Stran 73 od 75 PrvaPrva ... 236369707172737475 ZadnjiZadnji
Rezultati 721 do 730 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #721
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ah...
    Lojze, o premeru krogle je bilo govora tudi pri mojem 9,3.

    Za individualni lov v tem kalibru uporabljam Barnes TTSX 250gr. Nič ali pa res zelo malo škode tudi če prime pleče. Z njim streljam od mladičev, pa vse do jelenjadi in d. prašičev. Sama krogla poskrbi za odlično krvno sled (do zdaj maksimalno 40m pri skupno cca 15 - 20 kosov uplenjene divjadi) ali pa divjad počaka na mestu (slednjih je bilo veliko več).

    O SPCE kroglah, pa ne bi izgubljal preveč besed. Enostavno premehka, preveč iskanja, slaba krvna sled, škoda na mesu,...

  2. #722

    Privzeto

    Saj nas kar nekaj enako piše. Pa se še vedno najde kdo, ki drugače razume.
    Ali večji premer, ali večja hitrost. Oboje je smrtonosno. Najti je treba le kompromis pri izbiri krogle in še znosnem obsegu poškodb.
    Saj še pri zadetku nismo enakega mnenja. Od slabega in pika. Do sedmice na tarči (nihče ni oporekal, ker sem bil objektiven). No malo objektivnosti pa manjka nekaterim najbolj glasnim tukaj.
    Krogla je zanič in pika Ne zamerim ji toliko razbijanje kot to, da veliko divjadi ne prestreli.

  3. #723

    Privzeto

    Zanimivost za tiste, ki nimajo taktičnega križa ali odprtih kupol.
    Novi Strelok ima tudi opcijo, da sam določiš krog znotraj katerega bodo zadetki.
    Npr. določim 10 cm krog. Izračuna mi pristrelitveno razdaljo in največjo daljavo kjer bo zadetek še znotraj kroga.
    Za 308 z 50 cm cevjo bodo zadetki v 10 cm krogu, če je puška nastreljena na 169m. Največja strelna razdalja je 200m. Brez "namikanja" ali korigiranja.

  4. #724

    Privzeto

    Se ne mislim prerekat z balistiki...mogoče zadetek ni slab za nekatere, me bolj jezi tak strelec, ki strelja na mladiča v takšnem položaju. Pa tukaj zraven nima dosti ne tarča, krogla, kaliber, ampak zgolj samo lovec pred in po strelu, vsaj tako lahko sklepam po sliki plena.

  5. #725

    Privzeto

    Bo potrebno kakšnim tarče pod kotom postavljat.

  6. #726

    Question

    Zdravo! Resnično se mi ni ljubilo pregledati vseh 51 strani te teme zato se bom morda ponavljal z vprašanjem.

    Ali ima kdo kakšne izkušnje z nabojem S&B .30-06 SPCE, 11.7 gramske? Zanima me za lov na srnjad in prašiče na razdalje do 150-200m.
    Men love to wonder, and that is the seed of science.
    - Ralph Waldo Emerson

  7. #727

    Privzeto

    srnjad je padala na mestu ali po nekaj metrih, trije divji prašiči pa po slabih 100m , kljub temu da so bil lepo zadeti za plečko.

  8. #728
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Če želiš poceni in enostavno kroglo, imaš po mojem mnenju precej boljših alternativ, npr, Geco TM, ter kašen Federal Fusion, ali pa Remington Core lokt, PPU Grom, pa še kaj bi se našlo.
    Last edited by stjrp; 28. April 2016 at 00:34.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  9. #729
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    SPCE je premehka krogla in ti marsikaterega prašiča ne bo prebila. Jaz je v mojo puško ne vtaknem več.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #730
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Se strinjam... Je zelo v uporabi zaradi nizke cene, menim, da tudi meso dobro "osvinči".

Stran 73 od 75 PrvaPrva ... 236369707172737475 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •