Stran 4 od 45 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 444

Tema: Pasti

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Past je namreč orožje in kot tako bi mralo biti doseglivo le lovcem.Nekje sem slišal da se je zgodilo da je nekdo dal v past storž koruze ujela se je pa srna.Pasti so namenjena za zveri potmem takem je ta primer krivolov.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Vsekakor imaš prav. Po mojem bi morale biti pasti popisane, pregledane (in pri tem neprimerne izločene) in njihova uporaba bi morala biti natančno urejena z enim od podzakonskih aktov. Pa na lovskih izpitih bi morali to predavati.

  3. #33

    Privzeto

    Hunter se popolnoma strinjam s tabo o izpitu, preizkusu,popisu....., zdi se mi da je takega načina lova vedno manj. Vsaj pri nas je tako. Jaz in kolega sva še nekaj aktivna drugi pa ne. Je pa to tudi eden od zanimivih lovov. Iz tega vidika se je povečal stalež kun v lovišču. Saj ne poznam veliko jagrov, kateri bi uplenili kuno kako drugače. Skoraj da nima sovražnika. Mogoče se pa motim.

    lp

  4. #34

    Privzeto

    A to, mislite o popisu pasti, kot imajo popisane kotle za žganjekuho in kandidate v bolnici v Begunjah.
    Pol še popište, oz. predlagejte da se spet uvede omejena količina streliva na kos orožja.
    Da pa je to temo potrebno uvest na izpite in jo tudi prej odpredavat, se pa strinjam. Ampak kaj ko bo pa predaval tak, ki jo je dvakrat od bizu vidu.

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Veš zakaj bi jih jaz popisal. Zato,da bi se pri tem izločile neprimerne (prešibke, premajhne...) in jaz bijih pripopisu še žigosal. Da če bi se zgodilo kakšno "sranje", bi se vedelo, čigava je past, ker javil se sigurno nihče sam nebi. Pa če bi našel nežigosano past, bi vedel, da gre za krivolov. Pa takle popis nebi nikogar poštenega nič bolel.

  6. #36

    Privzeto

    Mugo, sej v bistvu pravilno razmišljaš ti in ostali, se strinjam. Sem, malo provakativno, napisal tisto o kotlih.
    Ampak, v velikih primerih nemoremo skoraj nič ali pa zelo malo pri kvaz zgrešenih strelih. Vemo, da se mora javit strel in vse ostalo kar sodi zraven.
    So družine kjer so prepovedane dilce, lovski stolčki..... in še bi se kaj našlo. Menim, da se ne da vse regulirat s predpisi, kam pa pridemo.
    Pusti intuzijastu da lovi, ne ga omejevat, verjetno bo sam ali pa izdelovalec pasti ugotovil, da mora biti vzmet pasti dovolj močna za usmrtitev divjadi. Če vzameva samo "koniber" je hudičevo močan feder.
    Upam, da nisi enden tistih, ki ne more ali pa bolj malo jaga, pa da tudi drugi nebi preveč po hostah lazl bi še kak predpis in popis uvedu.
    Kdor koli že misli, je in bo nastavil past, bo sigurno izbral temu primern kraj. Res je past za lisico malce večja, ampak če se potrudiš najdeš mesto tudi zanjo.
    Časi ko so se masovno nastavljale pasti, predvsem za lisice so minili, vsaj tako mislim, ker je vse preveč posega v okolje divjadi, trimčkarjev s psi, ....
    do česa pa lahko pride pa vemo..... . Za kune, polhe, ..... pa je povsem druga pesem.
    Brez zamere in lp.

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kdor koli že misli, je in bo nastavil past, bo sigurno izbral temu primern kraj.
    Če je odgovoren človek, potem res. Ampak vsi niso, poznam primer, ko je zelo drag pasemski pes prinesel domov na dvorišče dvigalko na nogi. Lastnik pasti je bil znan, in je za svojo šlamparijo odgovarjal. Če lastnik nebi bil znan, bi bili krivi vsi okoliški lovci, tako pa je bil le ta, za katerega se že iz drugih primerov ve, da je neodgovoren. Zaradi takih morajo biti pravila napisana.
    Upam, da nisi enden tistih, ki ne more ali pa bolj malo jaga, pa da tudi drugi nebi preveč po hostah lazl bi še kak predpis in popis uvedu.
    Da bi bil tak, se ni treba bat,na primer včeraj sem namesto fuzbala gledal v živo pujske in tudi enega za domov vzel Je pa res, takih se je treba bat, ki sam ne jaga, pa je drugim zato fovš in jih poskuša omejevat. Ampak to je že druga tema...

  8. #38
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ... ko je zelo drag pasemski pes prinesel domov na dvorišče dvigalko na nogi. Lastnik pasti je bil znan, in je za svojo šlamparijo odgovarjal.
    Prav je, da je odgovarjal, kaj pa nastavlja pasti okrog hiš. Saj je pes menda ni privlekel iz lovišča.

  9. #39

    Privzeto

    Tudi če pes prinese past domov iz gmajne bo kriv lovec,oziroma oseba,ki je past nastavila! Tisti ki jo nastavi,mora pod mus poskrbeti za to,da ne pride do poškodb na drugih uporabnikih prostora,sicer mora zato odgovarjati!Prav zaradi tega bi jih tudi jaz popisal!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Moj oče je enkrat prinesel kuro. Dobro, da je bila naša. To je bila juhca....mmmmm .

Stran 4 od 45 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •