Stran 52 od 75 PrvaPrva ... 24248495051525354555662 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 511 do 520 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #511
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Po nekaj časa je bila PTS v 308 spet v akciji. Srna stara kot greh je padla kot pokošena a kaj ko je pri vstopni rani prijelo rebra (stala je minimalno postrani) in jih polomilo ali prerezalo. Iztopna rana OK. Jutri oz. v naslednjih dneh podrobnejše poročilo, ko bo izvedena obdukcija.
    Po svoje komaj čakam, da mi še ta škatla streliva poide ter da zamenjam za kaj drugega. Mora s to municijo obležati še kakšen kos, da se popolnoma prepričam, ker do sedaj v tem kalibru nisem zadovoljen.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #512
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Jaz sem pa glih nabavil PTS v 7x64. S čim nisi zadovolen?

  3. #513
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    S tem, da kroglo razbije že rebro srnjadi. Je izjemno mehka, kar si nisem mislil, ker je malo prežeta oz stisnjena na sredini in to tudi oglašuje eden od trgovcev ter tudi . Vsaj v 308 vem, da je tudi kri oz modrica zabita med vse mišice (med rebri tudi do 10 cm od rane). Isto municijo pa imam tudi v 7x65r, kjer pa nisem še nobenega kosa divjadi odkupil.
    Pada pa pada s to kroglo. Samo en kos mi je naredil cca 20m, vse drugo niti milimetra.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #514

    Privzeto

    S kroglo Siera SBT Game King 11,3g, kaliber 7*65R mi je ozimka divjega prašiča naredla še 40m, čeprav je bila zadeta v srce! In to je blo v host, pol jo pa najd... Kam bi šele lanščak al pa mrjasc zlaufu...?!!!

  5. #515
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    To pri prašičkih ni nič kaj takega. Je treba nastrel pregledati in lepo kanček po kanček krvi poiskati...

    O PTS pa ne bom izgubljal besed. To škatlo postrelim in nikoli več.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #516
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Še eno razočaranje s strani PTS v 308 Win. Srne, ki je tekla od mene in je bila v trenutku zadetka postrani ni prebila. Ob vstopu je krogla prijela zadnje rebro in ostala pod kožo na drugi strani v višini petega rebra. Pri vhodni rani razdejanje, da mu ni para, pravi krater. Obup. V plaščku krogle niti sledu o svincu tako, da ne vem, kje so dobili tisto sliko s spletne strani Sellier & Bellot.
    Upam, da pred nedeljsko jago najdem toliko časa, da grem nastrelit novo municijo (Sako SHH 9,7g).
    Last edited by Tine; 13. December 2012 at 12:03.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #517
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Še eno razočaranje s strani PTS v 308 Win. Srne, ki je tekla od mene in je bila v trenutku zadetka postrani ni prebila. Ob vstopu je krogla prijela zadnje rebro in ostala pod kožo na drugi strani v višini petega rebra. Pri vhodni rani razdejanje, da mu ni para, pravi krater. Obup. V plaščku krogle niti sledu o svincu tako, da ne vem, kje so dobili tisto sliko s spletne strani Sellier & Bellot.
    Upam, da pred nedeljsko jago najdem toliko časa, da grem nastrelit novo municijo (Sako SHH 9,7g).
    Mislim.........., da je kriv 308 win.
    Če bi imel 30-06, tudi bakra ne bi našel .

    Zdaj se boš šele osrečil!
    Slow justice is no justice

  8. #518
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #519

    Privzeto

    Počasi in vsak posebej boste ugotovili, da vse kar sem par let pisal o teh kroglah drži.

  10. #520
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Alojz kot, da bi poslušal našega t starga: "boš že vidu, k bo Igman še najbulši". Je pa res, da je treba na lastne oči videti, da se te sigurno prime.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 52 od 75 PrvaPrva ... 24248495051525354555662 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •