Stran 71 od 75 PrvaPrva ... 2161676869707172737475 ZadnjiZadnji
Rezultati 701 do 710 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #701

    Privzeto

    Zdaj smo pa tam, kjer se delajo največje napake pri srnjadi.
    Moje mnenje je: srne in mladiče naj lovi tisti, ki se spozna. In je dober strelec. V večini LD pa je odstrel mulaste srnjadi "kazen" in pogoj za odstrel srnjaka v naslednjem letu. In sedaj večina lovcev kot obvezno odstreli vse kar vidi. Če je potrebno ali ne. Samo da si zagotovi lov srnjaka.
    Pred leti sem tudi jaz uplenil po 12 mladičev.Večinoma so bili sami. Srne, ki so večje so izločali drugi. Sedaj je treba pa pokrivati in prve dni septembra poka kot na fronti. Se je zgodilo, da smo v dveh tednih zaključili.

  2. #702

    Privzeto

    Se mi zdi lazje streljati mladice in srne v septembru in oktobru, ko je se ocitna razlika, kot pa zadnji tedn v decembru, kot se to dogaja pri nas v LD. Potem pa padejo razni kosi cez plan (lanska mladica namesto 2+)in celo srnjaki.

  3. #703

    Privzeto

    Lisičnik. Zato pa piše v začetku
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje je: srne in mladiče naj lovi tisti, ki se spozna.

  4. #704

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Koliko pa imate letnega plana za srnjad ce jih samo ti 20 odstrelis?
    Jack: Ti si pričel z žaljenjem in obtoževanjem,o slabih strelcih itd... jaz sem hotel samo povedati svoja opažanja, da mi je srnjad z "čisto 10" v kalibru 7x57R z SPCE bežala nenormalno daleč. V 7x64 pa padala v ognju raztrgana.

    Plana imamo 120 komadov, vsako leto gremo čez za zakonsko možnih 15% tako, da je odstrel cca 135 komadov. Pri srnjakih ni problema, pokrivanje plana na mulastih, pa je na plečih 5-6 "mesarjih" kot nas radi imenujejo nekateri "tovariši". Se pa situacija izboljšuje z vedno večjim številom mladih, tako da letos imamo plan že skoraj dosežen.Ni vsako leto 20, pač enkrat več, drugič manj,nekaj uplenim tudi v drugih družinah kot nagrado iz strelskih tekem,tako da se nabere.Letos sem uplenih 4 lanščake in 4 mladiče, če ne štejem usmrtilnih strelov po iskanju in pri povozih.

  5. #705

    Privzeto

    Ja ja poznam te tovarise,tudi pri nas so,samo srnjaki jim hodijo po glavi, ko so pa mladici in srne na vrsti se pa vsi pritozujejo da je pogoj prevelik. Sam sem jih letos 4 odstrelil pa sem ze mesar.

  6. #706
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Ja ja poznam te tovarise,tudi pri nas so,samo srnjaki jim hodijo po glavi, ko so pa mladici in srne na vrsti se pa vsi pritozujejo da je pogoj prevelik. Sam sem jih letos 4 odstrelil pa sem ze mesar.
    Pridita knan imamo samo mulaste 160kom.

  7. #707

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    ¸Ja verjetno mora biti res nekaj narobe z mano, da ne opazim počenih želodcev, ogromnih raztrganin in 200 metrskih pobegov z nastrela
    Tukaj imaš vse to kar si napisal. Iskal pravkar. Moni je našla po 200m, Lukas mi ga je pa kar prinesel. Nič čudnega, če nebi temu vsakega mladiča iskal (4x v tem mesecu). Pa ima 8x57IS in SPCE.
    Kaj češ z tako kroglo. Vamp raztrgan in zunaj, mladič beži, večje divjadi pa ne prestreli.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 20150926_091743-1.jpg‎  

  8. #708
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tukaj imaš vse to kar si napisal. Iskal pravkar. Moni je našla po 200m, Lukas mi ga je pa kar prinesel. Nič čudnega, če nebi temu vsakega mladiča iskal (4x v tem mesecu). Pa ima 8x57IS in SPCE.
    Kaj češ z tako kroglo. Vamp raztrgan in zunaj, mladič beži, večje divjadi pa ne prestreli.
    Ko sem še jagal z 8x57 je potegnilo vamp skozi strelno rano vsej manjši srnjadi, če je bil strel nekje v sredini trupa, ne glede na to s katero kroglo sem streljal. Možakarju s katerim imaš toliko dela priporoči več strelskega treninga ali pa tečaj za obvladovanje lovske mrzlice

  9. #709

    Privzeto

    Napačna priporočila daješ. Zadetek sploh ni tako slab. Z drugo kroglo bi padel takoj ali po par korakih.
    Tudi jaz sem imel ta kaliber pa imam same pozitivne izkušnje. Nisem pa streljal teh krogel.
    Last edited by alojz1; 26. September 2015 at 17:20.

  10. #710

    Privzeto

    Ce ni ta zadetek slab, potem ne vem kaj je!

Stran 71 od 75 PrvaPrva ... 2161676869707172737475 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •