Tole vse skupaj berem, pa se velikokrat sploh več nočem ubadati z odgovori, ker so tu sami bistri možje, ki so vse poizkusili in doživeli... Pa vendar.... Sebe ne smatram več za mladega lovca, sem sedaj v jagi 7 leto, tako da nekaj stvari sem tudi jaz že poizkusil in pa videl. Skratka poleti lovim z 7x64 na jesen, zimo pa z 7x57r. Oba dva kalibra sta S&B SPCE 11,2g. Imam tudi RWS strelivo za oba kalibra teže 11,5g vendar ne poznam oznake zdi se mi da je T-mantel. V prvi vrsti sem ugotovil da v obeh kalibrih z RWS in z S&B na tarči na 130m ni razlike, oziroma minimalna, sploh ne omembe vredna. V drugi vrsti, ja se strinjam S&B je malo bolj umazan in so cevi bolj vsrane...(PA KAJ POTEM ČE IMAŠ KROM) v tretji vrsti pa ga ni junaka, ki me bo prepričal da je 1,40€ slabše kot pa 3,85 € po komadu..... IN PIKA. Tukaj vidim sama modrevanja, pa diskusije o eni in isti zadevi... Kam vse divjad beži po strelu... Jaz osebno teh diskusij ne razumem, oziroma sem prezabit(priznam), vendar če je dvijad vstreljena po PS za plečko do 150 m naredi max. 100 m. Sploh ne vem več koliko srnjadi sem postrelil, pa si upam stavit, da nobeden kos ni naredil več kot 50 m.... Kar sem jaz streljal je povečini padlo v ognju... Podplutbe niso hude, logično 7x64 je malenkost agresivnješa krogla, 7x57 SPCE 11,2g je pa za moj okus prava izbira za srnjad. Za težjo divjad ne moram govoriti, vendar ponovno če je ustreljena tako kot mora biti ne bo šla daleč.. Kako je lahko kot sem prebral mladič z 7x64(če se ne motim pa tudi če je 7x57 ni pomembno) naredil 200m ne vem. Mislim da bi se moral vsak posameznik pri sebi malo zamisliti... To je 8 kg težak košček, kam streljate ljudje božji?! Jaz bi takemu puško vzel...Pa še bi lahko govoril pa se mi ne da več.... Za konec bi poudaril, le nekaj : ni pomembno kakšna je municija, pomemben je samo in strelec in pa ne cev pa zaklep puške pa dalnogled ampak KOPITO puške, v EU slabe puške, municije ali dalnogleda ni, so samo dobri in pa slabi strelci.... Brez zamere...