Stran 12 od 75 PrvaPrva ... 289101112131415162262 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Na uč precej podobna Hornady Interlock RN.
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  2. #112
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    "lead free" - verjetno še ene izpeljanka ABC...se pravi tipo "X bullet"

  3. #113
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    "lead free" - verjetno še ene izpeljanka ABC...se pravi tipo "X bullet"
    Na oko kr zanimiva zadeva,bi blo za probat,sploh na kakih pogonih bi se mogla obnest---bojo pa povedal,iz prakse,kako bo.
    Po podatkih gre pa za kroglo,ki ima "slabšo" krivuljo leta..verjetno tudi zarad oblike RN
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #114
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Šibice
    Prispevki
    72

    Privzeto

    Ovaj XRG je za uzor imao Naturalis i TSX.
    Osobno nisam zagovornik monolitnih zrna, draži mi je dobri stari soft point ili eventualno bonded zrna.

  5. #115

    Privzeto

    Vidim, da je kr nekaj zelo zadovoljnih s SPCE in nekaj sploh ne. Moje izkušnje so, da ne morem biti preveč zadovoljen s to kroglo. Z dobrim zadetkom po strelu vse gre. NIč ne pade na mestu. Meso: naš mesopreglednik se samo za glavo drži, podpludbe kjer hočeš. Moj lovksi kolega ima podobne izkušnje, vse po strelu gre, podpludbe isto grozne. Mene osebno moti, če divjad ne pade v ognju, kar sem bil do sedaj z RWS kroglami navajen... Torej? Sierra je slabša od SPCE (divji prašiči, srnjad)?

  6. #116
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    SELLIER&BELLOT - oznaka PTS - to je ena novejših krogel od tega proizvajalca. Sam uporabljam to kroglo teže 11,7g kalibra 30-06. S to kroglo sem zelo zadovoljen, zlasti na mladičih od srnjadi(minimalne potpludbe,nobene škode na mesu), glede na košutariji isto(do sedaj mi je še skoraj vse padlo v ugnju od kar uporabljam to kroglo, z minimalnim odpadkom in podpludbami na mesu) na koncu pa je še prevlečena s teflonom, kar je zelo uredu za puškino cev. Glede te krogle imam zelo dobre izkušnje.


    lep pozdrav

  7. #117

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    SELLIER&BELLOT - oznaka PTS - to je ena novejših krogel od tega proizvajalca.
    Sellior&Bellot ni proizvajalec te krogle. Proizvajalec krogle je Hornady (model SST). Sellior&Bellot s to kroglo le polni svoje naboje, izdelek pa je poimenoval PTS.

  8. #118
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Erysimum je objavil: Pokaži objave
    Sellior&Bellot ni proizvajalec te krogle. Proizvajalec krogle je Hornady (model SST). Sellior&Bellot s to kroglo le polni svoje naboje, izdelek pa je poimenoval PTS.


    Erysimum: res je imaš prav, naboj je opremljen z hornady(model SST) kroglo. to so že bolj detalji glede te oznake PTS nabojev - važno in bistvo tega je da je zelo dobra krogla in da sm z njo zadovoljen in kogarkoli poznam da uporablja te naboje nima nobenih slabih pripomb.


    lp

  9. #119
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Krasno... Glede na to, da mi je boroveljski trgovec v Ljubljani nazadnje Hirtenberger/nosler part. 11,6 (30-06) prodal po 2,99 € / kos, iščem ugodnejšo alternativo in tole mi deluje kar OK :icon_smile:

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat jagrBlaž je objavil: Pokaži objave
    SELLIER&BELLOT - oznaka PTS - to je ena novejših krogel od tega proizvajalca. Sam uporabljam to kroglo teže 11,7g kalibra 30-06. S to kroglo sem zelo zadovoljen, zlasti na mladičih od srnjadi(minimalne potpludbe,nobene škode na mesu), glede na košutariji isto(do sedaj mi je še skoraj vse padlo v ugnju od kar uporabljam to kroglo, z minimalnim odpadkom in podpludbami na mesu) na koncu pa je še prevlečena s teflonom, kar je zelo uredu za puškino cev. Glede te krogle imam zelo dobre izkušnje.


    lep pozdrav
    V enakih gramažah (istega kalibra -308) Sierre in PTS-am ,sem dost bolj zadovoljen z prvo,čeprav sem drugega preizkusil vsega na 5 kosih divjadi,mi je PTS na divjadi povzročil več poškodb tkiva (mesa).. SPCE-ja nisem probal v tem kalibru.

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 12 od 75 PrvaPrva ... 289101112131415162262 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •