Stran 28 od 75 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 271 do 280 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #271
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Če bereš njihove rezultate, je ta krogla primerna za nekoliko težjo divjad in daljše strele na lažjo žival. Se pravi, da za moje potrebe dokaj neprimerna, saj jagam večinoma srnjad. Jo bom pa vseeno preizkusil, saj sem bil z Barnesom zelo zadovoljen glede učinka. Tudi jaz jo težko pričakujem in upam, da bo že pred 1.5.2011 imela kaj za pokazat.

    http://www.sellier-bellot.cz/downloa...ss-release.pdf
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #272
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Ja saj zgleda kot, da je "kopija" od barnesa triple shock. Samo konica je nekoliko drgačna, pa še tisti gumbek ima na koncu, tako, da tudi delovanje je po vsej verjetnosti dokaj podobno.

  3. #273
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    A je že kaj novega, je že kdo nabavil to čudo... Pri nas se še ne dobi.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #274
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Mater men tale exenergy liči na hornady interlock RN... ali je kej v "žlahti"?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  5. #275
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bo treba nabavit krvosledca za zvečer.

  6. #276
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Potem raje vzami Spce, da krvosledec ne bo imel dela

  7. #277
    Član od
    Jul 2010
    Lokacija
    DOLENJSKA
    Prispevki
    28

    Privzeto

    Zdravo! Mene pa bolj zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s kroglo SB HPC IN PTS. S kroglo HPC 7X64, mi je srno kar precej odprlo.

  8. #278
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat LOVEC GORC je objavil: Pokaži objave
    Zdravo! Mene pa bolj zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s kroglo SB HPC IN PTS. S kroglo HPC 7X64, mi je srno kar precej odprlo.
    Letos sem prvič sprobal krogle HPC v kalibru 30/06. Izkušnje pa so sledeče. Krogla je zelo mehka in žival kot je srnjad močno poškoduje, sprobal sem jo tudi na prašičih. Pri usmrtilnem strelu v vrat ozimcu je bil celotni prednji del prašiča poškodovan, ker se je krogla razletela. Dvakrat sem prašiča streljal skozi gosto, krogla pa ni niti enkrat prišla do prašiča. V prvem primeru je bilo lepo vidno da se je razletela ker sem o tem našel sledi na deblih. V drugem primeru to je bilo v nedeljo še vedno premišljujem kje je ta krogla končala. Prašič je stal v goščavi na 20m, zanesljiv strel za pleče ni prispel do njega. Skratka povedano, glede na to da se pogoni končajo v nedeljo bo ta krogla šla z mano na lov, bo pa to zadnjič.

  9. #279
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    HPC krogla je primernejša za težjo divjad. Gre za tršo kroglo, na srnjadi se ponavadi ne odpira preveč.
    PTS=HORNADY SST je pa ena izmed mehkejših krogel, dela malo več škode na mesu, divjad pa skoraj vedno pade v ognju. Vprašaj za mnenje kolega Pumpo.:icon_smile:

  10. #280
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    HPC krogla je primernejša za težjo divjad. Gre za tršo kroglo, na srnjadi se ponavadi ne odpira preveč.
    PTS=HORNADY SST je pa ena izmed mehkejših krogel, dela malo več škode na mesu, divjad pa skoraj vedno pade v ognju. Vprašaj za mnenje kolega Pumpo.:icon_smile:
    HPC je morda trda krogla samo na papirju. HPC krogla je v praksi zelo mehka krogla, ki se ob stiku z najmanjšim predmetom takoj zdeformira pogosto pa celo razleti! Sprobano!!! Velike izstopne poškodbe na manjši divjadi kot je srnjat to dokazujejo.

Stran 28 od 75 PrvaPrva ... 1824252627282930313238 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •