Stran 43 od 75 PrvaPrva ... 3339404142434445464753 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 421 do 430 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #421

    Privzeto kako ugotovim serijo nabojev?

    Pozdrav vsem!
    Svojo češko bokarico 7x57R sem si pristrelil z naboji S&B SPCE. Ker je škatla pri koncu, bom šel v nabavo nove, me pa zanima, če lahko kje na škatli ugotovim "serijo", ker sem tu na forumu prebral, da je to zelo pomembno pri doseganju ponovljivih rezultatov z isto municijo. Sicer je na škatli samo kaliber in neka štirimestna cifra, ki po moje ni serijska...
    Prvo škatlo sem kupil letos julija v Ljubljani, pa verjetno, če kupim pri istem, je to še ista serija?
    Hvala!

  2. #422

    Privzeto

    Preveč problemov si delaš.
    Kupi novo škatlo iste teže krogel in...to je to.
    Tisti, ki ti bo rekel da nosijo 4.5 mm navzkriž ga pa nekam pošlji

  3. #423

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Preveč problemov si delaš.
    Kupi novo škatlo iste teže krogel in...to je to.
    Tisti, ki ti bo rekel da nosijo 4.5 mm navzkriž ga pa nekam pošlji
    Alojz ti je to dobro odgovoril! Se strinjam s tem. Tudi meni je puškar trobil o tem da je to velika razlika med "saržami", pa sem sam sprobal in ni bilo velikega odstopanja.

  4. #424
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ni mi jasno, kako lahko pride to velikih odstopanj med različnimi serijami enakih tovarniških nabojev. Če do takih drastičnih odstopanj res pride, potem tudi hitrosti ne morejo biti podobne od ene do druge serije.
    Za primer bom dal moje iskanje "loada" s Sierrino kroglo. Razlika v hitrosti med najmanjšim in največjim polnjenjem je okrog 50m/s. Na sliki pa se vidi, kako majhna je razlika v višini, glede na tako razliko v polnenju.

    To, da prihaja do razlik med serijami, pa lahko povežemo samo s slabo kvaliteto izdelave.
    Te razlike, dvomim da se dogajajo pri Normi, Rws-u in podobnih boljših firmah.

  5. #425
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    RWS kam pa potem uvrščaš PPU krogla Grom ?? Tole je streljano iz ene puške in dveh različnih škatelj (tudi serija je druga) streljani so trije streli in to pred kamero in občinstvom. Kvadratki so 1cm streljano pa je brez upetja z prvim naslonom. Kdaj se boste naučili da ni vse kar je Švabsko ali zahodno evropsko edino dobro. Enako grupo se da narediti tudi s S&B če se malo potrudiš pa si čeha porinil med slabše??Povezava 10210
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #426

    Privzeto

    Vse tole debatiranje in lepljenje tarč mi je postalo že malo smešno.
    Nevem zakaj potem na kakšni lovski ali strelski tekmi ne streljajo PPU in podobnimi serijskimi naboji če so pa res tako dobri. Strelja se z vrhunskimi kroglami, čavrami... vse skupaj je polnjeno z zelo dobrimi stiskalnicami in tekmovalnimi matricami. Čeprav so krogle visokega cenovnega razreda, so vseeno zvagane vsaka posebej in razvrščene glede na odstopanja teže tako da serijska municija še posebej ne iz različnih serij ne nese enako (govorim o preciznem streljanju). Je pa res da tudi serijski naboji iz različnih serij ne smejo razmetavati v 5+cm. O puškah iz katerih se vse skupaj strelja in o strelcih pa ne bom debatiral.

  7. #427
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Krogla grom je sigurno ena izmed najbolj površno izdelanih krogel, kar jih je na trgu, manjka ji tudi neka fina obdelava, da bi vizualno bolj fino izgledala. Te malenkosti pri lovu seveda ne motijo, vendar zaradi tega je tudi cena kakršna je. Sam dizajn krogle je pa dober, manjka ji le še bonded konstukcija( da bi se svinec obdržal tombaka), pa bi spadala v sam vrh.
    O samem smodniku od ppuja pa raje ne bom

    S češko municijo za lov nisem nikol imel opravka, sem pa na tarčo z s&b match v kalibru 223 ustrelil grupo, ki mi verjetno nebo nikoli več uspela (luknja 3 strelov premera 7mm), tudi s kakim rwsom ne

    Glede samih tulcev so pa Norma, Lapua in mogoče še kdo nekaj svetlobnih let pred s&b in ppu-jem.

    Aja, še glede te tvoje tarče, podobno sem ustrelil grom z mojo puško, prva 2 strela, 3 je bil pa 10cm višje!, garantirano ne po moji krivdi, prav tako ni bila kriva topla cev.

  8. #428

    Privzeto

    Grom je delana za lov. Se strinjam z opombo o smodniku in občasnih flyerjih.
    Če pa polniš pa zadnje odpade in ostane odličen naboj za lov. V vsakem kalibru.
    Za tekme so druge krogle. Nikjer ne tekmujejo z lovskimi kroglami (tudi zaradi cene).
    Glede kvalitete prestižnih imen (RWS) pa tole: večkrat sem naletel na netočne naboje (toleranca krogle 0.07mm). Trosili so 15cm. Ampak kupci so tiho, ker so pri trgovcu naboje zamenjali za druge - tudi postreljene.
    Last edited by alojz1; 22. November 2011 at 15:53.

  9. #429
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat JakaJ je objavil: Pokaži objave
    Vse tole debatiranje in lepljenje tarč mi je postalo že malo smešno.
    Nevem zakaj potem na kakšni lovski ali strelski tekmi ne streljajo PPU in podobnimi serijskimi naboji če so pa res tako dobri. Strelja se z vrhunskimi kroglami, čavrami... vse skupaj je polnjeno z zelo dobrimi stiskalnicami in tekmovalnimi matricami. Čeprav so krogle visokega cenovnega razreda, so vseeno zvagane vsaka posebej in razvrščene glede na odstopanja teže tako da serijska municija še posebej ne iz različnih serij ne nese enako (govorim o preciznem streljanju). Je pa res da tudi serijski naboji iz različnih serij ne smejo razmetavati v 5+cm. O puškah iz katerih se vse skupaj strelja in o strelcih pa ne bom debatiral.
    Hoj Jaka da te ponižno vprašam ali si ti na forumu preciznega streljanja ali na lovskem forumu?? Grupa v 5 cm je za lovsko uporabo več kot dovolj dobra če jo naredi strelec ob priložnostnem naslonu ali pa celo idealnem. Veš že Alojz 1 je napisal da tistih 3-4 mm ki jih nekateri zelo "obrajtajo" sami pa streljajo grupo 15/18 cm predvsem če so pod pritiskom recimo na nastrelu pred očmi ostalih lovcev in potem jamrajo kako so streljali z napačnimi patroni pa različnimi serijami.(rdjavom ku..cu svaka dlaka smeta) O dragih in manj dragih puškah in nabojih pa še vedno trdim da ga ni junaka ki bo s 100x dražjo kombinacijo puška /naboji ustrelil vsaj 1x bolje od moje skromne opreme. Pa recimo da bo za lovsko uporabo dovolj 3 streli na 100m . Skratka za lov ne potrebujemo česa pregrešno dragega da bomo uspešni. Povprečna oprema in mirna roka pa smo tam kjer je treba. Tarčo pa sem nalimal samo zato ker je bilo govora o različnih serijah in raztrosu. Aja pa na lovskih tekmah na tistih kjer sem sodeloval sem vedno streljal tisto municijo in puško ki sem jo uporabljal tudi za lov.Največkrat je bil to S&B pa nisem bil ravno zadnji, še več Veprica je kar nekajkrat in to v ne slabi konkurenci pristreljala pokal z S&B SPCE in zastavo 7x64 s skrajšano cevjo.
    Last edited by Veper; 22. November 2011 at 16:31.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #430
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ... ki bo s 100x dražjo kombinacijo puška /naboji ustrelil vsaj 1x bolje od moje skromne opreme. Pa recimo da bo za lovsko uporabo dovolj 3 streli na 100m .
    Komaj čakam, da se najde en ki strelja na 500m, da te premaga.
    Aja, 1x bolje je isto število krogov kot jih ustreliš ti.

Stran 43 od 75 PrvaPrva ... 3339404142434445464753 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •