Stran 72 od 75 PrvaPrva ... 22626869707172737475 ZadnjiZadnji
Rezultati 711 do 720 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #711

    Privzeto

    Tudi sam ne razumem povsem Alojzevega komentarja. Mogoče kakšno pojasnilo več o zadetku in smrtonosnih kroglah v takem primeru ... se pa strinjam da bi bilo ob uporabi Geco express še kaj drugega zunaj in ne samo del vampa...ampak glede na ostalo pisanje o poškodbah tudi tega ne razumem povsem. Na žalost sem še zmeraj za modrasi, pa še kdo zraven že več desetletij.

  2. #712

    Privzeto

    Saj bi se potrudil in odgovoril, če bi napisal kaj ne razumeš.
    Jaz ne vem npr. kaj imajo modrasi tu zraven.

  3. #713

    Privzeto

    Tole je slab zadetek, in pika. Ne glede na kaliber, strelec je napravil napako,ki se nam vsem zgodi, ali pa je v najslabšem primeru slab.

  4. #714

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Tole je slab zadetek, in pika. Ne glede na kaliber,
    Z marsikaterim kalibrom (že 223 ali 243) ali drugo kroglo bi padel v ognju. Gre se samo za različna merila. Ko smo pisali o kalibrih ste hvalili 9,3 z katerim pade tudi ob slabšem zadetku. Sedaj je pa večina ploščo obrnila. In pravite, da kaliber ni pomemben ker je zadetek slab. Namerno sem nalepil sliko. In pričakoval takšen odziv. Naj kdo primerja zadetek in tarčo za preizkus (če je še v krogih).Tisto na rebrih je vhodna rana - bočno.
    Last edited by alojz1; 27. September 2015 at 21:44.

  5. #715
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Pred časom je nekdo pisal, da že samo zaradi premera krogle divjad pada na mestu. Na ta način je hvalil .308 pred 7mm. Sedaj pa beremo, da tudi z 8mm kroglo divjad gre še zelo daleč. Torej ta teorija o premeru krogle in padcu v ognju ne drži.

  6. #716

    Privzeto

    Tole sem našel. In na tej je zadetek v krogu 7
    Pa v marsikateri LD jo uporabljajo za preizkus risanic.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice tarča.png‎  

  7. #717

    Privzeto

    Main, spet pišeš neumnosti. Resno.
    Če streljaš enako kroglo iz navedenih kalibrov,je padec hitrejši pri večjem premeru (in enakem zadetku seveda). Tebi je treba vse narisati drugače vsako besedo prikrojiš kot tebi paše.
    Me va veseli, da vsak moj post preštudiraš v potankosti. Čas bi že bil, da se tudi sam kaj naučiš.

  8. #718
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Se mi zdi lazje streljati mladiče in srne v septembru in oktobru, ko je se ocitna razlika.
    Točno tako. Mladiči v septembru in oktobru že tesno sledijo stari srni. Srnjad še ni v tropu, tako točno veš kateri/a mladič/a paše/ta h kateri srni. Praktično si pri odstrelu v teh dveh mesecih lahko brez skrbi. Vsa srnjad je izven lovopusta. Srnjaki in lanščaki še nosijo rogove, tako se ne zmotiš in upleniš srno z jajci. Tukaj ni nobene znanosti.

  9. #719
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če streljaš enako kroglo iz navedenih kalibrov,je padec hitrejši pri večjem premeru (in enakem zadetku seveda)
    Kaj pa če večja hitrost pri manjšem kalibru kompenzira premer;-).Tudi prebojnost pri uporabi enake krogle je ponavadi večja pri manjšem kalibru(v mislih imam primerjavo 7x57 in 243win) .

  10. #720

    Privzeto

    Tista moja izjava, da že premer dela svoje se je (mislim) nanašala na idealke. Majhna hitrost (400m/s) in dovolj tudi za prašiče.
    Seveda pa večja hitrost dela huje. To vedno ponavljam. Saj pravim, raje lažja krogla in večja hitrost v istem kalibru. Ampak treba je izbrati kompromis med še znosnimi poškodbami in kalibrom.
    Drugače pa o premeru krogle in zaustavni moči preberite kaj na ameriških forumih. Tam so celo znanost naredili pri izbiri kalibrov kratkocevnega orožja. Zato pa imajo večino tega orožja nad 9mm (45 acp, 40S&W, 44mag, 45 itd).
    Tudi v tem primeru o katerem pišemo bi bil rezultat bistveno drugačen, če bi v tem kalibru (8x57IS) streljal 9g kroglo. Pri takem zadetku bi mladič padel.
    Last edited by alojz1; 28. September 2015 at 11:53.

Stran 72 od 75 PrvaPrva ... 22626869707172737475 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •