Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Daljnogledi s spremenljivo povečavo

  1. #1

    Privzeto Daljnogledi s spremenljivo povečavo

    V novem lovcu je predstavljen bushnell dvogled ki je na voljo tudi v zoom varijanti, pa ma zanima če uporabljate takšne dvoglede in kako se zadeva obnese, zanima me za vse firme ne samo bushnell.

  2. #2

    Privzeto

    Živjo
    V katalogu sem videl od Leupolda tak dvogled, druge firme pa ne vem če že to delajo, po moje je zadeva kar uporabna.
    lp

  3. #3

    Privzeto

    dela nikon, bushnell pa še bi se najdlo :)

  4. #4

    Privzeto

    Leica!

  5. #5
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat germak je objavil: Pokaži objave
    V novem lovcu je predstavljen bushnell dvogled ki je na voljo tudi v zoom varijanti, pa ma zanima če uporabljate takšne dvoglede in kako se zadeva obnese, zanima me za vse firme ne samo bushnell.
    Pisec priporoča lovcem navadnega, ne zoom ?!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Daljnogled ne dvogled

    Lp!

    Samo to me je zmotilo, brez zamere. Imamo lep slovenski izraz daljnogled, ne pačimo se z dvogledom, ki prihaja daleč iz juga, ex Juge.

    Citat iz SSKJ:

    # daljnoglèd -éda m (ȅ ẹ́) optična priprava, ki navidezno približa predmet: pogledati skozi daljnogled; gledati, opazovati z daljnogledom ♦ fiz. astronomski daljnogled za opazovanje zvezd, ki dá obrnjeno sliko; zrcalni daljnogled ki zbira žarke s konkavnim zrcalom ♪

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #7

    Privzeto

    ok ok janez, pa naj bo daljnogled

    ja v lovcu priporoča s fiksno povečavo, amo mene zanimajo taki s spremenljivo.

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat JANEZ L je objavil: Pokaži objave
    Lp!

    Samo to me je zmotilo, brez zamere. Imamo lep slovenski izraz daljnogled, ne pačimo se z dvogledom, ki prihaja daleč iz juga, ex Juge.

    Citat iz SSKJ:

    # daljnoglèd -éda m (ȅ ẹ́) optična priprava, ki navidezno približa predmet: pogledati skozi daljnogled; gledati, opazovati z daljnogledom ♦ fiz. astronomski daljnogled za opazovanje zvezd, ki dá obrnjeno sliko; zrcalni daljnogled ki zbira žarke s konkavnim zrcalom ♪

    Lovski zdravo
    Janez L
    Janez, kaj ti je juga slabega storila ? Daljnogled je tudi za na puško, če rečeš dvogled pa točno veš kaj je mišljeno. No, mene nič ne moti. Samo poglej koliko besed smo si izposodili od angležev in nemcev. A je to kaka razlika z jugo ? Brez zamere, samo moje mnenje .

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat germak je objavil: Pokaži objave
    ok ok janez, pa naj bo daljnogled

    ja v lovcu priporoča s fiksno povečavo, amo mene zanimajo taki s spremenljivo.
    Ne vem, malo pomisli kaj je hotel pisec s tem povedati, seveda naokrog, na direktno.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Daljnogled ne dvogled

    Lp!

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Janez, kaj ti je juga slabega storila ? Daljnogled je tudi za na puško, če rečeš dvogled pa točno veš kaj je mišljeno. No, mene nič ne moti. Samo poglej koliko besed smo si izposodili od angležev in nemcev. A je to kaka razlika z jugo ? Brez zamere, samo moje mnenje .
    Da ne bomo zašli od teme napišem še to in nič več. Besede dr. Ivana Lovrenčiča si zapomnimo prav vsi:

    "Če sem narodnjak, sem narodnjak povsod, tudi na lovu."

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •