Stran 16 od 75 PrvaPrva ... 61213141516171819202666 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 747

Tema: Sellier&Bellot krogle

  1. #151
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    halo tema je Sellier&Bellot krogle

  2. #152
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    :icon_:
    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    halo tema je Sellier&Bellot krogle

  3. #153
    Član od
    Mar 2010
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    10

    Privzeto

    jazuporablja SPCE krogle in sem zelo zadovoljen Sprobal sem tudi RWS EVO in mislim da ta krogla ni tako uredu kot trdijo nekateri. Streljal sem jelena s kalibrom 7x64 skzi hrbtenico pa je bila izstopna rana velika samo toliko da si lahko vanjo vtaknil mezinec. Ne znam si predstavljati kaj bi se zgodilo če bi strel prijel v mehko.

  4. #154

    Privzeto

    RWS-ova krogla EVO je po načinu delovanja taka, da je izhodna rana le nekaj večja kot vstopna. Je pa zagotovljena krvna sled.
    Češki SPCE je pa mehak, strel skozi mehko pa ne da vedno izstrela (govorim za jelenjad), tako da je sledenje zelo oteženo.

  5. #155
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Bolj kot krvna sled je pomemben učinek krogle v telesu divjadi. V primeru obstrelitve imamo pse, ki delajo z nosom in ne potrebujejo gledati kri. Trde krogle so za vojsko......

  6. #156
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat šuln je objavil: Pokaži objave
    jazuporablja SPCE krogle in sem zelo zadovoljen Sprobal sem tudi RWS EVO in mislim da ta krogla ni tako uredu kot trdijo nekateri. Streljal sem jelena s kalibrom 7x64 skzi hrbtenico pa je bila izstopna rana velika samo toliko da si lahko vanjo vtaknil mezinec.

    ... Ne znam si predstavljati kaj bi se zgodilo če bi strel prijel v mehko.....
    Če bi zadel v mehko bi skoraj v 100 % primerih bila večja izstopna rana kot pa če zadeneš u kakšno kost,če bi prišlo do prestrela.

    Bellot polni noslerjeve krogle Partition,a je mogoče jo kdo že zasledil pri naših zastopnikih?če je slučajno,me zanima cena ---ZS!

    LP
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  7. #157

    Privzeto

    Češki SPCE je pa mehak, strel skozi mehko pa ne da vedno izstrela (govorim za jelenjad), tako da je sledenje zelo oteženo.[/QUOTE]

    če s SPCE zadeneš v mehko... mislm da potem ni več potrebe za sledenje...

  8. #158
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ne rabiš sledit, če dobro vohaš

  9. #159

    Privzeto

    Citat Noma je objavil: Pokaži objave
    Češki SPCE je pa mehak, strel skozi mehko pa ne da vedno izstrela (govorim za jelenjad), tako da je sledenje zelo oteženo.

    če s SPCE zadeneš v mehko... mislm da potem ni več potrebe za sledenje...
    Tukaj se pa motite.
    Sam sem iskal jelena, strel v mehko, krogla ostala v vampu in ni bilo nič krvi.
    Jelena sem iskal dva dni. Drugi dan ga je pes gonil in je preskočil še 3m mejo (navzgor ob cesti). Po moji oceni poginil peti dan
    V drugem primeru je bil zadet nad skočni sklep. Drobci te krogle niso dali izstrela (tam je noga debela 10cm). Prva kaplja krvi po 200m
    Tretji primer.... Lahko bi še našteval slabe strani te krogle pa smo o tem že pisali.

  10. #160

    Privzeto

    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    RWS-ova krogla EVO je po načinu delovanja taka, da je izhodna rana le nekaj večja kot vstopna. Je pa zagotovljena krvna sled.
    Češki SPCE je pa mehak, strel skozi mehko pa ne da vedno izstrela (govorim za jelenjad), tako da je sledenje zelo oteženo.
    a tebi tvoji patroni dajo iztrel čez mehko?

Stran 16 od 75 PrvaPrva ... 61213141516171819202666 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •