Stran 23 od 75 PrvaPrva ... 131920212223242526273373 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #221

    Privzeto

    Ja, najboljše bo Jež, da nazaj greš na mego 12g, pa divljad "prisparaš" dobrih strelov za pleče.

  2. #222
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    A jebo mast, pišemo o S&B kroglah, zanima me Sierra cal. 8x57 IS (pa ne mi napisat, da je ameriška), če imaš izkušnje hose, Mego streljam v cal. 308 Win, če pa jo imaš v cal. 8mm, jih pa kupim 100kg.

  3. #223
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto Sierra

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Kako si vedel, da si vse zadel prav za pleče, če pa skoraj ničesar nisi dobil?
    Ob takih zadetkih bi še s flobertom več pobral.
    Se strinjam, pri takih strelih, kot jih je opisal, vse našteto z lahkoto pobere, sploh s tem kalibrom neglede na kroglo.

  4. #224
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    ...toliko o pristaših monolitnih oz. skoraj monolitnih krogel...

  5. #225
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    z monolitnimi kroglami ni prav nič narobe, vendar rabijo svojo hitrost, da se pravilno deformirajo, drugače delujejo podobno kot polnooplaščene. Ob zadostni hitrosti naredi pa npr. barnes tsx dosti večji šok kot ostale krogle, in seveda "pad u vatri"
    Ne zastopim, zakaj vse tovarne polnijo tako težka moniltna zrna, v kalibru 308(10.7g in 11.7g), če ne morejo doseči zadostne hitrosti, ki bi kroglo deformirala, tako kot jo mora.
    9.7g je pomoje maksimum za monolitno zrno v tem kalibru.
    ta težja zrna so pomoje primerna samo za jelenjad in prašiče, saj se pri manjši divjadi ne utegne deformirat, razen če zadane kakšno tršo kost.

  6. #226

    Privzeto

    RWS je odkril to o čemer sem že pisal. Včasih je boljša lažja krogla in večja hitrost. Proizvajalci pa naredijo kroglo, ki se dobro obnese v določenem kalibru, potem pa polnijo vse. Ko bodo začeli delati tudi monolitne krogle vsaj v dveh gramažah ne bo več problemov.

  7. #227

    Privzeto

    Da ne boste mešali krogel med sabo!

  8. #228

    Privzeto

    Nekaj postov nazaj sem dal pozitivno mnenje o krogli SPCE 11,2 g v kalibru 7x57R.
    Sedaj imam pa nekaj pomislekov. Prejšnji vikend sem bil s kolegi na lovu na Madžarskem. S preže sem na razdaljo cca. 60 metrov streljal na 40 kg. lanščaka, ki je strel nakazal in zbežal. Ko sva z vodičem preiskala nastrel nisva našla nič drugega kot odtis parkljev, ko je prašič odskočil. Sled parkljev je bila vidna v mehki zemlji še dobrih 30 metrov vendar krvi ni bilo. Potem sva obšla manjši kompleks gozda kjer sva našla odtise in videla prašiča, ki je ležal na travniku dobrih 100 metrov od nastrela. Strel je bil v sredino za pleče, kroglo pa smo nato našli na drugi strani takoj za rebri zarito v trebuševino (flam). Izstrelne rane ni bilo in tudi krvnega sleda ne saj prašič ni bil popolnoma nič krvav niti okoli strelne rane.
    Prosim za komentar.

    Deformirana krogla v kalibru 7x57R S&B SPCE 11,2 g.


  9. #229

    Privzeto

    Brez komentarja
    Je bilo z moje strani že vse povedano

  10. #230

    Privzeto

    Ta tema je že tako dolga in v njej je toliko različnih mnenj da več sam ne vem kaj naj dam v puško. Doma imam dve škatli nabojev S&B SPCE 7×57R, katere sem kupil, glede na pohvale te municije iz začetnih strani te teme, zdaj pa sam več ne vem a bi puško nastrelil na to municijo ali bi šel iskat kaj drugega

Stran 23 od 75 PrvaPrva ... 131920212223242526273373 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •