Stran 3 od 75 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #21

    Privzeto

    Živjo!

    Jaz uporabljam S&B, Sierra SBT kroglo v kal. 7x64, a žal le kratek čas. Z njo sem uplenil par prašičev, nekaj srnjadi in sem z njo zadovoljen. Poškodbe na mesu so minimalne oz. cca 2 do 3 cm ob strelih za pleče srnjadi in malenkost večje pri prašičih lanščakih (večja telesna masa v primerjavi s srnadjo). Drugače sem zadovoljen, jelenjadi, gamsarije z njo še nisem lovil.

  2. #22
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Jaz sem sedaj nabavil S&B municijo za v tarčo. Ker je precizna municija (dovolj za tarčo), efekt krogel pa baje ni kdovekaj...

  3. #23
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Rok je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem sedaj nabavil S&B municijo za v tarčo. Ker je precizna municija (dovolj za tarčo), efekt krogel pa baje ni kdovekaj...
    In kakšen efekt naj bi imela krogla za tarčo poleg tega, da je precizna?

    Govoriš o krogli HPBT (Match) ali FMJ?

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Kera krogla je pa malo trša pri Sellier Bellot, saj bi jo rabu za lov na lisico, kaliber 7x65R?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  5. #25

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Kera krogla je pa malo trša pri Sellier Bellot, saj bi jo rabu za lov na lisico, kaliber 7x65R?
    HPBT match. Samo je za tekmovanje.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  6. #26
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Kak efekt? Efekt ko udari v srno seveda...ekspanzija bi se temu reklo. Koliko razbije, kaka izhodna rana je, krvna sled, itd itd.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Kolovski je objavil: Pokaži objave
    Kera krogla je pa malo trša pri Sellier Bellot, saj bi jo rabu za lov na lisico, kaliber 7x65R?
    SPCE in HPCE sta dokaj mehki,zraven gre tudi PTS,malo trša je SBT (ta bi mogoče že bila primerna...)
    Edini problem pr Belloti je,da polni po vecini bolj mehke krogle..lahk si kupis pa Barnes kroglo,TSX,...malo so drazje..

    Ne vem pa,ali se z FMJ oz. HPBT sme streljati divjad ali ne....ker imas po dve ti krogli --
    Evo,to tud mene zanima--?
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #28
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    ...
    Ne vem pa,ali se z FMJ oz. HPBT sme streljati divjad ali ne....ker imas po dve ti krogli --
    Evo,to tud mene zanima--?
    Kolikor pomnim, zadnja uredba o moči krogel ipd. dovoljuje polnooplaščene krogle. Seveda ne za točno določeno divjad v razpredelnici, kjer se zahteva ekspanzijske krogle. In lisice v tisti tabeli ni.

  9. #29

    Privzeto STRELIVO SELLIER&BELLOT 7x64

    Katere krogle priporočate v kalibru 7x64 od S&B in teža ,mel bi pa jih pa za od lisice do prašičev, ali ima kdo in kako se obnesejo ,lovski zdravo

  10. #30
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    LP cokan!
    Kar se tiče te vrste streliva imaš na tretji strani temo že odprto,naslov je res malo zgrešen,vendar je namen važen

    Dobra je že "navadna" spce krogla (stari čeh z robom),vendar po vseh podatkih in karakteristikah za ta kaliber,je boljša SBT ali PTS!
    Če bi streljau pa še jelenjad al pa medveda bi bila pa TSX še bolša-vsaj tako je moje mišljenje.

    Fantje ki so pa zato odgovorni,lahko pa tole pod temo na 3. strani selijo..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 3 od 75 PrvaPrva 12345671353 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •