Stran 24 od 75 PrvaPrva ... 142021222324252627283474 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #231

    Privzeto

    Brez panike, Deerhunter
    Tisti dve škatli porabiš za pristrel in malo treninga. Pa tudi za srnjad, ?e te ne moti malo večja luknja.
    Za kaj večjega pa nabavi kakšno Normo ali kaj drugega. Slabše kot SPCE že ne more biti. Pa tudi puške verjetno ne bo treba na novo nastavljati.
    Verjemi, da primer kot ga opisuje 243 win ni osamljen. Sam sem velikokrat iskal in z psom našel divjad čeprav so strelci trdili, da je zgrešena in ni krvi.
    Seveda bo Veper to kroglo še vedno hvalil ampak moraš vedeti, da ima on doma krvosledca in še dva kandidata, ki rabita trening za tekmo

  2. #232
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #233

    Privzeto

    Mislim, da v opisanem primeru ni problem vrsta krogle, temveč moč naboja. Kaliber 7x57 ni prav posrečena kombinacija, čeprav ga kar nekaj lovcev uporablja tudi za lov na divjega prašiča. Za konkretni primer, bi bilo dobro brati tudi v kakšnih pogojih si streljal, pod kakšnim kotom, kako je stala divjad....

    Glede naboja S&B in krogle SPCE vam lahko zatrdim, da je to največkrat uporabljen naboj v praksi, večina kolegov profesionalnih lovcev navedeni naboj uporablja brez problemov in dodatnega iskanja divjadi.

  4. #234
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Bravo Prepeličar!
    Hvala za jedrnato, razumno in premišljeno objavo dejstev.:icon_:

  5. #235

    Privzeto

    A ima kdo kakšno sliko, kako se razcepi krogla Sierra Game King? Da vidimo razliko med SPCE in Sierro...

    No, želel sem povedat, da sem se pred nekaj dnevi pogovarjal z mojim lovskim kolegom, ki ima kaliber 7*65R ter kroglo SPCE in pravi da njemu divjad po nastrelu ne naredi veliko metraže, če sploh kaj... Se bo pač potrebno sprijaznit, da 7*57R ni najboljši kolega SPCE-ja :-)
    Last edited by rikec; 2. April 2010 at 07:54.

  6. #236
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Za konkretni primer, bi bilo dobro brati tudi v kakšnih pogojih si streljal, pod kakšnim kotom, kako je stala divjad....



    Prepeličar ugotovi kako se stvari streže.Zelo pomembno je da ne ocenjujemo učinka krogle takrat ko je divjad mokra saj udarec krogle v mokro gosto dlako rezultira popolnoma drugače kot pa v suho. Doživel sem zdrs krogle (ne vem katere znamke) ki je priletela postrani v plečko divjega prašiča in nato zadela njegovega brata ki je tekel za njim vendar bliže strelcu. Zdrs je strelec opazil tako kot tudi jaz saj se je ob zadetku močno zaprašila voda. Ker sem v nasledenjem trenutku sprožil tudi jaz na istega prašiča (s kroglo S&B SPCE) smo lahko na licu mesta tudi videli posledice zdrsa. Žal ni bilo fotoaparata za dokumentiranje. Seveda je ob mojem strelu prešič tekel že skoraj pod pravim kotom naspram meni in je pod takim kotom krogla tudi vstopila v telo. Pujs je tehtal okoli 70 kg in ga krogla ni prebila,ustavila se je na notranji strani druge plečke, vstopila pa pred prvo, pustila vso energijo v telesu in vsi smo bili zadovoljni.Kaliber dobri stari 8x57is. Krogla ki je zdrsnila je drugega prašiča toliko upočasnila ,da ga je z lahkoto uplenil z drugim strelom kolega.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #237

    Privzeto

    Veper nimam kaj ugotavljati kako se stvari streže, saj sprašujem v tem smislu, kar si ti napisal!

    Osebno je zame S&B SPCE najboljši kompromis med ceno in kvaliteto.

  8. #238
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Seveda Prepeličar saj sva na isti valovni dolžini dodal sem samo izkušnjo ki potrjuje tvoje trditve in ugotovitve. Predvsem pa je dejstvo,da je S&B SPCE zelo univerzalna krogla in ne samo dobra izbira zaradi razmerja cena - kvaliteta. Ne poznam ali pa nisem seznanjen da bi bila katera koli druga krogla tako univerzalna. Nekoč ko bom velik bom prepolnil to pomeni da bom razdrl patrone,izbral enako težke SPCE krogle in jih ponovno vstavil v tulce,seveda pa pred tem zelo natančno odmeril smodnik. Zanima me kakšen raztros bom dobil pa čeprav sem že s sedanjim zelo zadovoljen. V kalibru 3006 puška Browning A bolt imam raztrosa do max. 2,2 cm streljano z mize. Polnjena precizna municija z kroglo sierra big game ima raztrosa v tej puški samo 4 mm. Tako da kar se železa tiče ne bo problema.Rezultati pa mislim da bodo zelo dobri.Pričakujem raztros zaradi povdarjenega roba na SPCE tja do max.7-8mm.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #239
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    problem sploh ni v spce krogli, temveč v češkem "zimskem polnjenju"....saj smo to že pisali.
    To, da je ta naboj največkrat uporabljen v praksi, bi se strinjal, vendar dobro vemo katere divjadi je v naši deželi največ.
    ...da bi pri izbiri nabojev za lov gledal na ceno, pa niti pomislim ne.Enostavno sem bolj siguren v te dražje naboje.

  10. #240

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Bravo Prepeličar!
    Hvala za jedrnato, razumno in premišljeno objavo dejstev.:icon_:
    Če je mnenje, da je 7x57R prešibek in pogoji strela težki (40m) potem vam ni pomoči

Stran 24 od 75 PrvaPrva ... 142021222324252627283474 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •