Stran 18 od 75 PrvaPrva ... 81415161718192021222868 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #171
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Da malo razkurim Alojza 1 . Največ iskanj je za S&B zato,ker ga je tudi največ v uporabi.Popolnoma jasno je tudi da pri karabinkah prednjači kaliber 8x57 in pri prelamačah 7x57 in 7x65 (malo manj) ker jih imajo (imamo) pretežno starejši lovci največ. Strelja se z cenejšo a še vedno kvalitetno municijo zaradi majhne penzije ali pa plače. Torej procent iskanja za S&B največkrat SPCE ni nič večji kot pa pri drugih znamkah in kvalitetah municije če upoštevamo kvantiteto uporabljenega kalibra in municije. Sam sem že velikokrat napisal ,da sem preizkusil verjetno vse kar se na trgu dobi pa sem se vedno vrnil na S&B SPCE ker je izrazito univerzalna krogla in zelo natančna v lovskem smislu.Tudi na lovskih tekmah ni redka in kar nekaj lovcev jo uporablja na takih prireditvah in to z uspehom.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #172

    Privzeto

    ZR7
    Upam da razumeš šalo.
    Meni naboj pod 7mm ni lovski zato pa se dogaja to in ono kot sam veš.
    No, sedaj pa žvižgat fantje

    In Veper - vse to smo že predelali
    Last edited by alojz1; 12. March 2010 at 09:34.

  3. #173

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Da malo razkurim Alojza 1

    .Tudi na lovskih tekmah ni redka in kar nekaj lovcev jo uporablja na takih prireditvah in to z uspehom.
    Danes me ni treba razkuriti. Sem že politiko bral pa deluje tako kot če z levo nogo vstaneš

    Glede drugega pa imaš prav. Ta krogla je le za streljanje na papir

  4. #174
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ZR7
    Upam da razumeš šalo.
    Meni naboj pod 7mm ni lovski zato pa se dogaja to in ono kot sam veš.
    ...
    Hmnjaaa, zakaj se pa potem to in ono dogaja tudi pri 30-06 in priznani Norma municiji? Pa so bili vsi zadetki s tem kalibrom v vitalnem področju. Jaz pa mislim, da le ni vse tako enostavno. Če bi bilo, bi že imeli en sam kaliber in eno samo kroglo, ki bi bila najboljša.

  5. #175

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Jaz pa mislim, da le ni vse tako enostavno. Če bi bilo, bi že imeli en sam kaliber in eno samo kroglo, ki bi bila najboljša.
    Tolikšna izbira je zato, ker je vsakemu drugačna všeč ( kakšna asociacija je zgolj slučajna).

  6. #176

    Privzeto

    Ja alojz1, imam kaliber 7*57R. Ampak recimo, moj kolega ima karabinko 7*64 in kroglo RWS kuglespitz (upam, da sem prav napisal) 10,1 g in pravi da se ne spomni, kdaj je kakšen kos srnjadi naredil več kot 5 korakov po strelu. Komentar?
    Takšno municijo bi jaz rad za moj kaliber...

  7. #177

    Privzeto

    Rikec, če želiš tako municijo moraš imeti tudi 7x64 puško.
    Razlika se pojavi pri tistih 70m/s več kot jo ima tvoj naboj.
    npr. krogla remington 9,7g super dela v 7x65R, 7x64. V 7x57R pa vsaka srnjad beži okrog 50m. Si razumel?
    Za tvojo puško priporočam 120 green (7,8g) kroglo sierra, hornady ali speer in polnjenje 40 greenov N140. Ne bo razbijalo in po mojih izkušnjah srnjad pade v ognju (razen mogoče srnjak v avgustu). Pa še strelja se lepo ker je zelo malo odsuna.
    Z drugimi lahkimi kroglami nimam izkušenj, bo pa rezultat podoben. Če je krogla lažja se poveča hitrost , šok pa je odvisen od hitrosti.

  8. #178

    Privzeto

    Težje krogle delajo bolje. Rikec,reskiraj tistih 40€ več,pa si nabavi RWS TIG al pa kej podobnega,pa ti ne bo šla nobna reč nikamor več. Če pa vztrajaš na S&B municiji,si pa vzemi ali HPC ali XLC,pa ne izpod 10g,ne boš mel podplutb,padalo ti bo pa tudi v redu.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #179

    Privzeto

    Jez je spraseval za hpc.V kalibru 8x57js jo sicer se imam ,ampak jo bom zamenjal,ker srnjad najveckrat niti ne nakaze strela ,gre pa se cca 50-100m.

  10. #180
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Jez je spraseval za hpc.V kalibru 8x57js jo sicer se imam ,ampak jo bom zamenjal,ker srnjad najveckrat niti ne nakaze strela ,gre pa se cca 50-100m.
    Enake izkušnje kot Zajec, zadetek kot v filmu in gre kot, da nisem zadel. govorimza HPC.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

Stran 18 od 75 PrvaPrva ... 81415161718192021222868 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •