Stran 74 od 75 PrvaPrva ... 2464707172737475 ZadnjiZadnji
Rezultati 731 do 740 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #731

    Privzeto

    SPCE, krogla o kateri je bilo že veliko povedanega.
    Cena za spce odkar se dobi pakirano po 50 kos je zelo ugodna, o tem ni dvoma.

    Sam sem jo pred leti več uporabljal in grede nato, da nimamo več v lovišču samo srnjadi,
    jo ne kupujem več.
    Kot sem omenil, za srnjad je krogla dobra, se pa res pojavi problem pri prašiču in jelenu.
    Mogoče ni ne toliko pri močnejših kalibrih 7x65r, 30-06, 8x57js, a z precej razširjenim kalibrom 7x57r, bo pa že kakšen problem. Je pa vse odvisno od lege zadetka.

    Se mi je pa do sedaj samo pri kalibru 8x57js zgodilo, da z omenjeno kroglo nisem mogel doseči na tarči dobrih rezultatov. Je bil razstros prevelik. Ko sem testiral z več ostalimi, so bili zadetki odlični. Pristal sem pri geco plus.

    Nasplošno sem precej prešel na geco municijo.

  2. #732

    Privzeto

    Citat narava je objavil: Pokaži objave
    SPCE,
    Mogoče ni ne toliko pri močnejših kalibrih 7x65r, 30-06, 8x57js, a z precej razširjenim kalibrom 7x57r, bo pa že kakšen problem.
    Jaz imam drugačne izkušnje. Ravno v 7x57R še prebije tudi jelena. Ima manjšo hitrost in se kasneje zdrobi.
    Pri 30-06 in zadetku v skočni sklep ni prebila noge jelena. V 7 rem mag. pa tudi muflonke ali večjega jazbeca ne.
    In ta , ki sem mu iskal jelena ter njegov oče jo še vedno hvalita. Čeprav mu je v nedeljo na preizkusu prebilo netilko in so plini usekali nazaj pri zaklepu.
    Last edited by alojz1; 28. April 2016 at 10:29.

  3. #733

    Privzeto

    Njihovi tulci so pa odlični, meni polnjeno strelivo najboljše nese iz njih

  4. #734

    Privzeto

    Ja, tulci so dobri. Je dobro kupit 50 kos in trenirat na papir. Pa dobiš poceni tulce. Saj točni so ampak jih priporočam le za lisice.

  5. #735

    Privzeto

    se strinjam s vsem kar je bilo napisanim glede spce. za papir so pa super ;)

    o kakšnih pakiranjih govorita. Mislita TopShot strelivo ali ima prav S&B v svoji znamki takšno pakiranje??
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  6. #736
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    A ima kdo izkušnje z 11,7 g SP kroglo?

  7. #737

    Thumbs up

    Hvala za feedback. Verjetno bom probal, kar z Remmington core lokt.
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  8. #738
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Simo.Hayha je objavil: Pokaži objave
    Hvala za feedback. Verjetno bom probal, kar z Remmington core lokt.
    Dobra izbira. S Core-lokt 180gr v kal. 30-06 jaga en naš lovec že več kot 10 let in pravi, da je ne menja za nič drugega. Pa veliko tudi ujaga, poleg srnjadi tudi prašiče in jelenjad. Na njegovo Crveno zastavo pašejo kot ate na mamo, na nastrelu je imel eno boljših grup. Pa še cena je zelo ugodna v Postojni.
    Nikar pa ne vzemi 220gr težkih.

  9. #739
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Spce krogla 11.7g v 30-06 kalibru je zelo slaba za prašice in jelenjad, za srnjad je še nekako pogojno užitna, drugače pa jaz jagam z S&B PTS(hornady krogla SST) 30-06 11.7g kroglo in sem zelo zadovoljen z delovanjem na večjo divjad ter tudi zelo natančna krogla, res pa je da na srnjadi streljani okrog 100 do 150m pa ni ravno dobra(se že preveč odpre in povzroča kar veliko izhodno rano), drugače pa divjad pada na mestu čim je zadeta za plečko, da nebi prebila divjadi se mi ni še zgodilo s to kroglo, ker z SPCE ali SP se je velikokrat zgodilo da ni prebila povrh pa še podpludbe take da se lahko samo zjokaš. Priporočam PTS kroglo dobro dela, natančna in še poceni 2eura/kos.

    lp

  10. #740

    Privzeto S&B

    Moje izkušnje dosedaj...

    Uporabljam SPCE korglo 7x64 11,2g

    jelen tele in lanščakinja, zadetek za pleče, najdaljši pobeg 15m, podpludbe nikakršne
    divji prašič 2x lanščak strel v plečko, oba padla v ognju, preboj brez težav, pri enem podpludbe malo večje, strel na 20m, eden cca 60kg, drugi pa bolj proti 90.
    srnjad lanščak in srnjak, strel za plečko, pri srnjaku skozi pleče noter, na drugi strani ven za plečetom potpudbe minimalne, najdaljši pobeg 20m.
    Na splošno nisem imel težave da ta krogla ne bi prebila, se mi zdi da je za srnjad malo pretrda, saj jelenjad in prašič gresta manj po strelu ker se očitno krogla bolj odpre.
    Letos bom brez skrbi uplenil jelena če bo diana naklonjena, več poročam tedaj.

    LP

Stran 74 od 75 PrvaPrva ... 2464707172737475 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •