Stran 36 od 75 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #351
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto eXergy

    No pa sem jo preizkusil, kroglo eXergy v kalibru 30-06, 11,7 g.
    Uplenil dva kosa srnjadi:
    1. kos: vstop krogle za plečetom, izhod nekaj reberc bolj nazaj, padel v ognju, poškodbe minimalne.
    2. kos: vstop krogle v trebušno votlino, izhod za plečetom, padel v ognju, poškodbe minimalne.

  2. #352

    Exclamation

    lepo bi prosil da poveš, morda kar javno, kje se ta šment dobi in koliko je cena. ker jst ga mislim uporabljat v kombinirki, pa ga skoraj nikjer nimajo...

  3. #353
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Zanimivo.

  4. #354
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    lepo bi prosil da poveš, morda kar javno, kje se ta šment dobi in koliko je cena. ker jst ga mislim uporabljat v kombinirki, pa ga skoraj nikjer nimajo...
    Nič ne bo z javnim neplačanim reklamiranjem.Na ZS je pa druga pesem.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #355
    Član od
    Jun 2011
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Včeraj sem prvič probal kroglo spce 11,2g v kalibru 7X57 in to na mladici rezultat je bil izhodna luknja v premer 10x10cm in sem malo razočaran nad učinkom kroglje mislim da bom raje še naprej uporabljal hornady interbond.

  6. #356
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kam si pa zadel ?
    Drugače SPCE v tem kalibru ne dela takih izhodnih ran, in po enem strelu ne zamenjuj municije.

  7. #357
    Član od
    Jun 2011
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    Vhodna 5cm za plečetom na drugi stani pa isto za plečetom izhoda. Samo tako luknjo ki jo naredila kroglja je se nism vidu pri nobeni kroglji.

  8. #358
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat kozu je objavil: Pokaži objave
    Vhodna 5cm za plečetom na drugi stani pa isto za plečetom izhoda. Samo tako luknjo ki jo naredila kroglja je se nism vidu pri nobeni kroglji.
    Pod kakim kotom na os cevi je stala ? Če je stala na plot, je možno da je bila krogla že pred vhodno rano deformirana.

  9. #359
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Točno tako kroglo v tem kalibru uporabljam tudi jaz. Nebi rekel da je na srnjadi kaj bolj razbijaška od drugih. Na enem primeru ne moreš kar sklepati na spošno. Ko boš upenil kakih 20 kosov boš videl, če je ta krogla sprejemljiva zate. Tudi 3 kose jelenjadi sem uplenil z njo, noben ni šel več kot 50m.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #360
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Evo, dodajam še slikovno gradivo. Mogoče je bila kakšna bilka pred mladico, ampak mislim, da to ne bi smelo vplivati na deformacijo krogle. Tudi jaz sem bil presenečen...
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

Stran 36 od 75 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •