Stran 34 od 75 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #331

    Red face

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Markysprej ne poslušaj Alojza 1 ker SPCE apriori ne mara zaradi tega ker je poceni in z njo strelja 60% jagrov in ker je tolikšen procent je tudi iskanj zastreljene divjadi ki jo seveda išče temu primeren. Jaz streljam z njo že 25 let in imam same dobre izkušnje, oziroma toliko slabih kot z katerokoli drugo kroglo. No Alojz sedaj pa lop po moji sivi betici
    no, SPCE nočem uporabljat ker želim lažjo kroglo, in tršo. vsaj za prvi kriterij SP ustreza, za drugega ne vem.
    bom pa SPCE uporabljal eventuelno za drugi, popravni strel. ker zaradi plezanja pade ravno v sredino
    drugače pa tudi jst dajem prednost kvaliteti pred kvantiteto

  2. #332
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Markysprey veš tudi jaz sem v začetku nosil po žepih 100 različnih krogel in si govoril da je ta dobra za to druga pa za drugo in si na preži postavljal uprašanje kaj bo prišlo in kakšno kroglo naj dam v puško in kaj če pride nekaj drugega pa bom imel neprimerno krioglo. Zadevi sem že pred mnogimi leti prišel do konca in za vsako puško uporabljam pač tisto kar je nekako najbolj univerzalno in primerno za tisti kaliber in nikoli res nikoli nimam niti v omari različne municije za eno orožje. Tudi ko so uprašali svetovnega prvaka v streljanju kakšno municijo uporablja je dejal "vedno isto" in to je tisto pravo. V stari dobri Preduzeče 44 je pač spce terna in ravno tako v češki bokarici 7x57r/16 je spce kraljica. V Browningu je pa za lov fusion in za tarčo polnjena siera match king in to je to. Ampak na Browningu uporabljam tudi dva daljnogleda in sicer za jago enega in za tekmo drugega tako da sta nastreljena vsak za svoj namen in to je to. Ne zgodi se da bi šel s strelskim daljnogledom na jago in obratno. Skratka ne razmišljaj o100 različnh kroglah ampak se odloči za eno ,jo spoznaj in uporabljaj za vse pa boš imel veliko več uspeha kot pa če boš na štantu mencal z tremi različnimi kroglami v rokah.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #333
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Na žalost in v vašo zmoto ima Mugo prav... Netilke S&B kljub vsem zagotovitvam še vedno vsebujejo živo srebro... Lovski zdravo
    Janez L
    Te tri pike me pa zanimajo. V tvojo trditev resnično dvomim, zato bi bil zelo vesel, če bi jo vsaj malo utemeljil.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #334

    Thumbs up

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Markysprey veš tudi jaz sem v začetku nosil po žepih 100 različnih krogel in si govoril da je ta dobra za to druga pa za drugo in si na preži postavljal uprašanje kaj bo prišlo in kakšno kroglo naj dam v puško in kaj če pride nekaj drugega pa bom imel neprimerno krioglo. Zadevi sem že pred mnogimi leti prišel do konca in za vsako puško uporabljam pač tisto kar je nekako najbolj univerzalno in primerno za tisti kaliber in nikoli res nikoli nimam niti v omari različne municije za eno orožje. Tudi ko so uprašali svetovnega prvaka v streljanju kakšno municijo uporablja je dejal "vedno isto" in to je tisto pravo. V stari dobri Preduzeče 44 je pač spce terna in ravno tako v češki bokarici 7x57r/16 je spce kraljica. V Browningu je pa za lov fusion in za tarčo polnjena siera match king in to je to. Ampak na Browningu uporabljam tudi dva daljnogleda in sicer za jago enega in za tekmo drugega tako da sta nastreljena vsak za svoj namen in to je to. Ne zgodi se da bi šel s strelskim daljnogledom na jago in obratno. Skratka ne razmišljaj o 100 različnh kroglah ampak se odloči za eno ,jo spoznaj in uporabljaj za vse pa boš imel veliko več uspeha kot pa če boš na štantu mencal z tremi različnimi kroglami v rokah.
    da, da je ena univerzalna krogla najboljša sem tudi jst uvidel.
    da pa bi si prihranil čas, da spoznam katera krogla je najboljša oz. vsaj zožal ožji izbor, pa se še malo tu posvetujem z vami. ter te iskušnje ki jih imate in jih tudi ZAPIŠETE, so zares zlata vredne.
    no, in upam da bom čimprej pristal na eni. in zaenkrat imam škatlo SP-ja. upam da bom zadovoljen.

  5. #335

    Privzeto

    drugače pa tudi jst dajem prednost kvaliteti pred kvantiteto

    zakaj pa potem streljaš češko municijo? Kupi si kaj od Norme ali RWS-a,če pa ti gre za kvaliteti in kvantiteto z roko v roki pa PPU Grom...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #336

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    če pa ti gre za kvaliteti in kvantiteto z roko v roki pa PPU Grom...
    Ali si z njo že kaj ustrelil? Me zanima kako se obnaša še v drugih kalibrih razen 308

  7. #337

    Privzeto

    Ppu Grom sem uporabljal v kal. 7x64 in mi je super delal, sem bil zadovoljen. Po mojih prepričanjih gre za nekoliko tršo kroglo.

  8. #338

    Privzeto

    Seveda je trša saj je cela bakrena. Tista svinčena konica je samo zato, da zapolni luknjico. Pri Naturalisu je plastična, Exergy pa mislim, aluminij.

  9. #339
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    in če me spomin ne vara PPU GROM izdelujejo čisto v drugi tovarni kot S&B ki je izdelana na češkem in o češki municiji oziroma krogli smo se pogovarjali še nekaj postov nazaj. V eni drugi temi pa smo prdebatirali in ugotavljali o neki drugi krogli ki se imenuje GROM. Hvala.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #340

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Seveda je trša saj je cela bakrena. Tista svinčena konica je samo zato, da zapolni luknjico. Pri Naturalisu je plastična, Exergy pa mislim, aluminij.
    Pred časom sem počez prerezal in naj vam povem, da nima tako malo svinca. Če najdem prerezano kroglo bom prilepil sliko.
    Last edited by Veper; 9. April 2011 at 11:44.

Stran 34 od 75 PrvaPrva ... 2430313233343536373844 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •