Stran 56 od 75 PrvaPrva ... 64652535455565758596066 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 551 do 560 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #551

    Privzeto

    Citat Hunter87 je objavil: Pokaži objave
    Naj še povem to da sem z očetovim karabinom 8x57is streljal normo vulkan in je obležalo vse na mestu.
    Pri spce pa pač ne in ne mi govort da sem jaz kriv za to.

    Človek sprašuje za nasvete in izkušnje ki jih imate in verjamem da vas je veliko ki imate ogromno izkušenj, vi me pa drkate s tem kako streljam.

    Kot že rečeno to sezono bom sprobal v 308 RWS 10,7g KS sem se že odločil fiksno tako da se ni treba več spotikat ob moje strelske sposobnosti, ki jih pa povrhu vseka noben ne pozna.
    Pojdimo po vrsti:
    8IS ni isto kot 7mm
    Sprašuješ za nasvet in ga ignoriraš. Izbereš SPCE. Meni je to zadnja krogla na moji lestvici. Nato se odločiš za KS, ki je predzadnja
    Z tvojim streljanjem in 308 ne bo težav. Ti dve krogli jaz ne uporabljam ker delata grdo. Pri večji divjadi pa ne prebijeta.
    Jaz imam najraje Hornady A-max zaradi dobre balistike ali Scenar. Na manjše razdalje sta sicer hudi zato streljam v glavo. Na 300m pa vse pade v šoku, poškodbe pa minimalne.
    Zakaj ne upoštevaš priporočila in vzameš Lapua Mega. Za vse.

  2. #552

    Privzeto

    Alojz narobe si razumel, SPCE sem uproabljal na začetku, potem sem po nasvetih na forumu prešel na sierro ker z SPCE nisem bil zadovoljen.

    Lapua Mega pa ne poznam.

  3. #553
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Moje skromno mnenje, uporabi raje trdo kroglo, s katero se ne boš sekiral tudi če pride merjasec od 150kg in srnjad malce višje pomeri. Kot je Alojz svetoval, Lapua mega je zakon, tudi sam sem izredno zadovoljen z njo, sicer jo uporabljam samo za pogone, za čakanje pa uporabljam tug... Osebno se mi zdi bol pomembno da je krvna sled dovolj vidna.

    Kolko pa žival prenese, pa sem doživel, ko sem z .300WM(910m/s) streljal na mladiča na pribl 20 korakov in je pobegnil ene 50m, krvi je blo ogromno ampak ni padel v ognju oz. 75% jagrov bi šlo domov misleč da ni bil zadet, ker strela ni niti nakazal...

  4. #554

    Privzeto spce v 308

    Ker vidim da je veliko takih ki veliko vedo bom pa še sam napisal nekaj o kroglah spce. Sam uporabljam te krogle oziroma sem jih.

    Je pa tako;
    V 308 z 9,7 gramsko kroglo (11,2 mislim da sploh ne prodajajo pri nas) spce, je večina padla na mestu, mi je pa krogla zaradi velike hitrosti delala grozne poškodbe, in je večkrat se razletela ter poškodovala več kod bi blo treba, prazaprav se mi je zdelo, kod da je komad zadela bomba. Je pa bilo tudi nekaj čudovitih strelov med rebra in je bila izhodna rana 3 cm in brez podpludb oziroma minimalnimi. Sem pa kroglo menjal za grom s katerim so mi lansko sezono vsi srnini mladiči naredili še nekaj korakov, in tudi ena srna, srnjak je obležal na mestu. Zadetki so bili vsi za pleče. Sem pa dvakrat z tem kalibrom in nabojem zgrešil komad popolnoma in kljub dobri grupi na tarči (luknja v luknji) sumim da je tam pa tam kak naboj drugače napolnjen, Ker sem zgrešil na 70 m ali manj ob dobrem naslonu.
    Če pa prodajajo kje 11,2 grama SPCE v kalibru 308 bi bila vrjetno čudovita krogla, ker bi bila vsekakor počasnejša in manj agresivna.

    Z 7x65, 11,2 spce, vse kar zadanem v srce teče do 100 m (nikol nisem meril lahko tudi več) strel v mehko, do prvega kritja, (v gozdu dva tri metre) streli nizko v grodnico pa do prvega kritja, so se pa taki streli zmeraj končali z iskanjem pa ni važno katera krogla. (Mislim da sem do zdaj dal 3x tak strel vsakič z drugo kroglo katere uporabljam)
    Vsake toliko pa komad obleži na mestu. Vsi komadi pa imajo ob izkoževanjem zelo velike podpludbe in bom tudi to kroglo menjal za nekaj tršega ravno zaradi tega vzroka.

    Nekaj naj bo jasno krogle so trše in mehkejše, različne gramaže, hitrosti krogle ustvarjajo različno kinetično energijo. Večja kod je le ta večje so podpludbe in posledično šok. Trdota krogel in njihova hitrost pa povzročata obsežnost poškodbe mesa.
    SPCE krogla je po mojem nekje srednje trda krogla v 7x57 je z 11,2 hitrost majnša zato se majn odpira, kake so podpludbe ne vem. V tem kalibru bi bila vrjetno boljša lažja krogla. V 7x65 pa se mi je zdelo vsa ta leta da SPCE dela odlično, ker pa veliko postrelim in le te komade večinoma pokupijo kolegi so se mi vsi pritožili zaradi podpludb pa tudi sam sem videl da je navadno 1/3 reber krvavih in kljub tem poškodbam komadi navadno tečejo, bom tudi to kroglo menjal za nekaj tršega. Ker če že ne pade na mestu potem naj bo vsaj meso v redu.
    Najraje bi imel grom (zaradi cene) bom pa spomladi lepo postreljal celo škatlo na tarčo da si sam pri sebi potrdim da je bilo nekaj narobe z mano in ne z naboji. V nasprotnem primeru pa bom moral menjati tudi grom za nekaj drugega. kaj pa še ne vem, najmanj problemov če grem k ribičom.

  5. #555

    Privzeto

    Lepo povedano, kar se pa ribičije tiče, tam bi te pa laks zajeb**** :)

  6. #556

    Privzeto

    Moje izkušnje z različnimi kroglami in kalibri
    7x57r:
    Hirtenberger Nosler partition 11,3g (srnjak pobeg 50m, lanska v ognju)
    Hirtenberger ABC 10,0g (srnjad v ognju)

    8x57IS:
    PPU 12,7g TM (srnjad v ognju, jelenjad do 50m)
    Hornady Interlock 170gr RN (srnjad v ognju)
    Moeller MJG S 8,2g (pujs lanščak strel skozi vampe 60m)

    308Win:
    LOS 168gr (srnjad do 50m)
    Last edited by Dule; 21. January 2013 at 23:50.

  7. #557

    Privzeto

    Še moje izkušnje:
    Lani sem uplenil 7 kosov srnjadi (2 srnjaka, srno,mladico in 3 mladiče) vse z 8x57js, krogla RWS ID Classic (12.8 g) in vsi so padli v ognju. Zadeti pa vsi malo višje in malo nazaj čez pluča. Poškodbe na mesu pa so bile zanemarljive.
    Ker bi rad malo testiral tudi druge krogle,sem si nabavil letos rws dk (11.7 g) in doma napolnjene PPU Grom(12g).
    Če pa kdo že ima izkušnje z tema kroglama pa prosim povejte. lp

  8. #558

    Privzeto Sierra Game King

    Danes sem imel nekaj lovske sreče in naleta divjadi. Ker verjamem, da bo marsikoga zanimalo kaj dela krogla Sierra Game King (11,35 g) v kalibru 7*57R na divjem prašiče prilagam tudi slikce. Uplenil sem dva divja prašiča ozimca in sicer:
    - Prvi ozimec je bil zadet za plečko v rebra (slika št. 1, 2), strela ni veliko nakazal, po strelu je šel še 20 metrov + nekaj metrov valanja pod hrib. Drugi ozimec pa v predel med vratom in telesom (slika št.3), ob strelu padel na mestu.
    Slike niso najboljše a vsaj nekaj od poškodb in zadetkov se bo videlo.

    Lep pozdrav in dober pogled vsem!

  9. #559

    Privzeto Vollmantel

    Pozdravljeni,
    zanima me če ima kdo izkušnje z trening municijo s&b Vollmantel. Kako se kaj obnese v praksi, natančnost, glede na ceno. Zanima me za kaliber 8x57is.

  10. #560

    Privzeto

    Ne vem, kakšna je cena. Od PPU so dobri in po 85 centov.
    Pa še to. Vsi so dobri. Strelci jih uporabljajo pa so bolj zahtevni kot lovci.

Stran 56 od 75 PrvaPrva ... 64652535455565758596066 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •