Stran 38 od 45 PrvaPrva ... 28343536373839404142 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 371 do 380 od 444

Tema: Pasti

  1. #371

    Privzeto

    Mugo, jaz sem pred dnevi opazil da me je nekdo videl, ko sem šel preverjati pasti. Od psti se je videl samo jajc in pomislil sem da bi ta ferbec znal iti pogledat, kaj jaz tam počnem. Tako sem uzel list in napisal opozorilo, da je tu past, da naj se ne dotika jajca in da je lahko nevarno... List pa sem položil na tla kak meter od pasti in ga obtežil z kamnom. To se mi zdi dost dober način da nekoga opozoriš in mislim da si z tem krit. Sem se pa pred časom resno zamislil, ko sem se sam ujel u dvigalko, katere sam običajno z zajlo priklenil na drevo. Če bi se ujel kdo drug, bi me verjetno počakal tam. tako bi napis lahko dal na škatlo od pasti.
    Sprašujem pa drugo:
    1. ali kdo ve kje v slo bi lahko kupil conibear pasti, jih kdo dela ali samo prodaja
    2.ali ima kdo cifro od kovača v Radovljic, ki dela dvigalke, na ZS prosim

  2. #372

    Privzeto

    Zadnjič sem jo kupil, potem sem jo za en teden zakopal u gnoj danes pa sem jo nastavil. Upam da bo kaj uspeha.
    Povezava 11543
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #373
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Zadnjič sem jo kupil, potem sem jo za en teden zakopal u gnoj danes pa sem jo nastavil. Upam da bo kaj uspeha.
    Povezava 11543
    Zdajle ko bo končno prava zima bo pa menda že kaj uspeha na pasti. Do zdaj je bilo bogo.
    Aja, glede conibear pasti, pri nas še nisem videl, da bi jihkdo prodajal. V avstriji pa že, najceneje se jih dobi na nemškem egunu.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #374
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Zadnjič sem jo kupil, potem sem jo za en teden zakopal u gnoj danes pa sem jo nastavil. Upam da bo kaj uspeha.
    Povezava 11543
    Odlična past,sam imam dve taki. Pazi na svoje prste in da se ti ne ujame kaj kar si nebi želel,ker tole pa fino stisne.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  5. #375

    Privzeto

    Je pravi čas in vreme za pasti.
    Plena pa ni videti

  6. #376

    Privzeto

    Še ene 2 dni da se novozapadli sneg posede. Kdor pa ma čas pa jutri zjutraj sledit kune,če seveda kdo zna to...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #377

    Privzeto neke čudne grožnje

    Ko sem tole dobil z Notranjske zveze, sem si mislil ok, nimajo nikogar, ki bi tem ... odgovoril in jih poučil. Ko pa sem dobil isto od Lj zveze, mi je pa stvar že smešna! Ker sem mislil da imajo vsaj tam kakega če rečem normalnega. In zdj samo čakam da pride še na naš konc.. In tole tajniki na zvezah samo kopirajo in pošiljajo po vseh Ld. Sj u bistvu ne povedo nič novega za tistega ki se na stvar spozna, tistemu pa k nima pojma..

  8. #378

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    Sj u bistvu ne povedo nič novega za tistega ki se na stvar spozna, tistemu pa k nima pojma..
    Meni je novo. Pasti, ki takoj usmrtijo lahko uporabljaš le za gospodarsko škodljive GLODALCE. Ker to pošilja LZS je to novo.
    Torej nič pasti razen za miši in odlov nepoškodovanih živali. Ali pa jaz ne razumem prav.

  9. #379
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Meni je novo. Pasti, ki takoj usmrtijo lahko uporabljaš le za gospodarsko škodljive GLODALCE. Ker to pošilja LZS je to novo.
    Torej nič pasti razen za miši in odlov nepoškodovanih živali. Ali pa jaz ne razumem prav.
    A si vojak ali pa policaj...
    Nekje od "zgoraj" je prišel "ukaz" in ti ubogaš. In ne podvomiš, preveriš.
    Tisti, ki je pisal tale dopis, pa niti člena zakona, na katerega se sklicuje ni do konca prebral. piše namreč:
    Ne glede na določbe prejšnjega odstavka so dovoljena naslednja ravnanja:

    a) odlov živali v skladu s predpisi o lovstvu in ribištvu;

    b) odvzem živali iz narave v skladu s predpisi, ki urejajo ohranjanje narave, lovstvo in ribištvo;
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #380

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Nekje od "zgoraj" je prišel "ukaz" in ti ubogaš.
    To od zgoraj je LZS.
    Če oni posredujejo dopis svojim članicam in ti praviš, da je brezpredmeten, potem je nekaj hudo narobe (celo kazen je določena).
    Trdijo, da je bilo že več prijav. Pri naslednji se lahko zgodi, da jo predajo po službeni dolžnosti organom pregona. In je problem tu. Kdo bo plačal sodne stroške in morebitno kazen. LZS bo trdila, da je članstvo obvestila. Enako bodo rekli v LD. In lovec ostane sam. Sam išče in plača odvetnika. Sodba pa saj veš kako je. Sodnica je ljubiteljica živali in si kriv. Pika.

Stran 38 od 45 PrvaPrva ... 28343536373839404142 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •