Stran 69 od 75 PrvaPrva ... 1959656667686970717273 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 681 do 690 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #681

    Privzeto

    Do neke mere je mogoče razumeti in tudi upravičiti, da določen delež lovcev za svojo uporabo pač išče najcenejšo kroglo, ki jo je mogoče dobiti. Te stvari videvam takorekoč vsak dan. Pač nimajo vsi možnosti kupovati dragih krogel. In tudi nimajo vsi možnosti ponovnega polnjenja, pri katerem je na voljo dovolj kvalitetnih krogel za ugodno ceno. Pa konec koncev, noben serijski naboj ni tako slab, da ne bi v večini primerov povzročil hitro smrt. Problem nastane, ko nekateri ta svoj nakup začnejo na vsak način upravičevati in zagovarjati. V stilu, saj ni nič slabša kot ostale, celo še boljša... In to po možnosti na primeru 2 odstrelov. SPCE lahko ubije tako kot vsaka druga krogla. Se tudi strinjam, da je za strel v mehko verjetno celo boljša, kot veliko trdih krogel, ker se hitro odpira in povzroča večje poškodbe. Ampak, treba je biti realen in napisati tudi to, da po drugi strani pri strelu v karkoli tršega pa je ravno obratno. Trda krogla ostane cela in prebije, premehka krogla pa razpade, kar pa spet povzroči počasno umiranje. Premehke krogle so tudi nasploh zelo občutljive in rade razpadejo, tudi če zadanejo v karkoli na poti do cilja. Rezultat je primer kot je opisan zgoraj. Te stvari je treba jasno zapisati. In vsak si mora najti kroglo, ki mu odgovarja glede na strelske sposobnosti, način lova, katero divjad lovi. Trde krogle odgovarjajo preciznim strelcem za lov na čakanje. Doma polnjen LOS naboj stane manj kot evro. Ob dobrem zadetku naredi kar se od njega pričakuje, odpad mesa pa je minimalen. Krogla ne razpade, vedno prebije, dela majhen odsun in je res poceni. Kaj boljšega bi si lahko še želel od tega? Meni ob vsem tem niti na misel ne pade, da bi šel na kaj takega kot je SPCE. Pri pogonih, kjer je možnost slabšega strela velika pa je po mojem mnenju boljša malo bolj mehka svinčenka. Predvsem zaradi večjih poškodb, ki jih povzročajo in bolj sigurne krvne sledi. Ampak - dobijo se bistveno boljše (in novejše) svinčenke, kot je SPCE. Recimo bonded krogle. Najcenejše so približno v cenovnem rangu SPCE (SAKO, Fusion, Geco Plus itd...), kljub temu pa ne razpadajo in je zato veliko manjša možnost ponesrečenih strelov. Te stvari je treba imeti razčiščene in jih jasno napisati, kajti tukaj je veliko ljudi, ki se na krogle niti najmanj ne spoznajo in le čakajo na potrditev, da lahko mirne duše skočijo v trgovino po škatlo (najcenješega) SPCEja, brez da bi imeli celo ali vsaj približno sliko, kaj ta odločitev (lahko) pomeni na lovu.
    Last edited by Deerhunter; 17. September 2015 at 11:23.

  2. #682
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_3762.jpg 
Views:	3 
Size:	81.4 KB 
ID:	15611
    Včeraj testiral novo(staro) orodje Mauser 98 6.5x57 in čeha 8.5g SP, z natančnostjo zadovoljen. Sem hotel uporabljat Normo Hirtenberger Line 8.1g(Nosler Partition), pa se zaklep odpira zelo težko, pa tudi na tulcu so znaki previsokega tlaka. Je tut SP tako slaba kot hpce?

  3. #683
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Mugo, veliko naših lovcev uporablja SPCE, ker je ena najcenejših in v vsaki trgovini je na zalogi. V lovišču je največ srnjadi. Lovci so z njo zadovoljni. Se pa zgodi pobeg, tako kot pri vsaki, tudi monolitu. In takrat pride na vrsto krvosledec.
    Iskanja zaradi te krogle je največ, zaradi tega, ker se jo največ uporablja.
    No pa se strinjava. Za srnjad loviti je vredu, sploh če divjačine potem ne konzumiraš.
    Me pa zanima, glede na to, da naj bi bilo tako veliko uporabnikov, ali je kdo opazil odstopanja, flyerje, se pravi, da kakšna krogla odfrči precej po svoje? Jaz sem imel s to kroglo 2 zgrešena strela, ki jih ne znam pojasniti, medtem ko sem z isto puško precej več postrelil RWS-a in takih primerov ni bilo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #684
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mugo, na prvih straneh te teme uporabnik Veper, ki je postrelil več kot 100 kosov jelenjadi, zelo hvali to kroglo. Ima jo v kalibru 8x57. Wolf1 (8x57)je prilepil sliko uplenjenega merjasca in zraven napisal, da jo uporablja za jelanjad, prašiče..in je s kroglo zelo zadovoljen.

  5. #685

    Privzeto

    Jaz sem imel čisto drugačne probleme z SPCE v kalibru 7x57R. Pri lepih zadetkih za plečko, se krogla sploh ni odprla. Izstrelna rana je bila v velikosti vstrelne. Tudi mladiči so mi po strelu bežali do 200m. Na nastrelu je bilo ponavadi nekaj krvi in kakšen košček pljuč, potem pa vidne krvi skorajda ni bilo, na vstopni strani pa so bile nenormalne podpludbe, zadetek pa tak kot mora biti. Ravno zaradi tega sem jo pred leti zamenjal, ker sem praktično vsak kos srnjadi, kljub dobremu zadetku, iskal. Drugače bi jo še vedno uporabljal, saj druge divjadi praktično nimamo. Ima še kdo podobne izkušnje?
    V kalibru 7x64 pa sploh ni potrebno izgubljati besed, zaradi trganja je po mojem mnenju krogla neuporabna.

  6. #686
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Za srnjad je krogla čisto OK. V 7x65R mi super dela. Če bi imeli v lovišču več ostale parkljaste divjadi bi verjetno tudi jaz kaj kompaktnejšega izbral.

  7. #687

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    V 7x65R mi super dela.
    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    V kalibru 7x64 pa sploh ni potrebno izgubljati besed, zaradi trganja je po mojem mnenju krogla neuporabna.
    Tole pove vse o strokovnosti in objektivnosti teh ocen.
    Sedaj se bo pa kdo oglasil, da 7x64 pač drugače strelja kot 7x65R in debata gre naprej.
    Last edited by alojz1; 18. September 2015 at 07:08.

  8. #688

    Privzeto

    Rws jaz sem imel bellota v kal. 6,5x57 in nisem bil zadovoljen z učinkom.Slaba krvna sled,vsa divjad je šla še cca do 200m,na nastrelu ni počakal noben kos.

  9. #689
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Kot študent sem uporabljal to strelivo v 30-06, šele ko sem prešel na trše krogle sem se srečal z daljšim pobegom z nastrela (takrat sem samo srnjad lovil). Poškodbe so bile velike, večkrat je celo želodec počil, čeprav ni bil zadet.
    Je pa to strelivo bilo zelo natančno (žal nimam slik grup, so bili telefoni manj pametni takrat).

  10. #690

    Privzeto

    To je točno tisto o čemer sem že večkrat pisal. Ocene poškodb se od jagra do jagra močno razlikujejo in so izrazito subjektivne. Nekaj kar je za enega normalno, je za drugega katastrofa. Na mnogo stvari, ki se tukaj pišejo, se ni preveč za zanašati, še posebej pa izjave o delovanju streliva, kjer je treba vse vzeti nekoliko z rezervo. Vsak mora sam preizkusiti in videti ali odgovarja njegovim potrebam ali ne, kajti imamo različne kalibre, nismo vsi enako precizni, ne streljamo vsi v isto točko, orožje imamo različno, načini lova se razlikujejo, divjad, ki jo lovimo se razlikuje, navajeni smo na najrazličnejše strelivo, kar vse da enemu takšno predstavo o poškodbah, spet drugemu pa povsem drugačno.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tole pove vse o strokovnosti in objektivnosti teh ocen.
    Sedaj se bo pa kdo oglasil, da 7x64 pač drugače strelja kot 7x65R in debata gre naprej.

Stran 69 od 75 PrvaPrva ... 1959656667686970717273 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •