Stran 6 od 45 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 444

Tema: Pasti

  1. #51
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Samica v pogonu rada zbeži v lisičino, samec se pa umika pred psi.

  2. #52

    Privzeto

    Tudi možno,kako pa si razlagaš dejstvo,da je pri ulovljenih kunah veliko večji procent ujetih samcev kot samic!?
    Ena je,da je v naravi več samcev kot samic(?),druga je,da so samci manj previdni kot samice,tretja pa je,da so samci bolj aktivni pri iskanju hrane???!!!
    Ne vem.......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Prijatelj ki več let lovi kune(ulovil jih je blizu 50 ) je od vseh ujetih ujel samo 3 samice,vse ostalo so samci.Razlog je v tem da se samci več giblejo,išejo samice,markirajo svoj prostor itd.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #54

    Privzeto

    S pastmi nimam popolnoma nobenih izkušenj, niti nihče pri nas v bližini ne lovi z njimi. Pa me zanima nekaj. Kako pravite, da je potrebno past nastviti stran od hiš in tako zagotoviti, da se vanjo ujame le tisto kar želimo, če pa povsod po njivah, poljih, gozdovih,... vidimo domače mačke, psi skačejo okrog po celem lovišču,....? Meni se zdi, da bi ujel kar precej mačk, če bi nastavljal pasti.

    Je pa res, da sploh ni slaba ideja tak lov, vsaj glede kun, ki jih je precej težko dobiti pred cev.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    S pastmi nimam popolnoma nobenih izkušenj, niti nihče pri nas v bližini ne lovi z njimi. Pa me zanima nekaj. Kako pravite, da je potrebno past nastviti stran od hiš in tako zagotoviti, da se vanjo ujame le tisto kar želimo, če pa povsod po njivah, poljih, gozdovih,... vidimo domače mačke, psi skačejo okrog po celem lovišču,....? Meni se zdi, da bi ujel kar precej mačk, če bi nastavljal pasti.

    Je pa res, da sploh ni slaba ideja tak lov, vsaj glede kun, ki jih je precej težko dobiti pred cev.

    lp

    Gangi kune se na past lovi globoko v gozdu,ali pa v gospodarskem poslopju.Če jih loviš v hlevu je ponavadi za vabo jajce.Ja z pastmi je hudič noben ti ne more garantirat da ne boš ujel mačke za to je pa to dobro počet v odročnih krajih.Past se nastavi ponoči in pobere zgodaj zjutraj.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #56
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    Prijatelj ki več let lovi kune(ulovil jih je blizu 50 ) je od vseh ujetih ujel samo 3 samice,vse ostalo so samci.Razlog je v tem da se samci več giblejo,išejo samice,markirajo svoj prostor itd.
    Samice so bolj previdne. Sej tudi moški smo bolj hrabri......

  7. #57
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto pasti

    Po branju teh debat me je prijela lovska žilca, da letošnjo sezono tud sam poizkusim s to vrsto lova. Danes sem si že poiskal odličen samoten kotiček kjer se kune zelo rade potikajo in ga založil s priboljški. Upam, da mi jih uspe do lovne dobe dodobra razvadit :icon_smile:

  8. #58

    Privzeto

    O ja,seveda jih boš razvadil!
    Vprašanje: Katere priboljške imajo najraje (po vaših izkušnjah) kune in lisice?
    Po mojih izkušnjah je top of the top frutabella v okusu jagode in višnje,potem jagodne napolitanke,potem mačji briketi (se jih ne branjo unih s tuno),potem kakšna ribica,šele na zadnjem mestu je meso!
    V hudem mrazu pa najbolj "pali" govej loj razsekan na drobne koščke!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #59
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pozimi privabljam z zmrznjenimi ribjimi odpadki.

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Tudi mačji briketi z ribami niso od muh,hkrati ravno dovolj veliki da se kuna večkrat vrne.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

Stran 6 od 45 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •