Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 57

Tema: Morja, oceani, ribe, morski sesalci - foto & video

  1. #1

    Privzeto Morja, oceani, ribe, morski sesalci - foto & video

    Oceani z vsem svojim živim bogastvom so naravna dediščina, ki jo premalo cenimo. Z onesnaževanjem in pretiranim izkoriščanjem je ogrožena marsikatera naravna vrsta.

    Kiti http://www.genspot.com/ShowVideo.aspx?video_id=2483, največji morski sesalci so v nekaterih primerih ogroženi zaradi vsega že naštetega.

    Canon se zavzema za lov s fotoaparati:





    http://www.mavrica.net/forum/default.cfm?Nit=23&Tema=11

  2. #2
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Bogoslav verjetno se boš strinjal,da tvoj post nima nobene veze z okoljevarstvenim prizadevanjem ,ki bi se tikal lovstva na slovenskem ali pa lovstva na sploh.Tale forum je namreč lovski in to je tudi napisano v uvodniku.
    Kite lovijo ribiči in ne lovci in ti slednji tudi nimamo kakšne profesionalne možnosti uplivati na njihovo početje.

    Z veseljem pa bi prebral kakšen tvoj post,ko si recimo pomagal lovcem čistiti gozd ki je bil polen odpadkov puščenih po "športnih" turistih,ali pa samo tistih ,ki so se svoje svinjarije iznebili na najlažji način (z odmetavanjem v gozd).
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #3

    Privzeto

    Pozdravljen Veper, admin mi je dovoli da pišem v okolje ali mimo vrste in sem dal temo sem. Če misliš da spada drugam jo prosim preseli, ker je jaz ne znam.
    Morja in oceani so tema, ki se tiče nas vseh.
    Zelo podpiram okoljevarstvena prizadevanja in me moti če kdorkoli odlaga smeti kamor ne spadajo. Pa tudi kaj poberem za drugimi, hvala ker si me spomnil. Tole je tema o morju in oceanih in bom vesel, če boš napisal še kaj o tem.

    Pa lep pozdrav

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Vsak lahko nekaj naredi v sklopu naravovarstva, tudi oceani niso izjema. Jaz osebno sem se odvadil po vsem popitem pivu lulat v morje.Bogoslav, a sem na pravi poti?

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Hja, malo smo trčili.

    Pa upam, da brez zamere. Ne vem ali Bogoslav je lovec ali ne, pa to konec koncev nima nobenega posebnega pomena.

    Pomembneje je nekaj drugega. Da če lovci ne držimo fig v žepih in se res zavzemamo za izboljšanje okolja, moramo tudi sami nekaj za to narediti in ne le leporečiti. In informiranje o okoljskih problematikah sigurno je delo v tej smeri.
    Zato jaz osebno menim, da so tudi te nove teme v skladu z nameni in prizadevanji tega foruma. Seveda v okviru spoštovanja pravil, katera izključujejo nasprotovanja lovu, vege sceno in nekulturno izražanje.

    In to o nekulturi mislim za obe strani. Če hočemo kaj narediti, moramo iskati skupne točke in ne se obešati na drugačnost. Če lovci nismo sposobni debatirati v tej smeri, naj teme zamro, nikar pa jih ne svinjajmo.
    Post o lulanju kot malo šaljiv začetek komunikacije ostaja za lažje podiranje pregrad, a naprej bodimo ustvarjalni in strpni!

    Admin

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Kiti...

    Lp!

    Takole šefe bom še jaz zapisal svoje mnenje o tem, no saj me sedaj že dobro poznaš, da rad zanetim iskro in s tem razvijem konstruktivno debato na temo...

    Absolutno je prav, da kot lovci, kot aktivni naravovarstveniki (eni redkih), debatiramo o temah širšega značaja, kar se morda ne tiče ravno nas kot organizacije, tiče se pa nas kot ljudi, kot človeštva. Sicer je pa lov na kite in ostale morske sesalce isto lov.
    Ne vem ali smem zapisati lovski ali forumski tovariš Bogoslav. Zapiši mi ti, kaj je bolje, kontroliran lov na neko vrsto ali vrsto popolno zavarovati in v stilu Pilata dvigniti in umiti roke.
    Veš Bogoslav, puhlica na papirju je zaščita posamezne vrste, puhlica do tedaj ko ne zaščitiš okolja in če zaščitiš okolje ni treba ščititi nobene vrste in je možno trajnostno sonaravno upravljanje s populacijo.
    Nekaj ti bom še zapisal, ko se bo debata razvila, upam in želim, da v pravo smer...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #7

    Privzeto

    Absolutno je potrebno varovati oceane, saj smo tudi ljudje v ogromni meri odvisni od njih. Tudi največ kisika nam proizvedejo alge v oceanih. Seveda je v njih potrebno ohranjati tudi biotsko raznovrstnost, ravno tako kot na kopnem.

    Nisem proti kontroliranemu odlovu vrst, ki sploh niso ogrožene. Sem pa močno proti takim lovom kot jih izvajajo Japonci brez vsake kontrole, pobijanju kitov iz užitka z rokami (na katerih otokih že?) in podobnim zadevam. Vendar to vse lahko povežem z življenjem na kopnem. Proti takim zadevam, ki nimajo nobene veze s prehrano, ravnovesjem,... sem tudi na kopnem.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Postavlja se mi temeljno vprašanje o razliki med morskim in kopnim okoljem.
    Morsko okolje kot mnooogooo večje od kopnega še ni prenaseljeno, če sploh lahko rečemo da je naseljeno z ljudmi. Kopno pa je že dodobra prerešetano z infrastrukturnimi ovirami in urbanimi smetmi.
    Obe področji uspešno zastrupljamo, to je dejstvo.

    Na kopnem imamo opravičilo in nalogo uravnavanja populacij ravno zaradi posledic, ki jih povzroča naša prenaseljenost in podiranje ravnovesja. Poskušamo popraviti pokvarjeno.

    V morju razen zastrupljanja ( s tem ga seveda ne opravičujem) in zaradi možnega 3 dimenzionalnega potovanja živali vsaj infrastrukturnih ovir ne postavljamo.
    Siromašenja vrst torej ni zaradi nezmožnosti izmenjave genskega materiala. Vsa izumrtja, si upam trditi so poleg polucije posledica nesmiselnega lova - ribolova in s tem povezane lakomnosti za zaslužkom določenih družb.

    Nedvomno je potrebno tudi tu vpeljatii trajnostno rabo kot pri vseh naravnih virih.
    A če se vrnemo konkretno na vprašanje kitov in ostalih ogroženiih morskih vrst. Ali pri njih tudi potrebujemo trajnostno rabo namesto popolne konzervacije? Ali bo kit izumrl, če se zanj ne bo nihče brigal in ga bomo enostavno pustili pri miru? Mislim, da zna še kako poskrbeti sam zase, le pustimo jih pri miru in ne zastrupljajmo več voda! Širna prostranstva oceanov in svoboda bodo zanj poskrbela bolje kot maloumna "pomoč" človeka.

    Vsak industrializiran in finančno odvisen lov pelje v katastrofo, ker človek pri denarju prerad razmišlja le kratkoročno.

    LP

  9. #9

    Privzeto

    Citat lunj je objavil: Pokaži objave
    Vsak lahko nekaj naredi v sklopu naravovarstva, tudi oceani niso izjema. Jaz osebno sem se odvadil po vsem popitem pivu lulat v morje.Bogoslav, a sem na pravi poti?
    Še rigniti moraš pa boš pravi slovencelj...

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Bolj kot za posamezne živali, nas mora skrbeti za prehranjevalne verige v oceanih. Tu smo opravili že veliko "dobrega" dela. Zaradi pregrevanja vode se spreminjajo morski tokovi in vertikalno preslojevanje vode, kar vpliva na pretok hranilnih snovi. Tu se za marsikatero živalsko in rastlinsko vrsto začno problemi. Najbolj ranljive so žal vrste na vrhu prehranjevalne piramide. Izjema ni niti ribiška industrija, pri kateri najkrajšo potegnejo prav mali ribiči (od Piranskega zaliva naprej).

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •