Stran 46 od 75 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 451 do 460 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #451

    Privzeto

    Za zelenca si zadel bistvo. Pohvalno Jack0709

  2. #452

    Privzeto

    Pri meni je še vsak komad šel kakšnih 50m, in vedno v gozd, kar je malo neprijetno ko je že mrak. čeprav sem vse komade zadel kot je treba in tudi našel sem vse ampak vseeno ratam nervozen :)
    Edino en komad je počakal na mestu in sicer driskava srna, ki je bila popolnoma slabotna.

    Kar se puške tiče ji popolnoma zaupam imam ZH324 praktično nerabljeno na njej novega zeiss-a 6x42 s suhl montažo....
    aja, streljano s SPCE 7x57R

    Zdaj bom probal SBT municijo in pa kot je rekel alojz, streljal bom v zgornjo polovico telesa.
    Last edited by Hunter87; 7. May 2012 at 18:36.

  3. #453

    Privzeto

    [QUOTE=Hunter87;Zdaj bom probal SBT municijo in pa kot je rekel alojz, streljal bom v zgornjo polovico telesa.[/QUOTE]

    Jaz sem letos po dveh letih iz SBT presedlal nazaj na SPCE. Enostavno je vse teklo še več kot 100 m in me je to blazno motilo. kaliber 7x57.

    Kar se tiče pa mazanja čeha... star čeh je res puščal veliko umazanije v cevi, vendar je novo strelivo veliko bolj čisto :icon_smile:

  4. #454

    Privzeto

    Citat evidma2 je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem letos po dveh letih iz SBT presedlal nazaj na SPCE. Enostavno je vse teklo še več kot 100 m in me je to blazno motilo. kaliber 7x57.
    SBT ima zožen zadek. To pomeni manjši zračni upor. Posledično je manjši upor tudi pri zadetku. Krogla zadaj ne ustvarja vakuma, ki potegne za sabo ob izstopu kri in drobce tkiva. Kot tiste z ravnim zadkom. (prohunter npr.)

  5. #455

    Talking

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    vendar jaz na strelišču streljam bolje z čehom, kot pa 50% članov z rws municijo pa puškam za 3k€ +
    morš bi malo manj strog do tovarišev; kako bi se šele mučili s pristrelom, če bi oni imeli čeha in ti rws in puško za 3k€

  6. #456

    Privzeto

    No kot sem rekel, nočem se hvaliti ampak samo povem realno stanje.... Res je da sem mlad, da še dobro vidim in slišim ampak vseeno. Ponovno samo, da ostanemo na tej temi 11,2g spce je za mene dobra krogla, ne dela podpludbe ob strelu za plečko, kri pa se tudi vedno najde, čeprav je to zelo odvisno od mesta zadetka... Recimo sedaj 3 dni nazaj sem ustrelil mladico in jih je dobila v pljuča in na mestu strela nisem najdel nobene krvi, nato sem se pa samo malce bolj od daleč sprehodil iz travnika v gozd, vzporedno z potjo, ki jo je žival naredila po strelu in jo takoj dobil.... To mi je bil prvi primer, da nisem videl nobene krvi...

  7. #457

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Torej jaz imam tudi SPCE 11,2g v kalibru 7x57r in pa 7x64. Jaz sem z tem kroglam zadovoljen od 9 kosov srnjadi, ki sem jih sedaj ustrelil sta mi le 2 naredila še tam 25, 30m. Kdor pa govori o škodi oziroma podpludbi v teh dveh kalibrih, pa ne vem, kaj počne... tri dni nazaj sem ustrelil mladico z 7x57r na 50-60m po šolsko za plečko in ni bilo nobenega odpadka, oziroma minimalno...
    Zdravo,
    nisem preveč izbirčen glede krogel, samo SPCE dela podpljudbe. Z 7x65R sem ustrelil šilarja(cca. 50 kg) za pleče po šolsko. Plav je bil tudi med zadnjimi stegni. Je pa res padel v ognju.
    Sedaj uporabljam Sierra SBT 11,34g in je precej bolje. Enako se obnaša "domačica" kot kupljen Seler-Belot naboj.

    LP G.

  8. #458

    Privzeto

    Oprosti ampak v kalibru 7x57 in pa 7x64 jih ne..... Ker imam jaz ta dva kalibra in sem vsakič zadel za plečko in NI BILO PODPLUDB v nobenem primeru in to na srnjadi.... 7x64 ali 7x65r pa ni neke razlike.... no sedaj tako jagam gumbarja in ko ga dobim bo prva stvar, da ga slikam in pokažem strelne rane..

  9. #459
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,
    nisem preveč izbirčen glede krogel, samo SPCE dela podpljudbe. Z 7x65R sem ustrelil šilarja(cca. 50 kg) za pleče po šolsko. Plav je bil tudi med zadnjimi stegni. Je pa res padel v ognju.
    Sedaj uporabljam Sierra SBT 11,34g in je precej bolje. Enako se obnaša "domačica" kot kupljen Seler-Belot naboj.

    LP G.
    Sam sem imel v istem kalibru iste krogle (SPCE) in sem postrelil nekaj kosov, jelenjadi, srnjadi, damjakov itd. pa ni bilo nikjer podpludb sem imel pa 11,2g krogle, zamenjal sem jih pa samo zato ker i jih je zmanjkalo doma pa imam še 2,5 škatle tig brenneke in 3 škatle hirtenberg noslerja pa sem se odločil da postrelim vse to pol pa nabavim kaj drugega...

  10. #460
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto 1248

    Verjetno si zadel kakšno oviro in je krogla penatrirala že odprta(deformirana) ali pa celo celo vrteča preko svoje osi. SPCE uporabljam preko 20 let in še vedno trdim da je ena izmed boljših krogel. Ja Alojz vem da sem napisal da sem presedlal na PPU grom in tudi sem ampak ker mi SPCE nese točno v luknjo ki jo izdela grom kupim pač tiso kar dobim in se ne obremenjujem
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 46 od 75 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •