Stran 61 od 75 PrvaPrva ... 115157585960616263646571 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 601 do 610 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #601
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Že vredu, Alojz1.

  2. #602

    Privzeto

    Main razumeti moraš, da nisem zaposlen v firmi. Niti ne delam reklame zanjo. Dam pa kakšen nasvet, da ni treba vsakemu preiskušat. Marsikomu krogla ne paše. Tudi to sem napisal. Škoda kupovati nekaj, z čimer kupec ne bo zadovoljen. In marsikomu namig prav pride.
    Bom pa vesel vsakega popravka oz. opozorila, če nimam prav.

  3. #603

    Privzeto

    Svojo staro bokarico 7x57R sem imel pristreljeno na 11.2 g S&B SPCE, zato nisem menjal streliva, dokler zaloga ne poide. Sinoči sem uplenil pujsa lanščaka (zadnji naboj iz škatle), na cca 35 metrov. Pomeril se "na ziher" za pleče, pa upal, da ne bo masaker, kakršnega bojda dela SPCE.
    Bil je res "srečen" zadetek, vstop med dvema rebroma, 20% jeter načetih, čez velike žile in iztop zopet med rebri; na iztopni je bilo sicer rebro zlomljeno, ampak iztopna rana je bila okrogla, kot bi šla krogla nepoškodovana čez. Podplutbe tako minimalne, da v sicer kratki karieri še nikoli tako majhnih....
    Čeprav verjetno SPCE ne bom več nabavljal, pa je hecno, da ne glede na vse, sta mesto zadetka in pot krogle tudi precejšen faktor. In bi si upal dajati kaj bolj realne ocene za določeno kroglo morda po 50-100 uplenitvah enake divjadi z enako kroglo...
    :)

  4. #604
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ravnohrib, kot praviš je veliko odvisno od zadetka. Tudi jaz imam eno izkušnjo , da sem z to kroglo v istem kalibru kot ti, zadel jelena za pleče, med rebri not in med rebri ven, niti eno rebro ni bilo prijeto. Brez potplutb in minimalna izhodna rana, jelen pa je ležal čez 30m. Imam pa tudi marsikatero slabo izkušnjo s to kroglo in je ne dam več v puško. Pa jih imam še kar nekaj doma v škatli. Mogoče bodo šle kdaj v tarčo, na divjad pa sigurno ne.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #605
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Danes sem prvič kaj uplenil s SPCE 9,7g v 308win. Gumbar streljan na cca 70 m, malo navzgor. Puška je pristreljena na to strelivo, ker sem ga mislil uporabljati le za tarčo, pa mi je ob montaži novega strelnega daljnogleda bilo malo škoda Sako SSH.
    Evo slika izhodne rane.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice DSC_0039.jpg‎  
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #606

    Privzeto Sierra SBT 11,35g 7x57R

    Mene pa zanima če ima kdo izkušnje s to kroglo v tem kalibru in kakšna je ta krogla na splošno......

  7. #607

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima če ima kdo izkušnje s to kroglo v tem kalibru in kakšna je ta krogla na splošno......
    Kaj res nobeden ne uporablja te krogle....?????

  8. #608

    Privzeto

    V redu je. Vsekakor boljša kot SPCE. Polnil jo je Hirtenberg in te niso bile poceni. Na Koroškem so jih pred leti veliko uporabljali v tem kalibru.

  9. #609

    Privzeto

    A morda ve kakšna je ta krogla po sestavi je to SP krogla......?????

  10. #610

    Privzeto

    Kaj je Jelenko. Pišeš doktorat o tej krogli?
    Za moj okus je pretežka. Razen, če streljaš na 500m. Za večje razdalje je tudi namenjena. Potem veš, da je pravilno deformiranje pri manjših hitrostih. Na blizu pa kar hudo. Če slabo pomeriš je pa ravno prava.
    Zaradi točnosti in dobrega BC jo uporabljajo tudi kot Varmint kroglo. Jaz sem jih nekaj polnil. Ni nič posebnega. Podobnih in cenovno enakih je cel kup.

Stran 61 od 75 PrvaPrva ... 115157585960616263646571 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •