Stran 45 od 75 PrvaPrva ... 3541424344454647484955 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 441 do 450 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #441
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ima kdo izkušnje kako ta krogla dela na divjadi? Bi to v nadalje uporabljal za srnjad.
    Ne čakaj odgovora, hitro na jago pa zvečer objavi slikco plena.:icon_:

  2. #442

    Privzeto

    Lep pozdrav, zanima me če kdo od vas strelja s S&B HPC kroglo?
    Jaz sem do sedaj v svoji bokarici vedno uporabljal S&B SPCE kroglo in sem zadovoljen, sedaj bi rad probal še to drugo kroglo pa bi rad vedel kako se obnaša na divjadi, če ima kdo izkušnje z njo.

    Je pa krogla HPC 1 gram lažja od SPCE v kalibru 7x57R.

  3. #443

    Privzeto

    HP je votla konica.
    Namenjena predvsem za veliko divjad. Čeprav je pri tej redko izstrel, ker se cela razbije.
    Vse o čeških kroglah napišemo od začetka dvakrat letno.

  4. #444

    Privzeto

    se opravičujem, sem zdajle prebral zadevo za nazaj in me je kar malo minilo do S&B, to pa zaradi tega ker opažam da pri večini divjad ne pade v ognju pri meni je pa zadeva ista.

    Sicer ni tema prava, me pa zanima kako bi se obnesla norma oryx, a divjad pada prej kot pri S&B seveda pri dobrih zadetkih
    Last edited by Hunter87; 6. May 2012 at 15:34.

  5. #445
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    Sicer ni tema prava, me pa zanima kako bi se obnesla norma oryx, a divjad pada prej kot pri S&B seveda pri dobrih zadetkih
    Oryx je trda krogla. Divjad še malo teče.
    Ne vam kaj se je potrebno obremenjevati s padanjem v ognju. Tudi sam lovim z 7X57R in s težkimi kroglami (ID classic 11,5g), divjad večinoma ne pade v ognju, prav daleč pa ne gre. Za padanje v ognju je po mojih izkušnah pri strelih za plečko važna predvsem hitrost krogle - večja kot je, bolj sigurno pade v ognju. So pa hujše podplutbe na mesu. Sam sem nekaj časa lovil s SPCE 10,5g pa sem jo opustil. Sicer ni tako slaba, uplenl sem kar nekaj divjadi z njo. Mi gre pa na živce svinjarija, ki jo pusti češka municija v cevi, ker sem bolj len glede čiščenja.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #446

    Privzeto

    na živce mi gre, da je divjad zadeta kot mora bit po "šolsko"pa ti vseeno zvečer ob mraku smukne še par metrov v gozd, da začnejo delati živci in se porajat uprašanja "ali sem jo zastrelil, jo bom našel itd....

  7. #447
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav, zanima me če kdo od vas strelja s S&B HPC kroglo?
    Jaz sem do sedaj v svoji bokarici vedno uporabljal S&B SPCE kroglo in sem zadovoljen, sedaj bi rad probal še to drugo kroglo pa bi rad vedel kako se obnaša na divjadi, če ima kdo izkušnje z njo.

    Je pa krogla HPC 1 gram lažja od SPCE v kalibru 7x57R.
    V kalibru 7x64 in 7x65R sem imel kroglo SPCE 11,2g in če je biu komad zadet je tudi tam počakal, ampak so bile poškodbe velike. V 7x64 sem kasneje uporabljal HPC ki pa se je tudi dobro obnesla, ampak pri strelu za plečko je skoraj vsak komad še skočil kakih 10m več ne, tele je počakalo na mestu .

  8. #448

    Privzeto

    Streljam oryx v .308, pa se mi ne zdi kaj preveč "trda". krogla je po mojem mnenju precej mehka, je pa bonded, tako da prihaja do izstrela praktično vedno. za jelenjad, prašiča, gamsa ipd. je odlična. za srnjad razen težjih srnjakov pa tako-tako. pade običajno na mestu, dela pa večjo izhodno rano (npr. mladič lansko jesen, očiščen 5kg: strel za plečko, 120m, padel na mestu, izstrelna rana nekje 8cm, je pa res, da ni bilo velikih podplutb, odtrgalo je zadnjih nekaj reber, sicer je bil komad nepoškodovan, tudi pljuča in srce razen strelnega kanala uporabna).
    spet moje mnenje: oryx se mi zdi da se odpira prej in bolj kot SPCE, daje pa zanesljivejši izstrel (bonded). zadeva je precej lahko primerjliva, saj gre za kalibra .308 in 7x65R v podobnih gramažah.

    me pa zanima, kakšna bo nova oblika oryxa, ki ga bodo lansirali v kratkem namesto stare različice. upam, da ga ne bodo kaj pokronali s to sicer izjemno kroglo za moje pojme.
    * .308win | 7x65R/12 | 7x57R/16 | .223rem |20-20/76 | 12-12/70 | .22lr | .357 mag | .40S&W | Vižla *

  9. #449

    Privzeto

    Zdaj se bom verjetno odločil za SBT kroglo od sierre, pa da vidima kako se bo obnesla...

  10. #450

    Privzeto

    Torej jaz imam tudi SPCE 11,2g v kalibru 7x57r in pa 7x64. Jaz sem z tem kroglam zadovoljen od 9 kosov srnjadi, ki sem jih sedaj ustrelil sta mi le 2 naredila še tam 25, 30m. Kdor pa govori o škodi oziroma podpludbi v teh dveh kalibrih, pa ne vem, kaj počne... tri dni nazaj sem ustrelil mladico z 7x57r na 50-60m po šolsko za plečko in ni bilo nobenega odpadka, oziroma minimalno... Jaz sedaj nisem neki stari maček in ne bom pametoval, samo jaz tako pravim, če si ti siguren in pa znaš streljati, ti žival preprosto ne more uiti, pa naj bo taka ali onaka krogla rws ali pa čeh.... Pa se sploh ne bom hvalil ali pa govoril, da sem pa nevem kaj, vendar jaz na strelišču streljam bolje z čehom, kot pa 50% članov z rws municijo pa puškam za 3k€ +.... Zmeraj se vse vrti okoli pušk in pa municije, kar jaz osebno preprosto ne razumem.... Danes slabe puške ni, prav tako ne municije, če je le EU ali pa ZDA.... In govoriti o tem da puška v današnjih časih ali pa municija slabo nese, je za moje pojme preprosto neumno..
    Kar se pa tiče umazane cevi, se pa strinajm, da češka municija ni ravno bleščeča..

Stran 45 od 75 PrvaPrva ... 3541424344454647484955 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •