Stran 33 od 45 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 321 do 330 od 444

Tema: Pasti

  1. #321

    Privzeto

    Še tole zanimivost. Včasih kuna dolgo ne prime. Ko pa je odjuga, takrat pa le pasti pregledat. Moja največja zlatica je merila 105cm.

  2. #322
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    Sam sem se vonja po novi pasti znebil tako,da sem past imel na seniku in nato pri kmetu v hlevu.Pasti se nisem dotikal dolgo ker sem zato poprosil kmeta.Ko sem dobil past me je skoraj kap,ni bila več lepo zelena,smrdela je po vsem živem kar sodi v hlev poleg tega so se na njej večkrat zabavale tudi kure.Past sem nastavil z rokavicami iz debelejšega usnja in na sredino z sekundnim lepilom prilepil jajce.Bomba prvo noč takoj ujeta kuna! Zdaj ali je zaradi pasti ali zaradi tega ker sem celo leto zalagal krmišče z dobrotami pa težko rečem.

    Tam kjer nastavljam past že precej prej hranim kune,da se navadijo.Vedno pa hrano stresem na listje,pod listjem pa je kovinski podstavek.To metodo uporabljam pri lovu kun globoko v gozdu,v lopah te potrebe ni saj so kune vsega navajen.
    Jaz nisem nikoli rokavic uporabil, razbil sem eno jajce na past pred sezono in pustil da se posuši, jajce sem z špagico privezal in občasno je kaka kri od kune na njo kapnila, pa sem ujel 4 to sezono, porabil sem pa 6 ali 7 jajc.

  3. #323

    Privzeto

    Najbolj pomembno je, da se past dobro zakrije,ven mora gledati res samo vaba. Past mora biti postavljena tako,da kuna do vabe lahko pride samo z 2eh strani. Izbira same vabe je odvisna od "navad",ni nujno da je jajce najboljše, jaz nastavljam v past polha ali šojo. Je pa izredno važno(če pasti nimaš v bunkerju) da past tudi fiksiraš,saj se lahko zgodi,da pride lisica in ti kuno s pastjo vred odvleče stran... :-/
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #324
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Še tole zanimivost. Včasih kuna dolgo ne prime. Ko pa je odjuga, takrat pa le pasti pregledat. Moja največja zlatica je merila 105cm.

    Sam sem imel največ uspeha ko je padal sneg ali pa je le ta pomrznil.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  5. #325

    Privzeto pasti

    jaz uporabljam izključno jajca in to ravno zaradi tega, ker pasti nimam v boksu. In še nisem slišal da bi katero drugo žival zanimal jajc razen podgane. S tem izključim možnost da bi ujel psa ali mačka... mam pa past z zajlo priklenjeno za drevo.
    Nekdo mi je svetoval da naj na jajc, ki je fikseran na past polijem še en jajc, zaradi vonjav. Pa ne vem če je v tem kakšna prednost, ker pri teh temperaturah, jajc tako zmrzne in poči, potem pa se čez poke ven cedi beljak...
    Spet drugi pa mi je svetoval da naj jajc malo pokapam z janeževim oljem (tudi to sem bral še nekje, probal pa še ne)
    Se mi pa ne zdi ravno praktično da imaš past celo leto nekje zakopano... mora biti še kaka druga metoda. Saša Voljarič- avtor članka v lovcu 2009??, pravi da sam nastavlja jajca v bokse, v katerih ni pasti. Ima eno past in več boksov. Sele ko mu jajc zgine vsako noč, prinese past in tudi ujame tisto noč. S tem da nikoli ne uporablja rokavic!!! in samo občasno past oplahne v potoku in to je vse.

  6. #326
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Naj dodam še tole omenjenega,ki je pred časom pisal o lovu na kune s pastmi in lisice z načinom jamarjenja v Lovcu sem pred časi prijazno povabil k sodelovanju na forum lovu in sicer prav za to temo,da bi svoje bogato znanje delil z nami.Do danes ga še nisem zasledil med nami.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  7. #327
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Včasih smo lovili kune s terierji ponoči. Oče in sosed sta imela tri psice za ta lov. Kuno so po daljši ali krajši gonji spodile na drevo in spodaj lajale do našega prihoda. Lep lov a je zamrl. Podnevi so ti psi našli kuno v kakem starem zidu, v kupu kamenja, drvi, itd. Z našo pomočjo so jo izvlekli in zadavili.

  8. #328
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Več terierjev sem imel naučenih na kune.
    Ko je kuno našel in jo toliko časa gonil, da mu je ušla na drevo, se je vrnil pome in mi šel pokazat, kje je. Največkrat je sedela na prvi veji, če pa je bila v kaki visoki smreki ali z bršljanom obraslem drevesu, pa sem včasih rabil tudi več kot uro, da sem jo dobil. Belica je bila vedno na tistem drevesu, katerega je pokazal pes, zlatica pa se je praviloma po krošnjah prestavila za nekaj dreves naprej.
    Tako sem dobil veliko kun, najsibo podnevi ali ponoči.

  9. #329

    Privzeto

    Za vse trapperje, lov z pastmi v Britanski Kolumbiji:

    http://forums.bowsite.com/TF/bgforum...es=163&forum=9
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  10. #330
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto kuna

    Ste me z debato o pasteh tako zagreli, da sem še sam preizkusil srečo, rezultat pa...

Stran 33 od 45 PrvaPrva ... 2329303132333435363743 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •