Stran 36 od 45 PrvaPrva ... 26323334353637383940 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 444

Tema: Pasti

  1. #351

    Privzeto

    Pohvala Krpanu za obširno obrazložitev.
    V to past z zanko pa se ne daje jajca ampak meso (šoja). Če sprožijo past ptiči, se ne ujamejo, ker ne segajo skozi zanko kot kuna.
    Pa ne glej desno zgoraj, ampak spodaj. Če rabiš kaj detajlov pa na zs.
    Last edited by alojz1; 21. February 2012 at 18:05.

  2. #352
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Mislim da je takole past nekdo slikal in objavil na forumu, pa ne vem čist točno kje. Bom še mal pregledal ''snov''!

  3. #353
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    http://www.forum-lov.org/forum/showt...p?t=234&page=7


    No sej sem vedel, da mam tole nekje v spominu!

  4. #354

    Privzeto

    Na tej sliki sta dve napaki.
    -drog je pribit na smreko. Bolje uoirabiti daljšo ranto, ki jo naslonimo na tla, drigi konec pa preko kakšne nizke veje.
    -zanka objema drog. Skozi drog se zvrta luknja in skozi napelje žica. Zanka se zadrgne, popusti pa nič več.

  5. #355
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    No ampak še zmer ne vem Alojz. A je to legitimno a ni?

  6. #356

    Privzeto

    Citat GregaK je objavil: Pokaži objave
    No ampak še zmer ne vem Alojz. A je to legitimno a ni?
    Izpolnjuje oba pogoja. Je selektivna in ubija. Pa ne ogroža drugih živali niti ljudi. Meni je veliko bolj legitimna kot dvigalka.

  7. #357
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Bom vprašal inšpektorja, pa vam povem ko bom kaj zvedel.
    Marko Gorše, Nadlesk

  8. #358

    Privzeto

    Krpan, bereš mi misli. Kaj ko bi ga povabil k sodelovanju k taki debati in v izogib vsem nevšečnostim, ki bi se v nasprotnem primeru lahko zgodile. Alojz, glede na to da je tukaj debata ravno o pasteh te bom kar tukaj vprašal par stvari. Očitno je da imaš izkušnje z tovrstnim lovom in tudi z konkretno pastjo. Sicer se mi past hudo dopade ampak imam pomisleke glede žice. To je spet en kos kovine, ki ima lahko za kuno moteč vonj? Se motim? Kako si ravnal z žico , si jo kakorkoli prej pripravil za kaj takega?

  9. #359
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Izpolnjuje oba pogoja. Je selektivna in ubija. Pa ne ogroža drugih živali niti ljudi. Meni je veliko bolj legitimna kot dvigalka.
    Tudi meni se zdi tako. Samo kakor omeniš besedo zanka, ljudje pomislijo na vse kaj drugega.
    Zdi se mi primerna zadeva, ker je manjša od klasičnega paha in tako bolj nevidna drugim uporabnikom prostora.

    Nadaljujmo z debato, se mi zdi kar zanimivo, da se ne pogovarjamo samo o dvigalkah!

    LZ
    Grega

  10. #360

    Privzeto

    Na pasti se sploh ne poznam, ker jo, kolikor je meni znano, tudi zelo redko kdo uporablja v naših koncih. Me pa zato nekaj zanima v tej smeri. Zelo zanimivo se mi zdi, ko se govori o selektivnosti. Kako je lahko bilo katera past selektivna? Recimo v tem zadnjem primeru kjer pišete, da je selektivna in da ubija me zanima kako to, da na njo gre ravno samo kuna? A ne more do vabe priti recimo dihur, podlasica, mala podlasica, divji maček, domača mačka...?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 36 od 45 PrvaPrva ... 26323334353637383940 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •