Stran 55 od 75 PrvaPrva ... 54551525354555657585965 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 541 do 550 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #541

    Privzeto

    Streljaš v vrat pa pade vse na mestu, ni pomembno kakšne naboje in kakšen kaliber uporabljaš
    Verjamem da kdor ni sposoben dobrega zadetka za pleče, ga tudi v vrat ni.

  2. #542

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hunter, še enkrat preberi kaj si napisal potem pa ugotavljaj kdo ni resen.
    Pa nič še nisi ustrelil z 308 in že vse veš.
    Enaka krogla v 7x57 - divjad lahko odskoči. V 308 pa pade.
    Tistih 0,6mm v premeru krogle se zelo pozna.
    Za tarčo sem polnil 110 grain RN FM 308 kroglo. Pa so z njo (ni zakonito) streljali srnjad. Najdaljši pobeg 12m. Z Lapua 6g pa tele pade (40kg) in da izstrel.
    Zato vedno pravim, da je vsaka krogla dobra, če je zadetek dober. Odvisno je le kakšne poškodbe povzroča glede lastnega odkupa (ali nas moti svinec ali podpludbe).
    Kdo je pa rekel da vse vem???
    Ja, res je da še s .308 nisem nič ustrelil zato pa sprašujem, če bi imel izbrano municijo ne bi spraševal!

    Če lepo povem da sem streljal po "šolsko" do sedaj še vse komade kar jih je blo in ni noben počakal na mestu, potem mi ne govort da sem slab strelec.
    Sprašujem pač ker bi rad našel naboj pri katerem divjad takoj oziroma prej obleži kot pa pri SPCE (7x57R)

    Verjetno se bom pa odločil za RWS 10.7g KS
    Last edited by Hunter87; 21. January 2013 at 22:18.

  3. #543

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    Kdo je pa rekel da vse vem???
    Če lepo povem da sem streljal po "šolsko" do sedaj še vse komade kar jih je blo in ni noben počakal na mestu, potem mi ne govort da sem slab strelec.
    Verjetno si streljal v srce (po šolsko, čeprav ne vem točno kaj bi to bilo).
    Če bi imel malo več izkušenj bi streljal malo višje in bi z dobrim strelom nič ne bežalo. To velja predvsem za 7mm. Z 8mm je pa tako vseeno.
    Srnjak v prsku pa vedno rad odskoči.
    Čakam pa, da boš napisal z katero kroglo v 308 pri "šolskem" strelu srnjad beži 100m.
    Last edited by cak; 21. January 2013 at 22:24.

  4. #544
    Član od
    Oct 2011
    Lokacija
    severna primorska
    Prispevki
    114

    Privzeto

    Jaz sem SPCE 11,2 g uporabljal veliko let v 7x57r in je večina srnjadi padla na mestu.Kar imam pa 7x64 pa se to ne dogaja in je dost bolj razbito. Lani sem probal geco exspres 10g in tako gams kot srna niti koraka pa nikol ni bla čista 10tka.

  5. #545

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Verjetno si streljal v srce (po šolsko, čeprav ne vem točno kaj bi to bilo).
    Če bi imel malo več izkušenj bi streljal malo višje in bi z dobrim strelom nič ne bežalo. To velja predvsem za 7mm. Z 8mm je pa tako vseeno.
    Srnjak v prsku pa vedno rad odskoči.
    Čakam pa, da boš napisal z katero kroglo v 308 pri "šolskem" strelu srnjad beži 100m.
    S .308 nisem še ničesar streljal ker sem pred 1 tednom kupil puško, zato pa sprašujem kaj priporočate. Sem pa streljal z 7x57R SPCE in potem presedlal na sierro ki mi je delala boljše.

    Streljati po šolsko je pa tako kot na tarčo manj kot 7-8 ne streljam in mislim da je to za divjad dober zadetek.

    Nasvet da naj streljam višje sem tudi že nekje prebral in ga bom upoštevu.

  6. #546

    Privzeto

    Z SPCE 8x57 sem ustrelil vsej 100 kosov srnjadi, pa noben ni šel dlje kot 20 metrov, 90% ji pade na mestu. Vedno streljam malenkost za srcem. Po mojem mnenju je bolj kot krogla važna sposobnost strelca.

  7. #547

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    Po mojem mnenju je bolj kot krogla važna sposobnost strelca.
    No saj počasi boste ugotovili kje je point.

  8. #548

    Privzeto

    Naj še povem to da sem z očetovim karabinom 8x57is streljal normo vulkan in je obležalo vse na mestu.
    Pri spce pa pač ne in ne mi govort da sem jaz kriv za to.

    Človek sprašuje za nasvete in izkušnje ki jih imate in verjamem da vas je veliko ki imate ogromno izkušenj, vi me pa drkate s tem kako streljam.

    Kot že rečeno to sezono bom sprobal v 308 RWS 10,7g KS sem se že odločil fiksno tako da se ni treba več spotikat ob moje strelske sposobnosti, ki jih pa povrhu vseka noben ne pozna.

  9. #549

    Privzeto

    Hitra pa mehka, daj maja napopaj kakšno sliko izkoženega srnjaka ker me res zanima rezultat.
    Ker mam tudi jaz 308 me zanima primerjava med različnimi kroglami.

  10. #550

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Hitra pa mehka, daj maja napopaj kakšno sliko izkoženega srnjaka ker me res zanima rezultat.
    Ker mam tudi jaz 308 me zanima primerjava med različnimi kroglami.
    Ja zmenjeno.

    Katero municijo pa ti uporabljaš?

Stran 55 od 75 PrvaPrva ... 54551525354555657585965 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •