Stran 5 od 45 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 444

Tema: Pasti

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Jaz in kolega sva še nekaj aktivna drugi pa ne. Je pa to tudi eden od zanimivih lovov. Iz tega vidika se je povečal stalež kun v lovišču. Saj ne poznam veliko jagrov, kateri bi uplenili kuno kako drugače. Skoraj da nima sovražnika. Mogoče se pa motim.

    lp[/QUOTE]


    No stvar je kar podobna po vseh LDjih najdeta se eden ali dva ki lovita kune in to je to.Tudi pri nas je tako sam vem le zase in za prijatelja ki jih lovi s svincem.Včasih je bilo drugače ko je bilo krzno nekaj vredno,sedaj ko ni skoraj nič vredno se pa marsi komu ne lubi na na lov za kunam.Potem takem lahko sklepam le da se je nekaterim bolj šlo za denar.Trma ti kar vztrajaj pri lovu na kune,kmalu bo tako da bojo tudi lovci na zveri bol cenjeni ker trenutno te imajo z norega ko celo noč presediš za lisico in kuno.

    Spominjam se lovskega tovariša,ki je dejal takole: - Jast sigur neb zmrzvov celo noč za eno lisico ali kuno ker morš bit mal nor za to.No ko so pa v lovišču jeleni ali pujsi pa zelo rad presedi in prebedi vse noči.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Koncesije bojo stvar malo spremenile,do sedaj je bilo vse eno ali je padlo kaj kun ali nič,poslej bo drugače.

    Kako je kaj po Vaših Ldjih imajo zveri kakšne nagradne točke ki se kažejo v manjši šlanarini ali kako drugače.Sam sem mnenja da bi pa neka nagrada za lov na zveri pa le morala biti.

    Zanimajo me vaša mnenja.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  3. #43

    Privzeto

    Na vsak način bi blo na nek način potrebno stimulirati lov na kune,lisice,jazbece.....;nasploh se mi zdi da je ves lov na malo divjad nekako v upadanju;ja nažalost je tako,da lisica nima rog ki bi jih nabil na steno,kune (razen jazbeca) pa tudi niso za jest!!!! Sej pri lisicah še ni tak problem,nekaj jih že pade v poletnem času,nekaj pa tudi pozimi,nekaj jih pogine.....druga reč pa je kuna,zanjo pač rabiš ogromno potrplenja in volje da jo dobiš,če se ti seveda kej ne "pokrampiri"!
    Sedaj pa še vprašanje za tiste ki lovite bolj intenzivno in ste pri tem uspešni: Kolikšen je procent samcev in kolikšen je procent samic UJETIH kun! Sprašujem zato,ker imam enega kolega,ki je pri tej dejavnosti zelo zelo uspešen,pa pravi,da je 80% samcev tistih ki se jih ujame! Tudi meni sta se lani ujela 2,samica nobena! Razlogi? Mogoče so pri iskanju hrane bolj aktivni samci,ali pa so samice toliko bolj previdne!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zanimiva ugotovitev, Dolgin! In če pomislim sem tudi jaz v večini ujel samce kune belice. Zakaj je tako? Moram priznati, da nimam odgovora.

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Že tako nam je vroče,pol nas pa še dolgin greje z takimi vprašanji,jst tud ne vem,me pa firbc matra?
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #46

    Privzeto

    Dejmo letos probat in si javljat kaj in kako,pa da naredimo neko statistiko,tako zase.........
    Dejmo isto probat še za lisice,tudi na klicanju ali čakanju ob krmiščih,kaj prej in pogosteje pride.......

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    hvale vredna ideja.Predlagam da se zapiše

    Datum,ura,spol,vreme. Za kuno in lisico

    Kokr vem je mugo že uspešno začel.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #48
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Zanimiva ugotovitev, Dolgin! In če pomislim sem tudi jaz v večini ujel samce kune belice. Zakaj je tako? Moram priznati, da nimam odgovora.
    Tudi pri pogonih na lisice pade več lisjakov. Samice so bolj previdne, ščiti jih mati narava, ker morajo rojevati....Recimo, da je tako.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Možno je tud to da so samci bol aktivni sej iščejo samice,označijejo svoj teritorij...nisem se še tok poglobil v to,zato bo zanimivo spremlat
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Tudi pri pogonih na lisice pade več lisjakov.
    No tega pojava pri nas še nisem opazil, bom pa za naprej prav pozoren. Kaj pa, če je enostavno v populaciji več lisjakov oz. samcev?

Stran 5 od 45 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •