Stran 63 od 75 PrvaPrva ... 135359606162636465666773 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 621 do 630 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #621

    Privzeto

    Tile spodnji podatki ne morejo biti izmišljotina z ene ali druge strani. Razumljivo je, da je dejansko stanje malo nižje kot je deklarirano na škatli. Ampak več kot 600 J deklarirane razlike v energiji na 100 m med obema nabojema? V bistvu sem prej rekel še premalo.

    Norma Nosler Partition 11,7g 308 win - E0 3708, E100 3160, V0 796 m/s, V100 734 m/s
    S&B Nosler Partition 11,7g 308 win - E0 3247, E100 2557, V0 745 m/s, V100 661 m/s

    In ja, verjamem, da če jagaš srnjad, da iščeš lažje polnitve. Če pa iščeš naboj za merjasca, jelena, medveda boš pa iskal v zgornji meji. Sploh kar se tiče medveda in 308 win je še kako važno ali ima na 100 m več kot 3000 J ali ne. Pa pustimo malenkosti kot so deklarirane vrednosti na škatli in dejansko stanje, ki ponavadi malo odstopa navzdol. Inšpektorja bo zanimalo le kaj piše na škatli. Pa tudi če je čeh v resnici hitrejši od Norme. Pa vem da ni, ker pri taki razliki na škatli v praksi ne more biti.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Čehi so se pri testih hitrosti krogel odrezali najbolje. Napisi na škatlah so bili najbliže dejanskim meritvam. Vsi drugi so pretiravali.
    Večja hitrost krogle ni vedno najboljša. Sierro sem polnil na min. Pri večji hitrosti je že podobna SPCE. Tudi Igman je znan po močnih polnitvah. Pa jim to ne štejem v dobro.
    LOS pa polni ena nemška firma. Ne vem, ali je bilo tule ali na Strelcu nalepljeno. Me ni zanimalo ker sam polnim.

  2. #622

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    A je mogoče da so kaj spremenili Grom oz celoten naboj? Dvema kolegoma namreč leti odlično!
    So, so spremenili. Podražili so. Sedaj je krogla že blizu 50 centov.
    Pa še nekaj od LOSa http://abload.de/image.php?img=foto19kyco.jpg
    Na 300m
    Last edited by alojz1; 22. August 2014 at 21:58.

  3. #623

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    So, so spremenili. Podražili so. Sedaj je krogla že blizu 50 centov.
    Pa še nekaj od LOSa http://abload.de/image.php?img=foto19kyco.jpg
    Na 300m
    alojz, sprazni nabiralnik, ker pošta na predpražnik pada in jo veter odnaša
    Lp

  4. #624

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    So, so spremenili. Podražili so. Sedaj je krogla že blizu 50 centov.
    Pa še nekaj od LOSa http://abload.de/image.php?img=foto19kyco.jpg
    Na 300m
    Resno mislim, dva kolega sta kupila celoten naboj od PPU z gromom in jima leti odlično. Sem videl tarče tako da je res kar pravita.

  5. #625

    Privzeto

    Tudi jaz sem mislil resno. Polnil sem Grom in je bil točen. Pa izmeril tudi. Stotinka tolerance, RWS pa 7. Informacije o slabem naboju so širili tisti, ki še kar iščejo kroglo, ki sama zadene.

  6. #626

    Privzeto



    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz sem mislil resno. Polnil sem Grom in je bil točen. Pa izmeril tudi. Stotinka tolerance, RWS pa 7. Informacije o slabem naboju so širili tisti, ki še kar iščejo kroglo, ki sama zadene.

  7. #627

    Privzeto

    Na kak način pa merite tolerance krogel? Mi zna kdo povedat kako vam lahko to koristi pri lovu?

  8. #628

    Privzeto

    Premer krogle sem meril z mikrometrom. Puška z RVS naboji je hudo trosila (20 cm). Lastnik je vrnil naboje prodajalcu. Od RWS je prejel opravičilo, od prodajalca pa dobropis za druge naboje po izbiri. Kaliber 7x57R in 30-06. Puški češka in Blaser.
    Last edited by alojz1; 23. August 2014 at 10:03.

  9. #629

    Privzeto

    A je sledil iz RWS a odpoklic serije?

  10. #630

    Privzeto

    Ne. Saj ni nevarno. Raztrosa pa večina lovcev tudi opazi ne.
    Bi pa več vedel trgovec iz NM in tisti iz KR.

Stran 63 od 75 PrvaPrva ... 135359606162636465666773 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •