Stran 15 od 75 PrvaPrva ... 51112131415161718192565 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #141

    Privzeto

    mprimoz je napisal:
    Jaz SPCE uporabljam v kalibru 7x65R, cca 10 let in imam z njo sledeče izkušnje:
    - srnjad v večini padla v ognju, pri mladičih in strelih, ki so prijeli kakšno kost kar velika izstopna rana, podpludbe pa zmerne do precejšnje, krvna sled dobra.

    Tudi jaz imam zelo podobne izkušnje, razen v tem, da je srnjad vsa po strelu šla od cca.30-70 metrov (moj kaliber 7*57R)

    Letos nameram poizkusit z Sierra game King, čeprav me vleče, da bi začel upotrabljat kakšen RWS ali pa Normo...

  2. #142
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Letos nameram poizkusit z Sierra game King, čeprav me vleče, da bi začel upotrabljat kakšen RWS ali pa Normo...

    Tud jaz sem se odločil, da preizkusim Sierra Game King v 7x65R.
    Če ne bom zadovoljen pa še kakšno drugo kroglo.

    Katere krogle so še nekoliko trše od SPCE in, da je naboje polnjene z njimi moč kupiti pri nas?

  3. #143
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Tud jaz sem se odločil, da preizkusim Sierra Game King v 7x65R.
    Če ne bom zadovoljen pa še kakšno drugo kroglo.

    Katere krogle so še nekoliko trše od SPCE in, da je naboje polnjene z njimi moč kupiti pri nas?
    norma..vulkan
    sierra ne bo slaba..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #144

    Privzeto

    Na kratko - vsaka druga krogla je boljša

  5. #145

    Privzeto

    Kaj pa kakšen RWS? Kakšne so izkušnje?

  6. #146

    Privzeto

    Jaz sem imel letos probleme z SPCE v kalibru 7x57R. Nevem ali je bila serija takšna, ampak krogle se pri prehodu skozi trup niso deformirale. Pri 4 kosih srnjadi je bila izstopna rana za prst. Nič ni padlo v ognju. En mladič je pri super zadetku, šel še 250 metrov. Krvi skoraj ni bilo, na nastrelu dva koščka pljuč.potem sem zamenjal serijo nabojev pa je bilo spet vse vredu. Nevem ali je prišlo do napake pri izdelavi krogel...

  7. #147

    Privzeto

    Pri RWS ne maram niklanih, ker so po mojem pretrde za cev (čeprav trdijo da ne). Vendar vsak strojnik ve, da ponikljano jeklo in jeklena cev ne gresta skupaj.
    Skoraj sem pozabil. Vzemi mikrometer in izmeri RWSkrogle (do 0.07 tolerance) pri drugih le stotinka
    Last edited by alojz1; 31. January 2010 at 20:58.

  8. #148
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto katera?

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Na kratko - vsaka druga krogla je boljša
    Naprimer?
    Predvidevam, da mi glede na izkušnje lahko kakšno predlagaš.
    Vnaprej hvala.

  9. #149

    Privzeto

    Jih je toliko, da lahko vsak sam izbere. V trgovini R.... na spletu sem jih videl celo paleto pa skoraj nobena ni bila preko 2€
    Treba je vedeti. da rabi trda krogla večjo hitrost (preko 800m/s) To zagotavlja tudi šok. Energija tudi raste z kvadratom hitrosti. Če želimo še, da puška preveč ne udari vzamemo torej lažjo kroglo, ki vse to zagotovi.

  10. #150
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    jaz uporablam normo vulkan pa sem zadovolen z njo

Stran 15 od 75 PrvaPrva ... 51112131415161718192565 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •