Stran 26 od 75 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #251

    Privzeto

    Soliden naboj RWS z TIG kroglo po 2,15 € (stara in preizkušena za težjo divjad).Sploh ni treba gledati najdražjih
    Pa še cela paleta podobnih po sprejemljivi ceni (vulkan, oriks).
    Last edited by alojz1; 2. April 2010 at 21:02.

  2. #252

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Soliden naboj RWS z TIG kroglo po 2,15 € (stara in preizkušena za težjo divjad).Sploh ni treba gledati najdražjih
    Pa še cela paleta podobnih po sprejemljivi ceni (vulkan, oriks).
    Pred tremi dnevi sem pri enem od dolenjskih trgovcev spraševal za krogle... Kaliber 7*57R: Sierra Game King cca.1,60 eur/kom; RWS (kegelšpic) 3 eur/kom. No, razlika je kar precejšnja, še posebej če postreliš 1 ali 2 škatli krogel na leto. Če pa postreliš samo nekaj nabojev, potem bi se jaz na tvojem mestu odločil za kakšno bolj kakovostnejšo kroglo (Norma, RWS,...). Sicer pa, okusi in razmišljanja so različni, kar je razvidno tudi iz te debate tukaj...

  3. #253

    Privzeto

    Razmišljanje v smislu, če streljaš malo si kupi dražje naboje, če pa streljaš veliko pa cenejše ni na mestu.
    Vsakič ko sprožimo na žival, moramo imeti v cevi primeren naboj, ne glede na ceno.

    To je tako kot rečejo, saj se malo vozim pozimi, in ne rabim zimskih gum, ko pa rine avto iz jarka pa razmišlja zakaj se je to zgodilo.

    Drugače SPCE ni tako slab, je pa res da obstaja veliko boljših krogel. Moji kolegi, poklicni lovci streljajo vse z 8x57, Norma Orix.

  4. #254
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Sierra GameKing od 10,4g/160grs radi dobro u kalibru 7x65R, pa ne vidim razloga da ne bi i u 7x57R. Češka municija je dosta precizno napunjena i mišljenja sam da bi sa Sierrinim zrnom trebala biti i bolja od spomenutog RWS Kegelspitza, ili barem isto tako dobra, a ipak osjetno jeftinija. Vjerujem da nečeš zažaliti ako se odlučiš za Bellot sa GameKingom.

  5. #255

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Razmišljanje v smislu, če streljaš malo si kupi dražje naboje, če pa streljaš veliko pa cenejše ni na mestu.
    Vsakič ko sprožimo na žival, moramo imeti v cevi primeren naboj, ne glede na ceno.

    To je tako kot rečejo, saj se malo vozim pozimi, in ne rabim zimskih gum, ko pa rine avto iz jarka pa razmišlja zakaj se je to zgodilo.

    Drugače SPCE ni tako slab, je pa res da obstaja veliko boljših krogel. Moji kolegi, poklicni lovci streljajo vse z 8x57, Norma Orix.
    Tako razmišlja veliko lovcev, to sem želel poudarit.... Jaz uporabljam iste krogle ne glede koliko streljam, veliko ali malo...

  6. #256

    Privzeto

    Novosti od čehov.

  7. #257

    Privzeto

    Citat JAKAJEŽ je objavil: Pokaži objave
    Novosti od čehov.
    No, to je pa tisto pravo
    To bo pa še Vepru všeč. Samo sprobati mora

    Prvi, ki bo te naboje nabavil naj nas obvesti (kje, koliko,točnost....).
    Last edited by alojz1; 5. April 2010 at 10:23.

  8. #258

    Privzeto

    Za enkrat je to samo slika s sejma IWA,v članku pa piše,da se b kmalu pojavila na prodajnih policah v Sloveniji.

    lp

  9. #259
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Alojz1 ne bo mi všeč kot mi tudi ABC ni bila všeč saj je poškodba zelo majhna ,krogla sicer praviloma daje izstrel vendar ga tolšča zaradi majhne (frezane) luknje hitro zapre in vidne krvne sledi ni žival pa teče in teče.Sicer pa ti je verjetno jasno kot uspešnemu vodniku krvosledcev,da kri na sledi ni najpomembnejša in je več ali manj samo vidna potrditev za nas ljudi ki pač nimamo tako ostrega smrčka kot naši psi. Krogla ki je univerzalno dobra mora povzročati hude poškodbe notranjih organov in s tem posledično hitro smrt živali.Takšna krogla pa S&B SPCE vsekakor je.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #260

    Privzeto

    Alojz1 ne bo mi všeč kot mi tudi ABC ni bila všeč saj je poškodba zelo majhna ,krogla sicer praviloma daje izstrel vendar ga tolšča zaradi majhne (frezane) luknje hitro zapre in vidne krvne sledi ni žival pa teče in teče.
    Madona,so pa čehi pogruntal tole,malo za cajtam,pa vendar. Veper,zelo podobna krogla je Win. Fail Safe,jaz jo uporabljam v .308(180 grs). V kolikor je prjet prsni koš(kjer koli- visoko,nizko,zadaj, spredaj) srnjad pada v ognju,pujsi in jelenjad v krogu do največ 30 metrov(vedno izstrel in obilna krvna sled). Maš pa čisto res,"bohnadej" da zadaneš v jetra ali pa še bolj zadaj,takrat pa imaš resne težave in rabiš dobrega kuža,da ti to reč poišče. Zato po moje take in podobne krogle niso ravno primerne za v pogon.....
    Me pa zanima kakšna bo cena tega čudesa

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 26 od 75 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •