Stran 62 od 75 PrvaPrva ... 125258596061626364656672 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 611 do 620 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #611

    Privzeto

    Ta SBT kratica pomeni v bistvu kroglo Gameking. Za moj okus je pa premehka. Koliko sem seznanjen s to kroglo, je tudi brez kakšne resne tehnologije za preprečevanje razpada krogle. Tako se včasih zna zgoditi da krogla razpade. Tudi sicer ni med bolj razbijaškimi kroglami. Zaradi teh razlogov je jaz za veliko divjad ne bi uporabljal. Je pa zelo precizna, pomojem od tu takšna popularnost te krogle. To je pa tudi vse. Kot pravi Alojz, za to kar ponuja, je veliko boljših, pa tudi cenejših.

  2. #612

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Ta SBT kratica pomeni v bistvu kroglo Gameking. Za moj okus je pa premehka. Koliko sem seznanjen s to kroglo, je tudi brez kakšne resne tehnologije za preprečevanje razpada krogle. Tako se včasih zna zgoditi da krogla razpade. Tudi sicer ni med bolj razbijaškimi kroglami. Zaradi teh razlogov je jaz za veliko divjad ne bi uporabljal. Je pa zelo precizna, pomojem od tu takšna popularnost te krogle. To je pa tudi vse. Kot pravi Alojz, za to kar ponuja, je veliko boljših, pa tudi cenejših.
    Deerhunter...ti bom v ZS nekaj napisal...ok...!!!!

  3. #613

    Privzeto

    XLC uporabljam v cal. 7x64, seveda polnjene v S&B.

    Glede na graje tega streliva pri solovcih ( zelo nenatančna polnitev, ob zadetku se krogla ne odpre, ampak deluje kot polno oplaščena krogla, še posebej na srnjadi, po strelu boš vedno potreboval krvosledca...), se je izkalo pri moji uporabi kot zelo dobro strelivo.
    Preciznost na 100m je ca 3cm ( solidna).

    Prvo testno žival-lisičko- je kar precej odprla ( ne bom poudarjal, da je obležala v ognju), srnjad zadeta za pleče, do sedaj vedno padla v ognju ( uplenil ca 15 kosov- mladiči, srne, gumbarčki, srnjaki), 2/2 streljanih prašičev obležala praktično v ognju, zadeta za pleče ( teža 45 in 25 kg); edino jelen špicer je ''bezljal'' po travniku cca 50 m in za seboj puščal močno krvno sled...

    Poškodbe mesa minimalne, izhodna rana na srnjadi 3-4 cm, na jelenu špicerju in pujsih pa pa nekeko 1,5 cm.


    Zame je XLC zakon!

  4. #614

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Par tedno nazaj sem bil na lovu na prašiče. Lovec straljal na ozimca in prav tako našel kroglo pri nastrelu. Krvi dosti, prašiča pa nikjer niso potem več našli.

    Nisem pa sigurene, da je šlo za isto kroglo. Sam SPCEja ne bi uporabljal. Če si ne bi mogel privoščiti krogle za 2-3€, potem raje pustim lovske vrste.
    Enako pravi moj ''tastari'': '' čenimaš letno za škatlo najdražjega streliva, pol kr pusti lov'' pa še prav ma!

  5. #615

    Privzeto

    Malo v razmislek.
    Cena ne odraža vedno kvalitete. Pred leti so polnili solidno Sierro razni proizvajalci streliva. Tudi cene so bile različne. Za isto kroglo. Tudi jaz sem jo veliko uporabljal. Stroški polnjenja so bili manj kot euro. Hirtenbergov naboj z to kroglo pa okrog 3â??.
    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    Zame je XLC zakon!
    XLC polnjo tudi čehi. Pa je bistveno cenejši naboj kot RWS KS. Pa boljši tudi.
    Tudi LOS krogle so poceni. Zato jim veliko lovcev ne zaupa. Pa še naše so. Sedaj, ko jih polni znana firma in je naboj 3â?? so pa naenkrat v redu.
    Citat Tine01 je objavil: Pokaži objave
    Enako pravi moj ''tastari'': '' čenimaš letno za škatlo najdražjega streliva, pol kr pusti lov'' pa še prav ma!

  6. #616

    Privzeto

    S prvim delom se deloma strinjam. Dostikrat je tako, da cena ne odraža kvalitete. Če že govorimo o strelivu, recimo v primeru RWSa. Pa smo o tem že vse napisali. Torej, z drugim delom je pa tako oziroma v primeru S&B. Tudi Nosler Partition polnijo čehi. Ima pa 400 J manj energije na 100 m, kot enaka krogla v tovarniškem strelivu proizvajalcev višjega cenovnega ranga. Tukaj je pa razlika v ceni upravičena.

    Katera znana firma polni los?

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Malo v razmislek.
    Cena ne odraža vedno kvalitete. Pred leti so polnili solidno Sierro razni proizvajalci streliva. Tudi cene so bile različne. Za isto kroglo. Tudi jaz sem jo veliko uporabljal. Stroški polnjenja so bili manj kot euro. Hirtenbergov naboj z to kroglo pa okrog 3â??.

    XLC polnjo tudi čehi. Pa je bistveno cenejši naboj kot RWS KS. Pa boljši tudi.
    Tudi LOS krogle so poceni. Zato jim veliko lovcev ne zaupa. Pa še naše so. Sedaj, ko jih polni znana firma in je naboj 3â?? so pa naenkrat v redu.

  7. #617

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Tudi Nosler Partition polnijo čehi. Ima pa 400 J manj energije na 100 m, kot enaka krogla v tovarniškem strelivu proizvajalcev višjega cenovnega ranga. Tukaj je pa razlika v ceni upravičena.
    Čehi so se pri testih hitrosti krogel odrezali najbolje. Napisi na škatlah so bili najbliže dejanskim meritvam. Vsi drugi so pretiravali.
    Večja hitrost krogle ni vedno najboljša. Sierro sem polnil na min. Pri večji hitrosti je že podobna SPCE. Tudi Igman je znan po močnih polnitvah. Pa jim to ne štejem v dobro.
    LOS pa polni ena nemška firma. Ne vem, ali je bilo tule ali na Strelcu nalepljeno. Me ni zanimalo ker sam polnim.

  8. #618
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ena škatla Partizana SP bi morala biti 70 EUR pa bi jo vsi cenili

  9. #619

    Privzeto

    Lahko bi bila tudi 300€ jo ne dam v cev. Ko krogle pri prvem partizanu malo premeriš in stehtaš ti je hitro jasno zakaj je samo 20€ in ne 70€.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #620

    Privzeto

    A je mogoče da so kaj spremenili Grom oz celoten naboj? Dvema kolegoma namreč leti odlično!

Stran 62 od 75 PrvaPrva ... 125258596061626364656672 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •