Stran 53 od 75 PrvaPrva ... 34349505152535455565763 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 521 do 530 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #521
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Tine, pozabil si napisati, da je srna počakala na mestu.

  2. #522
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ni ne, ker mi jo je psica "aportirala" in privlekla skoraj do mene .
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #523

    Privzeto

    Zadeva je sledeča:
    Kupil sem karabin .308 win sedaj me pa zanima kater naboj oziroma kroglo naj vzamem od S&B, ali naj vzamem sierro ali SPCE in če SPCE katero kroglo lažjo ali težjo. Streljal bom srnjad in bi rad da mi divjad pada v ognju, seveda ob pravem zadetku.

    Če uporablja kdo kakšno drugo firmo nabojev pri .308 in mu divjad pada v ognju naj mi pove.

    Pri bokarici 7x57R sem uporabljal SPCE ampak mi divjad ni padala v ognju.

  4. #524
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Nisem še našel krogle, da bi delala čudeže. Sploh če govorimo o srnjadi, če krogla dela več škode potem žival pade prej, če dela manj škode je možno, da napravi nekaj poti. Če želiš, da žival redno pada v ognju, boš raje kupil mehkejše krogle - zato pa bodo srne imele grozljive rane, notranje razdejanje in koščke svinca povsod. Ne verjamem, da obstaja krogla, ki z minimalno škodo na živali ustvari pogoje za bliskovito smrt. Bliskovito smrt lahko dobiš samo s strelom v hrbtenico, v glavo ali z zelo hudimi ranami.
    Osebno zagovarjam trše krogle, trenutno s pridom uporabljam Barnes TTSX (kal. .30-06) na srnjadi in prašičih. Do sedaj je vse padlo v ognju ali napravilo kvečjemu 10 metrov. Tudi ti bi s temi ne imel problemov, glede na moč kalibra .308. Ko bi imel .223 bi lahko tukaj odprli veliko daljšo debato.

  5. #525

    Privzeto

    Mene sicer ne moti da naredi kakšen korak, recimo 10-15m, moti me pa da mi je pri SPCE divjad šla še 100m (in skoraj vedno v gozd) in to zvečer v mraku ni glih zaželjeno.
    Mogoče se SPCE v .308 drugače obnese, ne vem, ker še nisem imel puške tega kalibra.

  6. #526

    Privzeto

    Uporabi Sierra (Game King). Krogla je 11,3 g in meni deluje na srnjadi in na prašičih super. Tudi sam sem prej uporabljal SPCE pa od srnjadi skoraj nič ni padlo na mestu (strel za pleče). Z Sierro sem zadovoljen in je zaenkrat za to puško ne menjam.

  7. #527
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    Zadeva je sledeča:
    Kupil sem karabin .308 win sedaj me pa zanima kater naboj oziroma kroglo naj vzamem...

    Če uporablja kdo kakšno drugo firmo nabojev pri .308 in mu divjad pada v ognju naj mi pove.
    Lapua Mega 12g !
    Slow justice is no justice

  8. #528

    Privzeto

    Pri tem kalibru je težko najti kroglo kjer divjad NE pade v ognju.
    Seveda mora biti zadetek v predelu narisanih krogov na tarči za pristreljevanje.
    Drugače je pa Lapua Mega zelo primerna za vso divjad.

  9. #529

    Privzeto

    Hvala fantje za odgovor, bom probu sierro.

  10. #530

    Privzeto

    Kaj pa za SPCE priporočate, lažjo ali težjo kroglo v .308 za srnjad??

Stran 53 od 75 PrvaPrva ... 34349505152535455565763 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •