

    Lp!

    Zverina tudi tvoj način sem že probal, ni kej "mljack", ampak osebno, kot ti brez kvaše, sem jaz pristaš kvaš. Moje skromno osebno mnenje je, da s tem ne uničiš divjačinske arome ampak jo samo oplemenitiš. Sicer pa Špela že ve...

    Tudi to je res, da steakov nikoli ne "pacam", ampak samo med peko posolim, pečem pa po sistemu štetja od 1 - 10 na vsaki strani, sedaj sem pa lačen postal, "bemtiš" sem pa na "šiht". Bomo zvečer v Vinici nadoknadili, a ne?

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  9. #9

    Privzeto

    vsem najlepša hvala za nasvete....še posebej tebi Špela,če mi uspe povabim na pijačo....
    hvala
    lp

  10. #10

    Privzeto

    Živjo
    Najboljši paca je sedaj ko je lepa zelena travica, pa da krogla malo bolj zadaj pošlata divjad tisto je najboljša paca:icon_::icon_:
    lp

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •