Stran 67 od 75 PrvaPrva ... 1757636465666768697071 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 661 do 670 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #661
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Imel to kroglo v 8x57.

    Izredno natančna...

    Kaj drugega pa ti ne morem povedati, ker je nisem uporabil na divjadi...
    Kolikor sem o njej bral, precej razbija in je občutljiva na ovire... Mislim, da o njej že piše tudi na tem forumu...

  2. #662
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Tole je delo krogle SPCE v kal. 7x57R (izhodna rana), obležal po 40m.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 2014-12-10 17.52.56.jpg‎  

  3. #663

    Privzeto

    SPCE krogla v kalibru 7x64
    Natančnost je zame odlična, zadnja nastrelitev 17 krogov.
    Poškodbe na mesu minimalne zaradi nizke hitrosti.
    Divjad hitro pade, dosedanje izkušnje: 1x junica in 1x tele, strela skozi pljuča malo nad srcem.
    Oba ležala po 10-20m.

  4. #664
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Poškodbe minimalne , če jo nebi poznal, bi ti mogoče verjel.

  5. #665

    Privzeto

    Na, pa je spet začel eden z SPCE.
    Čudno, da ni jelen na mestu padel. Saj je strel močno iz centra - v hrbtenici.
    Sem pa prejšnji teden našel jelena streljanega z to kroglo. Center, pobeg 150m.
    Vsaka lovska krogla je boljša od SPCE:
    Last edited by alojz1; 10. September 2015 at 12:42.

  6. #666
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    Jst jo tudi uporabljam, sem vzel več kosov domov( junica,gams 1+, d.prašič) in lahko rečem, da je zelo malo odpada mesa in podpludb tudi ne dela.Imam 7x64 tudi jaz.do zdaj sem imel največ 50 m pobega od nastrela.
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  7. #667

    Privzeto

    Boško, to je nekako takole.
    Nekdo celo življenje vozi fičota. Drug avto še ni peljal. Potem pa ta človek komentira avtomobile.
    Saj je točna. Pa pade tudi. Včasih pa ne pade ampak gre. Ker ni izstrela ni krvi. In lovec mirno pove, da je zgrešil. Ali pa še to ne.
    In po 30 letih iskanj in analiziranja mirno rečem, da je ta krogla naredila največ škode v naših loviščih.

  8. #668
    Član od
    Jan 2011
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    38

    Privzeto

    Alojz sej nisem rekel, da je najboljša.
    Samo sem napisal, da ni tako slaba kot jo nekateri tukaj opisujete. pri tej krogli je treba vedet, da ne sme pred sabo videt nič, ker je občutljiva.drugače uporabljam hornady SST, sedaj bom pa preizkusu še GMX
    Errare humanum est, in errore perservare stultum. "Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napakah."

  9. #669

    Privzeto

    Ni tako slaba. Če solidno zadaneš ni nobena slaba. Je pa veliko veliko boljših. Celo za isto ceno je veliko boljših. Precepcija poškodb pa se od lovca do lovca močno razlikuje. Predstava, ki jo ima eden o poškodbah, je lahko povsem drugačna od nekoga drugega. To je odvisno od krogel, katere uporabljamo, od kalibra, od strelne razdalje, od mesta zadetka pa še kaj... Nekdo uporablja celo življenje nek močan razanten kaliber na divjadi, za katero ta kaliber ni primeren, povrhu pa je še navajen na mehke krogle in morda še bolj povprečen strelec, tako da enkrat pade sem, drugič tja. Tak bo imel drugačno predstavo glede poškodb, kot nekdo, ki precizno strelja z nežnim kalibrom in trdo monolitno kroglo.

  10. #670

    Privzeto

    Tukaj sem napisal svojo ugotovitev ki je podkrepljena z prakso...
    Sicer pa so poškodbe na mesu definitivno najbolj odvisne od zadetka, je pa gotovo faktor tudi hitrost krogle. Sier sem pa sam pristaš mehkih krogel, ker svoje delo opravijo hitro, saj se mi zdi da po monolitkah ki jih tako opevate divjad preveč teče in vsaj zame niso dovolj humane:(
    Se mi pa ne da prerekat, napisal sem da komu mogoče pomagam pri izbiri municije ne pa zato da se nekateri obregajo:(
    Pa bi tudi rad zvedel katera krogla mi ponuja toliko za denar, S&B SPCE sem kupil 100 kosov za 96 evrov, pri tej eni se mi zdi tudi dobro da lahko brez skrbi za mojo denarnico precej popokam na strelišču in sem v praksi zato še bolj natančen:)

Stran 67 od 75 PrvaPrva ... 1757636465666768697071 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •