Stran 51 od 75 PrvaPrva ... 4147484950515253545561 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 501 do 510 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #501
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Mugo jaz z to kroglo 7x57r nisem imel slabih izkušenj.Pri 7x64 pa mi jo je pri 2 mladičih gamsa kroglo razbilo in je blo vse razbito in od d...a.Zato sem tudi zamenjal.Res je,da za srnjad je hitro dobra krogla, kar pa ne drži za gamsa.Gams je gams in se ne pusti tako hitro kot srnjadGams včasih stoji kot kip tudi ,če ima zadetek za 10.Men ne gre iz spomina gams izpred nekaj let ki je stal na zadnjih nogah več kot minuto ,čeprav je bil zadet v srce.Otem bo kak gamsar lahko kaj povedal.Zato jaz trdim ,da ostane dosti gamsov zastreljenihin izgubljenih ,ker jih veliko misli da so zgrešil.

  2. #502
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Premalkat si ga poču... pa bi ga še enkat pa še enkat ... sej je minuto stal pa nastavljal tarčo.
    Noben strel nebi smel veljati za zgrešenega . Sem mislil... nism vidu...
    lp MAj

  3. #503
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Zakaj bi ga še enkrat, če se je pa vidl da je zadetNe vem kolk gamsov si že uplenil, če si že kakega bi se temu ne smejal, ker drži.

  4. #504
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Nobenega... in se ne sramujem tega. Samo vem pa, da če bi meni stal na zadnjih dveh nogah eno minuto bi streljal še enkrat sigurno... Sicer pa kje sem se smejal?
    lp MAj

  5. #505
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Na veji sedi 9 vran. Če eno ustreliš, koliko jih ostane?


    Če veste, kaj mislim povedati... Ostrorogi, kolikokrat te je zgrešena divjad 1 minuto čakala kar na mestu po prvem strelu?

  6. #506
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Brezveze... debata je o kroglah
    lp MAj

  7. #507
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Meni se je že zgodilo, da je srnjad po strelu obstala kot, da se ni nič zgodilo. Seveda je bila odlično zadeta, pa bi lahko še streljal. Ni bila municija od s&b. Tako, da jaz čist verjamem Jobizerju, da mu je komad po strelu še stal.

  8. #508
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Ostrorogi saj ni treba verjet, je pa čista resnica no mogoče ne glih minuta samo ko to doživiš so pa tudi sekunde dolge.Se je pa tudi že zgodilo (ne meni, kolegu) da je po prvem strelu stal ko pribit in ga je še enkrat pa spet nič. Čez nekaj časa pa mu je zmanjkalo tal pod nogami. Bil je 2x dobro zadet.

  9. #509
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Seveda verjamem... tudi pri nas je kolega streljal 4x na gamsa ga trikrat zadel tko kot treba zadnjic pa falil. Ravno on mi je rekel da dokler gams stoji streljaj, ker bolje da ostane tam kjer si ga streljal kot pa da ti pobegne u kaksno grapo da ga potem se dobis ne... No toliko tem...
    lp MAj

  10. #510
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tako so tudi nas učili ostrorogi. Dokler ima glavo pokonci ne varčuj z municijo, ker lahko postane preklemano drag tisti patron...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 51 od 75 PrvaPrva ... 4147484950515253545561 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •